Skocz do zawartości

How To: własne mieszkanie


Fredder

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chciałbym się zapytać czy znacie może jakieś sprawdzone patenty na zakup własnego mieszkania, sprawdzone oferty bankowe czy też jakieś programy typu "singiel na swoim" etc ... powoli będę się przymierzać do kredytu bo podejrzewam że nie mam co liczyć na lokal socjalny mimo że mieszkam w kawalerce z mamą(bo inne rodziny mieszkają tak w 5 osób)...

 

 

Z tego co słyszałem od jednego z byłych szefardów PKO to należy wypytać się o kredyt mieszkaniowy w tylu bankach ile to możliwe(jako ostatni powinien być ten w którym faktycznie chce się wziąć kredyt) tak aby za każdym razem konsultant wysyłał zapytanie o ciebie do BIKu... przy każdym takim zapytaniu zostaje ślad w historii o tym z którego banku wychodziło zapytanie i jest to widoczne przy każdym kolejnym requeście... konsultant banku z którego chcemy wyrwać kasę widząc wiele zapytań z różnych banków utwierdza się w przekonaniu że jesteś zdecydowany i że jeżeli nie zaproponuje atrakcyjnych warunków to straci swoją prowizję... dodatkowo ponoć spory bonus takiego konsultanta pochodzi od ubezpieczenia kredytu więc podczas podpisywania umowy należy zaznaczyć że jesteśmy bardzo zaniepokojeni tym co może się stać z naszym nowym mieszkankiem(kradzież mienia, dewastacja, pożar, powódź) i że chcemy wziąć ubezpieczenie w najwyższej kwocie... w takim wypadku konsultant dostaje więcej pieniędzy za ubezpieczenie niż jego prowizja my powinniśmy otrzymać optymalne warunki kredytowe z najniższym oprocentowaniem i najbardziej dopasowanymi ratami do naszych potrzeb. Oczywiście takie ubezpieczenie to (duży) dodatkowy koszt z tym że nie jest ono zawierane z danym bankiem tylko z oddzielną firmą ubezpieczeniową tak więc bez konsekwencji w ciągu miesiąca składamy do tej firmy odwołanie ubezpieczenia i cieszymy się niskimi kosztami kredytu...

 

być może zamotałem tutaj coś lecz wiem że takie coś przechodzi bo mój znajomy za mieszkanie w warszawie płaci obecnie 850zł miesięczne a nie 1100-1200zł gdyby przechodził przez to bez kombinowania...

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 0
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...