Skocz do zawartości

winner

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli faktycznie jest tak jak piszesz to zwracam honor Turn 10 

o ile pamietam, to jesli miales skrzynie ze sprzeglem wlaczona w opcjach, to w replayu podczas wciskania tego sprzegla, wlasnie taki dzwiek sie pojawial. nie naprawili tego jeszcze widocznie. podczas gry, normalnie smiga

 

ps. łejdymynyt. to ty nie grales w fm, a sie odzywasz?

Edytowane przez Andżej
Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

ps. łejdymynyt. to ty nie grales w fm, a sie odzywasz?

 

o ile dobrze widzę to temat o GT6 a nie wojenka GT vs FM, więc wybacz ale jeśli będę miał taki kaprys to będę się odzywał na każdy temat który jest tu poruszany bo GT6 akurat ciągle gram i będę jeszcze grał sporo. poza tym do oceny dźwięku z filmiku wystarczy obejrzeć filmik a nie przechodzić grę. nie oceniałem samej gry ale dźwięk który był na filmie, tak samo jak nie rozszerzałem wniosków z filmu na całą grę, więc sorry ale nie będziesz mi tu teraz kneblował ust posądzeniami że nie grałem w FM4 a do tego nie znam jakiejś dziwnej konfiguracji ustawień w opcjach przy których gra wydaje dziwny dźwięk podczas zmiany biegów.

 

(do tego żeby było jasne - w FM4 grałem ale mało, sporo za to grałem w FM2 więc z serią jestem dobrze zapoznany)

Edytowane przez pawel_k
Odnośnik do komentarza

Paweł porównaj sobie dźwięk z FM4 do oryginału.

 

Wcale nie jest przesycony ;) A niestety ciezko mi się przekonać do GT bo dla mnie dźwięk jest wazniejszy od grafiki, pozwala się na 100% wczuć w wyścig i "na ucho" operować biegami. Szkoda, że seria GT, którą do 4 części kochałem, stała się momentami groteskowa. Szumnie zapowiedziana nowa fizyka zawieszenia to IMO tani trick. Bazując na przejazdach prawdziwymi samochodami i ich odpowiednikami w GT6 podczas oglądania powtórek można się zdziwić, że samochody mają taki skok zawieszenia:P 

Gdyby moje Gtv miało takie seryjne zawieszenie, to pewnie przy pierwszym zakręcie wyleciałbym do rowu:)

 

FM4 też nie jest idealna i wkurza wymuszona asysta podczas poślizgów, przez co można sobie podarować zakup kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

Paweł porównaj sobie dźwięk z FM4 do oryginału.

 

Wcale nie jest przesycony ;) A niestety ciezko mi się przekonać do GT bo dla mnie dźwięk jest wazniejszy od grafiki, pozwala się na 100% wczuć w wyścig i "na ucho" operować biegami. Szkoda, że seria GT, którą do 4 części kochałem, stała się momentami groteskowa. Szumnie zapowiedziana nowa fizyka zawieszenia to IMO tani trick. Bazując na przejazdach prawdziwymi samochodami i ich odpowiednikami w GT6 podczas oglądania powtórek można się zdziwić, że samochody mają taki skok zawieszenia:P 

Gdyby moje Gtv miało takie seryjne zawieszenie, to pewnie przy pierwszym zakręcie wyleciałbym do rowu:)

 

FM4 też nie jest idealna i wkurza wymuszona asysta podczas poślizgów, przez co można sobie podarować zakup kierownicy.

właśnie do tego filmu porównywałem wcześniej - tak jak pisałem chodziło mi głównie o ten odgłos przy zmianie biegów co już zostało wyjaśnione (inna sprawa że dla mnie to głupie tłumaczenie ale po co drążyć). przesycenie trochę jest, ale jest to dla mnie zrozumiałe bo gra musi być bardziej efektowna. w każdym razie przytuliłbym takie dźwięki w GT ;)

 

nie wiem też jaki można mieć problem ze zmianą biegu na słuch w GT - od lat jeżdżę zmianiają biegi na słuch i nigdy nie było z tym problemu, i nawet beznadziejne i nierealne dźwięki nie są w stanie tego zmienić bo one akurat w tym względzie nie grają roli - natężenie dźwięku przecież się zmienia, dźwięk nie jest jednostajny, po jednym wkręceniu się a obroty można bez problemu wrzucać wyższy bieg w odpowiednim momencie...

 

nie rozumiem też czemu narzekasz na fizykę i dissujesz ją bo beznadziejnie wygląda na replayach (ja bym dodał do tego że beznadziejnie wygląda w trakcie jazdy za innym autem na seryjnym zawiasie) - przecież fizyka ma przede wszystkim wpływ na wyczucie auta, na to jak działa FF, i tu się sprawdza.

 

jeszcze co do dźwięku to pisałem to kiedyś - Polyphony ma (przynajmniej dla większości aut) bardzo dobrze nagrane dźwięki, ale z tylko im znanych przyczyn nie puszczają ich dla auta gracza. za to często jadąc blisko za innym autem można usłyszeć na prawdę soczysty dźwięk który zaaplikowany dla pojazdu gracza nikogo by nie rozczarował, ale oni wolą puszczać nagrany odkurzacz albo kosiarkę... bleh

Odnośnik do komentarza

 

 

właśnie do tego filmu porównywałem wcześniej - tak jak pisałem chodziło mi głównie o ten odgłos przy zmianie biegów co już zostało wyjaśnione (inna sprawa że dla mnie to głupie tłumaczenie ale po co drążyć).
Ale jakie głupie tłumaczenie, franciszek? Tak poprostu jest. To jest fakt, którego byłbyś swiadom, gdybys troche zagrał w FM. Głupia to jest jakakolwiek grupa obrony dzwięków silników w GT. Czy wiecie, ze zonda r w 5 ma taki sam dzwięk silnika, jak gt-one w 2? xdd
Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

po pierwsze - może byś jednak nazywał mnie po imieniu, chłopczyku? po drugie - nie będę się powtarzał, ale raz że w FM grałem, ale nie na jakiś dziwnych ustawieniach jak autoclutch które daje dziwną przewagę przy przyśpieszaniu (co doprowadziło chociażby do zmiany firmware w kierownicach Fanateca, głupie to kompletnie), a dwa że jestem tu jednym z większych hejterów GT, od lat powtarzającym że Kaz musi odejść bo rozwala serię, a trzy że nie wiem gdzie widzisz obronę dźwięków GT w moich wypowiedziach, czytaj ze zrozumieniem michałku.

Edytowane przez pawel_k
Odnośnik do komentarza

Może mi ktoś wytłumaczyć czemu nie wpada mi trofeum za złoto we wszystkich testach licencyjnych, w superlicencji?

 

Sprawa wygląda tak: we wszystkich pozostałych licencjach, wszystkie testy licencyjne mam pozaliczane na złoto, natomiast zadania czy przerwy na kawę - pozaliczane mam na różne puchary: złota, srebra i brązy. I trofea za te licencje na złoto powpadały mi bez problemu.

 

Natomiast tak samo mam z superlicencją. Wszystkie testy licencyjne na złoto, pozostałe zadania, przerwy na kawę - na różne puchary. Ale tu już trofeum mi nie chce wpaść.

 

Co robię nie tak?

Odnośnik do komentarza

Ostatnio się nudziłem w GT6 (to cos nowego?) i zrobiłem se filmik pod ten kawałek, lubię ta piosenkę

 

 

p.s. jak by ktoś miał jakiś dobry replay (coś dziwnego, śmiesznego albo jakiś dobry rekord) i chciałby to mieć na youtube, to mogę to wsadzic, wystarczy mi wysłać plik z replayem i to zrobię jak będę miał czas (powiedzmy max 10 min replay)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

1.10 Update

 

 

aston-martin-dp-100-638x358.jpg

 

A new update for Gran Turismo 6 has gone live, and brings with it two highly anti(pipi)ted Vision GT project cars from Aston Martin and Nissan. Here’s a closer look at what’s new in 1.10, now available worldwide as a free 2.1GB download:

 

Aston Martin DP-100 Vision Gran Turismo

The new car can be purchased in the Vision GT section of GT6, or you can win it in a new Seasonal Event, available for a limited time. The car is powered by a twin-turbo, mid-engined V12 which produces 800 BHP.

 

“NISSAN CONCEPT 2020 Vision Gran Turismo”

Nissan’s radical Vision GT car focused on aerodynamics, and – despite its aggressive appearance – actually contains a 2+2 seating arrangement inside. The powertrain utilizes a high performance hybrid FR-4WD system with a V6 twin turbo engine, combined with 3 electric motors.

 

Brake Caliper Paint

It is now possible to repaint the brake calipers on cars equipped with [Racing Brakes] purchased within the [suspension] menu of [Tuning Parts]. Please note there are certain cars that cannot be repainted using this feature.

More Car Number Customization Options

More cars have been made compatible with the [Driver Number] feature in the [Garage]. There is also an increased selection of [base] sheet designs on which the numbers can be displayed.

Engine brake reduction control on formula cars disabled

Engine brake reduction control that was active on certain formula cars has been disabled. This is a feature that helps you avoid spinning out from excessive braking forces generated by the engine while the throttle is in the off position. This was accomplished by slightly opening the throttle while cornering even with no input to the accelerator.

 

http://www.gtplanet.net/gt6-update-110/

Odnośnik do komentarza

Ok czas ponownie kupić GT6, trofea czekają i te fajne futu samochodziki. Czy mi się wydaje czy Sony więcej update robi do GT6 niż robili do 5tki. Wyzwania sezonowe, DLC, i teraz Samochody futurystyczne. Piątka żyła jedynie dzięki on-line.

 

Tylko ze przygotuj sie na dlugi update, i odrazu nie zagrasz, sam patch 1.09>1.10 to 2gb

Odnośnik do komentarza

Kolejny update całkiem fajny. Zwłaszcza malowanie zacisków hamulców i teraz większa liczba aut może mieć numer na drzwiach. Mogli by jeszcze dać możliwość ustawienia kolorów tła i numeru. Mam teraz manię, że kupuję rozmaite auta i każde maluję tak samo. Kolor karoserii na matowy czarny "nero nemesis", felgi tak samo i zaciski na czerwono :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.