Skocz do zawartości

Persona 4: The Golden


Paliodor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

ja wczoraj kupilem bo grzechem nie brac w takiej cenie ale odpale pewnie dopiero po nowym roku...pierw skoncze raymana legends, potem zalegle dragons crown, ktore przerwalem w polowie i ponabijam troche fragow w mercenary bo dawno tego genialnego multi nie wlaczalem. Kto by pomyslal ze bede miec takie plecy na platformie w ktorej ponoc nie ma w co grac ;) ;)

Odnośnik do komentarza

co daje połączenie z netem podczas gry? warto? jaki poziom trudności na pierwsze podejście? normal to dużo dodatkowego farmienia by pokonywać bossow?

 

ehhh miałem opory przed kupnem....ciekawe kiedy tą 70h przygodę skończę...obstawiam,że na następną gwiazdkę...ale mesjasz jrpg na ps2 zobowiązuje

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak Golden, ale oryginał na PS2 był dla mnie bardzo prosty. No ale miałem wówczas za sobą P3 FES oraz całą resztę megatenów, więc i obeznanie w systemie większe.

 

Myślę, że jeśli nie miałeś z Personami wcześniej styczności, to normal nie będzie ani za łatwy, ani za trudny. Grindu w wersji PS2 nie było wcale dużo. Pamiętam, że do lochów wybierałem się średnio 2-3 razy na miesiąc. Coś tam było zmienione względem P3, że gdy już weszliśmy do lochu, to tak naprawdę mogliśmy tam spędzić tyle czasu, ile chcieliśmy. Zwykle przechodziłem całość za jednym zamachem, aż do bossa, czasem nawet opcjonalnego od razu.

 

Persona 4 zajęła mi tym samym mniej czasu niż trójka - niecałe 50h jeśli dobrze pamiętam.

 

Niech no Vita TV wyjdzie w Europie, to P4G będzie pierwszym moim zakupem.

Odnośnik do komentarza

mialem 10h w personie3 na psp ale potem zrobilem sobie przerwe i nigdy juz do niej nie wrocilem - syndrom pirata bo psp mialem korsarskie ;) no to zostane na normalu i bede ogrywac ;) czy mi sie wydaje czy tylko poczatek taki - atmosfera sielska i wesola, P3 od razu atakowalo o wiele mroczniejszym klimatem

Odnośnik do komentarza

Persona 3 Portable na PSN już kilkukrotnie była tania jak barszcz - nie kupić to grzech, a na Vicie też odpalisz.

 

Klimat P4 ma nieco inny. Pozornie bardziej właśnie sielankowy, aczkolwiek wcale nie infantylny. Ot inny. Za to aspekt, w którym P4 dominuje nad P3 to postacie i ich interakcje, które wypadają nieporównywalnie lepiej. Niby klimaty anime i te sprawy, ale naprawdę do postaci można się przywiązać. W P3 też nie były one złe, ale w dużej mierze ich losy były graczom obojętne, z paroma wyjątkami. W P4 każdego da się polubić, a codzienne interakcje między postaciami i innymi NPC to najlepsze, co gra ma do zaoferowania moim zdaniem. Czuć po prostu, że to są dobrzy przyjaciele, a nie zgraja przypadkowych dziwolągów trzymających się ze sobą z przymusu. No ale tego to już sam doświadczysz.

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

7h na liczniku, wlasnie

uratowalem Yukiko z tv

i ten normal nawet dość wymagający - jeszcze nie zginąłem ale lokację z powodu wykorzystania wszystkich itemów musiałem rozbić na dwa wieczory. Bez rzucania czarów/itemów zwiekszajacych/zmniejszacych att/def czy statusy wrogom/bohaterom, no i przede wszystkim atakowania słabości dzięki, którym zyskujemy jeden dodatkowy ruch w turze, nie ma co podchodzić do starć. Po bossie tej lokacji całkowicie wyprułem się z wszystkich itemów i punktów magii. Brnę dalej - gra w pytę, choć ciut długie wprowadzenie - pierwsze 4-5h to praktycznie ciagle naciskanie X przy dialogach

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

20h na liczniku, w styczniu troche odpuscilem P4G ale ostatnio znowu do niej przysiadlem - fantystyczny jrpg, uwielbiam te dzienne(wg czasu gry) rozkminy co najlepszego wybrac dla naszej druzyny - czy sie uczyc, czy pracowac, czy chodzic na zajecia pozalekcyjne, czy randkowac,a jak tak to z kim, czy uprawiac ogrodek czy grindowac w tv

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ficuś skąd brałeś i za ile? Właśnie się czaję na tą grę ale boję się że kupie i bedzie w plusie pozniej tak samo mam obawy co do dragon's crown.

Chce kupić amerykanska wersje bo mozna duzo taniej dostac niz europejskie ktorych prawie nie ma juz w sklepach w necie.

Odnośnik do komentarza

Boisz? Nie sadze, po prostu nie lubie wywalac pieniedzy w bloto wiec wole sie dowiedziec przed zakupem wszystkiego co mnie interesuje na dany temat i dopiero inwestowac niz pozniej grac w gre ktora mi sie nie bedzie podobala dla platyny tak jak wiekszosc albo marnowac czas zeby sprzedac na aukcjach.

 

Poza tym nigdzie sie nie moge dowiedziec interesujacych mnie informacji bo zawsze sie znajda jakies glupie komentarze zamiast konstruktywnych wypowiedzi(Nie pije tutaj do ciebie).

 

Po prostu sie zastanawiam jaka jest szansa ze ta gra w ogole sie moze w plusie pojawic ale chyba jednak ja kupie bo sadzac po swietnej sprzedazy nie sadze zeby szybko sie tam znalazla... Koniec off topu:)

Odnośnik do komentarza

no ale chlopie ty sie zastanawiasz nad grami o ktorych powiedziano i napisano wszystko:

persona4golden - wersja rozszerzona jednego z najlepszych jrpg ever, mesjasz, najwyzej oceniana gra na vite, 100h gameplayu

dragons crown - slasher polaczony z idea diablo, na forum sa ludzie ktorzy maja w niej ponad 200h, jak lubisz crafting i farmienie bedziesz w domu

 

a i jak sa ludzie, ktorym obie pozycje nie podchodza, kazdy jest inny, a nie ma gier uniwersalnych

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...