Skocz do zawartości

Final Fantasy X HD


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Wracając do tematu "final fantasy wars", powiem, że X jest moim ulubionym Finalem, ale XII też uważam za rewelacyjną (uniwersum Ivalice i system walki, hunty). Ktos ma podobnie ?. Tak że remake dwónastki też bym chętnie ujrzał. No i siódemka nie jest dla mnie w żaden sposób kultowa, ale dawać mnie tu jej remake !!!

Edytowane przez Kazub
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ja tak też mam. Mi to się w ogóle wszystkie fajnale podobają, nie staram się bawić w jakiegoś krytyka, albo gra mi się podoba i się świetnie bawie albo mi nie podejdzie i ja sprzedaje. Przed zagraniem w X moim ulubionym fajnalem był VIII. VII jes bardzo dobra, jednak ja w to grałem po przejściu VIII i jakoś w 2000 roku więc inaczej patrzyłem na tą grę. A na FFX HD czekam.

Odnośnik do komentarza

Przeklety FFX. Dlaczego uwazam, ze to strzal w dziesiatke wydawac go w HD??

Boze, to pierwsza gra przy ktorej wzruszylem sie do lez( gdy Yuna wyznaje glownemu bohaterowi, ze musi...), ale zanim to nastapilo, gdy w ogole peirwszy raz wczytalo mi sie intro i uslyszalem ta genialna muzyke, i zobaczylem te siedzace i nic nie mowiace do siebie postacie. Wyrazaly tyle emocji... (pipi) zaczynam brzmiec sentymentalnie ale kto by tam nie byl odpowiedzialny za scenariusz i muzyke widac, ze wlozyl w to troche serca, odrobine siebie.

Reszta swoja droga, wtedy grafika powalala na kolana( jak dla mnie), system przejzysty i bez swirowania- byl czas, zeby przemyslec swoj ruch, siatka doswiadczenia do zalapania bez problemu. Scenerie piekne... i nie bede wam tu duzo opowiadal bo sami wiecie. Gdyby to mnie postawili przed biurkiem szefa SE i kazalöi wybierac, nie zawachalbym sie. Wybralbym X

No i tyle :)

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Przeklety FFX. Dlaczego uwazam, ze to strzal w dziesiatke wydawac go w HD??

 

Bo to ostatni prawdziwy FF ?

 

Imo dla mnie to wystarczajacy powod :turned:. Ale tak bardziej z "biznesowego" punktu widzenia to ja to widze tak: 7, 8 i 9 mozna bez problemu ograc na PS3/PSP czy chocby na emulatorze ktory uciagnie praktycznie kazdy PC, dodaj do tego straszne archaizmy, "slaba" grafike i juz nie ma na to takiej pompy, FF X zas najlatwiej podniesc do HD zeby gra elegancko wygladala (vide spelniala standardy), jest to bezapelacyjnie najlepsza czesc poprzedniej generacji oraz nie ma tylu archaizmow, czyli nawet ludzie nowi w temacie moga sie zainteresowac.

 

Ehh, marzy mi sie Lost Odyssey 2 albo jakis Final wlasnie w sytlu 10tki a nie te popluczyny ktore teraz produkuja.

Edytowane przez Bansai
Odnośnik do komentarza

jest to bezapelacyjnie najlepsza czesc poprzedniej generacji

 

Nikt tak nie uważa.

 

Bardzo konstruktywna opinia ktora wiele wyjasnila. Podejrzewam ze chodzi o 12tke, coz, de gustibus non est disputandum, osobiscie 12tka (choc 13tka daleko nie jest w moim mniemaniu za 12tka) to jakas kompletna pomylka.

 

Ale zeby tak od razu pisac "nikt tak nie uwaza" kiedy np na metacritic (pierwszy przyklad z brzegu jaki sprawdzilem) opinie uzytkownikow sa znacznie przychylniejsze w stosunku do 10tki, no i o wiele wieksza sprzedaz (cos tu nie gra jesli gra "starsza" z tej samej serii oraz platformy sprzedala sie o plus minus 2 miliony lepiej). I nie zrozum mnie zle, nie twierdze ze FF12 to gra slaba (bawilem sie wysmienicie, no, moze z wyjatkiem walki z Yiazmatem), nie jest to po prostu Final Fantasy, pamietam facepalma jakiego strzelilem przy pierwszej walce, o historii schematycznej do bolu juz nie wspominajac, FFa pokochalem za turowy system walki oraz ciekawa fabule w kazdej czesci, 12tka tego nie oferowala, byla fajnym szpilem ale nie zaslugujacym na miano FF w tytule.

 

Square-Enix najwyrazniej uwaza tak samo jak ja i wiekszosc graczy (nie bede na tyle pyszny piszac "wszyscy/nikt"), czego dowodem jest wydanie Xtki a nie XIItki.

Edytowane przez Bansai
Odnośnik do komentarza

FFX jest świetny, ale pisanie, że to bezapelacyjnie najlepsza część na poprzedniej generacji to lekka przesada. Do dzisiaj pokładam się ze śmiechu czytając recenzję w N+ zwieńczoną oceną 10/10 i stwierdzeniem jakoby gra była pozbawiona jakichkolwiek wad. Mimo to na konwersję czekam, chętnie sobie odświeże tą przygodę o ile jej cena będzie w granicach rozsądku.

Odnośnik do komentarza

Ja smialo moge sie podpisac pod ta najlepsza czescia poprzediej generacji. Jako zwykly wielbiciel dobrych gier ale nie maniak Finali czy jrpgow zaliczam Xa do pierwszej trojki najlepszych FF.

Z innej beczki... o ile faktem jest, ze podciagna ta gre do HD i wydadza na PS3 tak ile prawdy jest w informacjach, ze beda udoskonalac grafe( zaczerpywac ta z XIII czy chociazby stosowac jakies tam nowe efekty swietlne?

I na koniec pytanie dla wrozbitow- ktos szacuje kiedy mozna sie spodziewac premiery lub chociaz nastepnego newsa na temat tej produkcji??

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.