Skocz do zawartości

Persona 4: The Golden


Paliodor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ragus

Słuchajcie, czyli rozumiem, że jeżeli mam ochotę na jRPG, który:

 

a) ma dobry system walki

b) ma dobrą fabułę

 

To nie mam co dalej szukać? Tylko teraz pytanie, najpierw się brać za Personę czy Bravely Default ;/

Odnośnik do komentarza

Słuchajcie, czyli rozumiem, że jeżeli mam ochotę na jRPG, który:

 

a) ma dobry system walki

b) ma dobrą fabułę

 

To nie mam co dalej szukać? Tylko teraz pytanie, najpierw się brać za Personę czy Bravely Default ;/

system walki jest kapitalny, esencja turowego jrpg, bez taktyki nie podchodz, szukanie slabych punktow przeciwnikow i nakladanie statusow kluczem do sukcesu, do tego to pierwsza persona gdzie mozna ustawic sobie pelna kontrole nad calym zespolem podczas starc a nie tylko main hero. No i persony czyli pokemony i zbierz je wszystkie...jak mnie pamiec nie myli 150 sztuk w grze....klonujemy, krzyzujemy, zbieramy, uczymy czarow...zabawy na dlugie godziny

 

fabula swietna, choc w sumie to takie japonskie anime detektywistyczne z duza domieszka s-f, esensja sa relacje pomiedzy postaciami - genialnie przedstawiono to ze sa to znajomi ze szkoly

 

na koniec dodam jedynie fakt, ktory moze cie odrzucic od persony albo tez jednoczesnie ciebie w niej rozkochac - to nie jest typowy jrpg w sensie kreowania swiata - mapy swiata, miasta, wioski, lasy, lochy, jakies rzeczki, gory, sniezne krainy - nic z tego tu nie znajdziesz, klimat podrozy znany chociazby z serii final fantasy jest tu obcy. Za to mamy sima nastolatka chodzacego do ogolniaka w japonskim stylu - dzien podzielony na cztery pory i rozkminy na jaki kurs dodatkowy sie zapisac, czy sie uczyc, gdzie isc do pracy, czy lowic ryby, czy randkowac czy isc do sklepu z itemami bo dzis pada i jest znizka -20%. 

 

Sam scenariusz choc liniowy tez oddaje graczowi dosc duza dowolnosc. Mamy glowne fabularne zadanie x, które trzeba wykonać do daty Y i co bedziemy robic w tym czasie jest tylko i wylacznie zalezne od nas, mozesz wykonac je(jak dasz rade) i rozwalic bossa zaraz na drugi dzien, a rownie dobrze caly miesiac przerandkowac i isc do bossa w ostatni dzien. Zakonczen tez jest kilka.

 

Dzis na neogafie tez ktos zadal ten sam wybor i gaf w zdecydowanej wiekszosci mimo wszystko poleca p4g

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam parę pytań:

 

1. Ile trwa zwykłe przejście, nie spiesząc się, ale też nie liżąc ścian?

 

2. Czy gierka jest trudna i czy wymaga dużo farmienia?

 

3. Czy wymagane jest posiłkowanie się guidem, by unikać błądzenia i "eksploracyjnego" zacięcia się? W grach uwielbiam wysoki poziom trudności, ale nie cierpię odszukiwania i łażenia godzinami, by znaleźć coś, co popchnie fabułę dalej.

 

Kupiłem w końcu w UK, bo tutaj albo nie można dostać tej gry albo chore ceny.

Odnośnik do komentarza

1. 40h to na spokojnie wyciągniesz jak nie więcej

2. Jak się gra z głową to specjalnie trudna nie jest,a farmienia zasadniczo nie ma.

3.Guide raczej nie będzie potrzebny poza dość irytującym szukaniem informacji na temat ofiary co sprowadza się do gadania na pałę ze wszystkimi aż trafimy na jakiś trop.

Odnośnik do komentarza

1- wydaje mi sie ze 50h spokojnie

2- trudna nie jest (zreszta masz poziomy trudnosci - easy/normal/hard) i o ile robisz persony z głową i w walce koncentrujesz sie na słabych punktach wrogów

3- zgubic sie nie da - wszak cala gra to miasto + randomowe lochy ale bez faqa nie ma raczej szans samemu wyciagnac najlepsze persony czy za pierwszym podejsciem odnalezc i rozwinac wszystkie social linki czy tez miec good ending

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

apropo farmienia....gram na normal i myslalem ze go nie ma za duzo ale wlasnie mam  bossa przy

 porwaniu Rise

i jedzie mnie niemilosiernie. Szybkie spojrzenie na gamefaqs, a te mi radzi podchodzic do niego przy 33-35lvl....super ale ja mam aktualnie 23lvl, a exp za walki jest niewielki ze chyba 10h bede te 10 leveli wbijac. Jakies rady co do farmienia?

Odnośnik do komentarza

Też miałem z nim problem, akurat wczoraj go ubijałem :) Dużo zależy od fuksa, czy Ci postaci nie znokautuje. Ma bardzo mocne ataki na wszystkich po zniszczeniu jego "osłony".  Jednak na tym levelu ciężko będzie go pokonać bez grindu - musisz co najmniej popakować do tego 30-stego levelu. Swoją drogą, dawno nie miałem tak, że nie mogę się od gry oderwać :)

Odnośnik do komentarza

ehhh no to grinding, a jakie sposoby na niego? bo procz tych "rączek" co lubią uciekac reszta przeciwnikow raczej malo exp daje :(

 

ja mam dosc mieszane odczucia co do tej persony, pelen szacun za rozbudowanie bo i sam system walk jak fuzji czy calego sima jest bardzo rozbudowany to troche brakuje mi jakiegos pier.dolniecia w samej fabule - takie scooby doo z jednym schematem jak dotychczas

ktos w tv, porwanie, wbijamy do tv, dochodzimy do 10 pietra deagonu odpowiadajacemu ciemnej stronie bohatera, walczymy z bossem i od nowa

 

Odnośnik do komentarza

Wciągnij się w robienie questów, to szybciej zleci :) Najlepiej łazić po ost. lokacji i klepać przeciwników. Może Ktoś lepiej zna grę, to Ci podpowie więcej ;)

 

Jest temat o Personie 4 na forum w tym dziale - poczytaj, może coś więcej znajdziesz. Bezpośredniego linka Ci nie mogę wkleić, bo mi przeglądarka linków nie wkleja na forum PE (lol).

 

Ja też miałem problem z tym typem, ale ja miałem postać na ok. 33 levelu, ale nie musiałem też tyle farmić, bo dość dużo walczyłem w poprzednich dungeonach.

 

Chcę zrobić Hardcore Risette Fan trophy, ciekawe, czy mi się uda :D

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Sądząc po tym krótkim filmiku to troszkę podciągnęli animację. Pewnie i tak obejrzę ale coś czuję, że wiele materiałów użytych w P4 The Animation na nowo wrzucą do tej edycji Golden.

 

ja jestem ciekaw czy vita doczeka sie jeszcze jakies persony jrpg - marzeniem by byl kolejny golden ale tym razem piatki

Mi by do szczęścia wystarczyło SMTIII:Nocturne na Vitę i już bym leciał na Allegro po konsolę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.