Jump to content
Sign in to follow this  
Schemat

Apel - Lagi w Killzone 3

Recommended Posts

Jako założyciel polskiego Klanu OFPS, chciałbym prosić o zapoznanie się z apelem, który został napisany przez jednego z naszych klanowiczów. Nie możemy ulec zdziwieniu, w jakim stopniu patch 1.09 (jak przypuszczamy) przyczynił się do pogorszenia m.in. rozgrywki w trybie sieciowym (o błędach w interfejsie gry oraz pogorszeniu się jakości chatu-głosowego nawet nie wspominamy, ponieważ jest to kolejny temat do dyskusji). Mamy nadzieję, że poniższy apel zostanie wysłuchany, a wymienione niedogodności zostaną szybko wyeliminowane. Za naszym apelem wiąże się również wsparcie innych klanów.

Wersja pierwotna została umieszczona na Oficjalnym Forum PlayStation, poniżej znajduje się jej kopia:

Demokles:

Zwracam się w imieniu swoim oraz Klanu OFPS do naszych troskliwych i opiekuńczych administratorów forum, a także klanowych aniołów stróżów, o oficjalne wystąpienie do wydawców gry KILLOZNE 3 z następująca sprawą:

LAGI występujące w grach klanowych psują zabawę w takim stopinu, iż wczoraj miałem ochotę zdemolować otoczenie! Gramy w trybach towarzyskich i kilku klanowych od wielu miesięcy, uczciwie zdejmujemy fragi i uczciwie padamy. Jeżeli w trybie towarzyskim widzimy gościa z lagiem, zawsze składamy na niego raport, co może być przedmiotem analizy przez producentów gry. We wczorajszych grach pierwszą i czwartą rozgrywkę należałoby skasować z rankingu! O przyczynach tej sytuacji można mówić jedynie, gdy producent gry zapisze (może dysponuje) pingami poszczególnych graczy. Ze swojej strony mogę jedynie powiedzieć, że opróżnianie całego magazynka w głowę postaci z klanu przeciwnego i w odpowiedzi ta postać kładzie mnie jednym strzałem (wielokrotnie tak miałem we wczorajszych grach nr 1 i 4) jest czymś kompletnie dyskredytującym KZ3 w porównaniu do innych shooterów. Kolejnym przejawem lagów jest wyświetlenie napisów o punktach w 2 do 3 sekund po wykonaniu punktowanej akcji. Przykłady można mnożyć w setki, więc nie jest to sytuacja sporadycznie występująca. Wczoraj nawet wstępnie ustaliliśmy, iż zawiesimy rozgrywki klanowe z ww. powodów.

Zamiast czarpać szerokimi garściami tony zabawy z wygranych i przegranych (potrafimy uczciwie przyznać się do swoich porażek) otrzymujemy frustrację, wściekłość i niezadowolenie. Dla mnie, najprostrzym rozwiązaniem jest badanie jakości połączeń przed grą klanową oraz w jej czasie i najprostrze usuwanie zawodników, u których występują anomalie (producent zapewne wie w jakich granicach powinna mieścić się jakość połączenia) w czasie połączenia z grą. Jeszcze jedna możliwość nasuwa mi się do zastosowania od teraz: w przypadku zgodnego zaobserwowania przez klan lagów, klan składający protest wychodzi z gry przez opcję "lagi w drużynie przeciwnej" i ta gra nie liczy się do statystyki, a w zamian producent ma materiał do analizy przyczyn tej sytuacji.

Gram od kilku lat, między innymi w KZ2(nigdy nie miałem w tej grze takich odczuć jak teraz) i tylko w KZ3 obserwuję w grach klanowych ww. zjawiska!!!

W związku z tym, że jesteśmy z serią Killzone już wiele lat (posiadam wszystkie produkty tej marki), żywimy sympatię, a wielu z nas czuje coś więcej, zależy nam na dopracowanej grze i produkcie najwyższej jakości!

Z upływem czasu, nie chcemy dowodzić prawdziwości stwierdzeń "musztarda po obiedzie" lub "łaska klienta na pstrokatym koniu jeździ", może okazać się, że KZ3 straci blask i klientów, a studio podzieli los wielu innych już nieobecnych.

Czekamy na odzew!

Klan OFPS

Jeżeli również odczuwacie podobny dyskomfort w graniu po sieci, uniemożliwiający uczciwą i przyjemną grę, prosiłbym o wsparcie naszej inicjatywy. Możecie to zrobić poprzez przyznanie kudos naszej wiadomości umieszczonej na Oficjalnym Forum PlayStation. Jeżeli chcielibyście dodać coś również od siebie, zapraszam do dyskusji.

http://www.community.eu.playstation.com/t5/Killzone/Apel-Lagi-w-Killzone-3/m-p/13191590/message-uid/13191590#U13191590

Apel został umieszczony również na oficjalnym forum Killzone.

http://community.killzone.com/t5/Killzone-3-PS3/Our-Appeal-Killzone-3-Lags/td-p/1048507

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.