Skocz do zawartości

Super Street Fighter 4 AE PC Steam - chetni do zakupu?


NemoKOF

Rekomendowane odpowiedzi

Z technicznego punktu widzenia bardzo wygodne i fajnie zrealizowane. Problemów większych z połączeniem także nie uświadczyłem. Miło, że w przeciwieństwie do poprzednika nie widać jaką postać wybiera drugi gracz. Inna sprawa, że w 80% przypadków jest to Akuma ;).

 

Kiepski w to jestem jednak. Podłączyłem Dual Shocka 2 a i tak wiele kwestii pozostaje dla mnie zagadką jeśli chodzi o sposób rozgrywki. Raz ciosy wchodzą, raz nie, raz uda się wklepać jakąś kombinację, innym razem jest to kompletny przypadek. Późniejsze zadania w trybie Challenge to dla mnie czarna magia. Czy ja naprawdę muszę wcisnąć przycisk w jednej określonej klatce animacji, aby w ogóle to zadziałało? Jakakolwiek obrona przeciwko tym szybkim postaciom, to już w ogóle nie na mój wiek chyba (Defense zwykle ranga E) ;>.

 

Jakiś arcade stick by się przydał...

 

- tja... za stary na to jestem.

 

Aha, gra nie posiada trybu Story takiego jak w zwykłym SF4 (i SSF4 chyba też). Tzn. kilka filmików i dialogi w trybie Arcade są, ale nieco inne i krótsze.

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

Z Oni Akumą walczyłem raz. Cała reszta to Akuma (najwięcej na niego trafiałem), Ken, Ryu i nieco rzadziej Juri. Naprawdę okazyjnie walczyłem z kimś, kto nie grał postaciami tego typu.

 

Nie potrafię za cholerę w to grać jednak ;>. Wykonanie ciosów nie jest problemem na padzie, ale ich łączenie już owszem. Chwilami mam wrażenie, że gałka mi działa jak chce - raz ten sam ruch uzna za półkółko, a innym za przód->ćwierćkółko. W ferworze walki ciężko nad tym zapanować. W sumie, nic dziwnego, że większość ludu ogranicza się do Hadoukenów oklepanych postaci - w moim przypadku próba nauczenia się czegokolwiek taką Ibuki czy Makoto skończyła się rzuceniem padem w kąt ;>. Bardzo dobrze gra mi się Cammy, ale jej ciosy są łatwe do skontrowania (pomijając fakt, że ogólnie posysam ;p).

 

Ktoś laikowi może też wytłumaczyć na czym polegają te challenge ze wciśnięciem raptem dwóch ciosów w określonej pozycji? Np. coś jak tutaj 0:49 -

W sensie, wciskam te ciosy tak jak podane, ale gdy pierwszy wejdzie, to drugi jest blokowany. Próbuję na różne sposoby - mashować, na spokojnie trafić w określonym momencie, a to czy wejdzie jest kwestią szczęścia w moim przypadku. Jak to jest w końcu?

 

Tak jeszcze spytam, gra tutaj ktoś rekreacyjnie, czy tylko sami pro wymiatacze? ;>

Odnośnik do komentarza

Ktoś laikowi może też wytłumaczyć na czym polegają te challenge ze wciśnięciem raptem dwóch ciosów w określonej pozycji? Np. coś jak tutaj 0:49 -

W sensie, wciskam te ciosy tak jak podane, ale gdy pierwszy wejdzie, to drugi jest blokowany. Próbuję na różne sposoby - mashować, na spokojnie trafić w określonym momencie, a to czy wejdzie jest kwestią szczęścia w moim przypadku. Jak to jest w końcu?

Też mam problemy z niektórymi trialami, te która lecą od 0:49 to trzeba wykonać jak najszybciej, przynajmniej ja tak robie.

 

 

Tak jeszcze spytam, gra tutaj ktoś rekreacyjnie, czy tylko sami pro wymiatacze? ;>

No ja gram rekreacyjnie, zbieram ostro baty online. SFIII różni się od SSFIV, jeszcze się nie mogę do końca odnaleźć i nie odważę się na rankingowe walki,narazie się bawię w endless battle ;- )

Odnośnik do komentarza

Narazie nie ma za wielu ludzi do grania, spotkałem tylko dwóch polaków w ciągu 2 godzin. Wczoraj na przykład założyłem grę 1v1 - best of 3 rounds, zdążyłem rozegrać pół godzinną walkę w FFTA2 na NDS i do tego czasu jeszcze się nie podłączył do mojego pokoju z SSFIV ;]

Co prawda grałem tylko na ustawieniach Region->Same, ale na Region->Any pewnie nie będzie problemu ze znalezieniem kogoś grania.

Odnośnik do komentarza

Osobiście trafiłem na 4 Polaków na przestrzeni paru godzin rozgrywki. Endless sobie odpuściłem, gdy zmuszony byłem długo czekać na swoją kolej - Quick Match rankingowe natomiast gra wyszukiwała całkiem zgrabnie. Jedyne co mnie zraziło, to gość, który ustawił potyczkę na jedną turę i czas 30 sekund grając bodajże Yangiem. Zadał trochę obrażeń silnymi ciosami, a potem grał na zwłokę. A jeśli samemu się nie wejdzie w odpowiednią opcję, to nie widać warunków rozgrywki na pierwszy rzut oka.

 

Ogólnie gram rekreacyjnie i czysto rozrywkowo (na zasadzie "ojej, ale dostałem w dupę, no trudno"), ale gdyby ktoś był zainteresowany (i jest opcja grania z konkretnym graczem) to w G4WL mam nicka SuavekTR.

 

Takie jeszcze pytanie - w grze można odblokować opcję włączenia motywów muzycznych konkretnych postaci, zamiast muzyki z aren. Sęk w tym, że jak dotychczas działało mi to tylko w multi (zbrzydł mi już utworek Akumy ;p), podczas gdy w Arcade i Versus lecą normalne utwory danych aren - tak ma być, czy to jakiś bug?

Odnośnik do komentarza

Ktoś laikowi może też wytłumaczyć na czym polegają te challenge ze wciśnięciem raptem dwóch ciosów w określonej pozycji? Np. coś jak tutaj 0:49 -

W sensie, wciskam te ciosy tak jak podane, ale gdy pierwszy wejdzie, to drugi jest blokowany. Próbuję na różne sposoby - mashować, na spokojnie trafić w określonym momencie, a to czy wejdzie jest kwestią szczęścia w moim przypadku. Jak to jest w końcu?

To się nazywa link, czyli combo polegające na połączeniu dwóch ciosów bez buforowania/cancelowania. Chodzi o to, że czekasz na skończenie się recovery pierwszego ciosu i dopiero wtedy wkładasz drugi. Ciężko to wymashować, bo zwykle okienko ma od 3 do 1 klatki. Najlepsza metoda to robienie drugiego ciosu i patrzenie na efekt - jeśli cios w ogóle nie wyjdzie, to znaczy że zrobiłeś za wcześnie, jeśli wyjdzie i zostanie zablokowany to za późno. Można sobie krok po kroku dopasowywać tak timing, aż w końcu wyjdzie. ;]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...