Skocz do zawartości

Final Fantasy X HD


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

OMG FFX w HD, to będzie coś :}. Słabo jest z Vitą, jeśli konwersja z PS2 jest dla tej konsoli oczekiwaną perełką, ale co tam, jaram się! FFX to jedna z moich ulubionych gier ever, rok temu przeszedłem i bawiłem się świetnie, a replayability tej produkcji jest spore :).

 

Oby tylko zrobili coś więcej, niż zwykłe podbicie rozdzielczości, bo FFX na półce stoi, PS2 mogę zaje,bać młodszemu bratu a HD do szczęścia mi nie potrzeba ;).

Odnośnik do komentarza

Mogliby zrobic remake, ale po co? Gra i tak sie sprzeda. Poza tym grafika wcale sie tak bardzo nie zestarzala. Lifting HD w zupelnosci wystarczy. Ja tego nie kupie, bo wystarczy mi ponad 200h z oryginalem, ale na pewno wiele osob sie skusi (tak samo, jak w przypadku innych remasterow).

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...

Moim zdaniem dziesiątka jest ciut za młoda na remake. Jakby wpuścili VI, VII, VIII, IX to bym skakała na rzęsach ze szczęścia:D Chociaż tak czy siak jestem mega szczęśliwa, bo jak inaczej, ale nie wiem czy dałabym rade w to teraz grać. Trzy lata temu skończyłam ją po raz drugi więc muszę chyba poczekać chwilę i ochłonąć. Ale znając życie zanim ta gra ujrzy światło dzienne zdążę się nawet stęsknić^^

Kupię na bank, mimo to, że będę jednym z wielu z tych, w których celuje SE, czyli graczem z sentymentem do serii pamiętającym jej wspaniałe czasy.

 

A tak btw to pamiętam artykuł w PSX Extreme jak miała dziesiątka wchodzić. W numerze z Tidusem na niebieskim tle na okładce. Pamiętam jak się jarałam nowym Finalem na PS2, w "całkiem nowej odsłonie", jak to się nie rozpisywali, że włosy bohaterów będą pięknie zrobione, że majstersztyk, i że pierwszy pocałunek w grach itd itd... tyle lat już minęło... :rolleyes: <sentymental mode off>

 

FFX, Okami - "rimejki" MUST play.

Odnośnik do komentarza

@Layla: Nie chce być zrzędą ale gra mająca już prawie 12 lat na karku jest za młoda na remake? O.o Sorry ale Metal Gear Solid na PSX'a wyszedł w 98' a jego pełnoprawny remake (a nie jak w z FFX HD zwykła re-edycja) pojawił się na GameCube'a w 2004' więc było to zaledwie 6 lat różnicy. Zelda OoT 3D wyszła na 25-lecie serii i niecałe 13 lat od premiery oryginału a mogę tak wymienić z kilkanaście innych przykładów gdzie odstęp między oryginałem a jego remakiem jest mniejszy niż 11/12 lat.

 

Z resztą dlaczego nie zrobią remake'ów VII,VIII, IX? Bo potrzebny by był za duży nakład finansowy aby odpicować te gry, no i Square wiecznie wciska kit ile to lat by potrzebowali na pełnoprawny remake FFVII bo boją się linczu ze strony fanów i boją się powtórki z "The Spirit Within" gdzie stracili dobre 100mln $, widać że trauma pozostała....lecz kolejną zasadniczą różnicą w kwestii braku stworzenia od podstaw PSX'owych Finali jest samo Sony, które jest bardzo dumne z tego iż nie dokłada się do interesu firm third-party które na ich platformach muszą radzić sobie często same.

Wierzę natomiast w odnowienie Vi-tki ale nie na Vitę, lecz na 3DS'a jak to miało miejsce z III-ką i IV-rką, ba przecież zanim wyszedł 3DS to Square wraz z Matrix Software wypowiadali się iż na następnego handhelda Ninny chcieliby zrobić pełnoprawne remake'i V-tki i Vi-tki (patrząc tym bardziej teraz na świetną współpracę pomiędzy Big N a Square to wyczekuje na owe stosowne info z wywieszonym jęzorem).

 

Byłoby dobrze gdyby S-E nauczyło się trzymać język za zębami i nie zapowiadać gry jeszcze zanim pracę nad nią ruszą, irytują w ten sposób fanów bo zmuszają ich do długiego wyczekiwania, pewnie udziałowcy też nie są z tego faktu zadowoleni bo na korzyści z wyłożenia kasy na projekt zobaczą dopiero po długich latach. Co się dziwić że nie mogą wielu tytułów skończyć skoro co rusz słychać o tym jak team odp. za tytuł A został przerzucony do pracy nad tytułem B bo już podana data premiery wymusza zespół na zaciśnięcie pasa.

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

Nie wiem, czas pojęcie względne. Mnie się wydaje jakby to było chwile temu;) IMO jakby zachowali większą chronologię i zaczęli remake'ować starsze części najpierw wyszłoby o wiele lepiej. Z najprostszej przyczyny, bo im dawniej coś wyszło to się bardziej idzie stęsknić, a sentyment nabiera się do czegoś dopiero po upływie czasu, a nie do gry, która wyszła "przed chwilą". Może nie zrzędzisz, może to ja zbyt osobiście do tego podchodzę, no ale wyrażam tylko swoje zdanie ;)

 

Zgadzam się, takie łechtanie na kolejny wyczekiwany tytuł, jest mega irytujące. Ale co do VII, to wydaje mi się, że trzymają sobie po prostu asa w rękawie, którego wyciągną gdy nastaną gówniane dni, jak to już miało kiedyś miejsce. Zbiją grube kokosy, bo siódma część, pewnie jak żadna inna ustawi rzesze fanów w kolejki do kas. Nie wątpię oczywiście w nakłady czasu, pracy, kasy itd., które trzeba na to wyłożyć.. Ale po co teraz, skoro można jeszcze chwilę poczekać i nabrać wartości urzędowej?^^ Obym bredziła:D Czekam na te części i zacieszam na samą myśl o zagraniu w nie ponownie 8)

Odnośnik do komentarza

Z resztą dlaczego nie zrobią remake'ów VII,VIII, IX? Bo potrzebny by był za duży nakład finansowy aby odpicować te gry, no i Square wiecznie wciska kit ile to lat by potrzebowali na pełnoprawny remake FFVII bo boją się linczu ze strony fanów i boją się powtórki z "The Spirit Within" gdzie stracili dobre 100mln $, widać że trauma pozostała....lecz kolejną zasadniczą różnicą w kwestii braku stworzenia od podstaw PSX'owych Finali jest samo Sony, które jest bardzo dumne z tego iż nie dokłada się do interesu firm third-party które na ich platformach muszą radzić sobie często same.

No raczej w przypadku FFVII to nie jest wciskanie kitu. Oni naprawde by musieli zrobic te gre zupelnie od podstaw. Patrzac na to, ile czasu zajmuje im produkcja Versusa, nie dziwia mnie ich wypowiedzi odnosnie czasu potrzebnego na developing nowej wersji FFVII ;]

Nie wiem tylko, co ma z tym wspolnego The Spirits Within o_O

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

@RoL Moja wypowiedź dotycząca The Spirit Within miała tylko na cel wskazanie iż Square straciło przez ten film grube 100mln $ i było na skraju lekkiego bankructwa. A teraz, jeżeli rzeczywiście prawdziwy remake FFVII kosztowałby przynajmniej tyle ile stracili przez Spirit Within, to nie dziwnym jest iż boją się zaryzykować.

 

Co do stwierdzenia iż "bo Versusa tworzą już tyle lat to tym dłużej tworzyliby remake FFVII" akurat nie jest trafne (choć nie twierdzę iż nie masz racji). Zwykła XIII była w produkcji dobre 5 lat a wielkim tytułem to się nie okazała (nie chodzi mi o potrzebne miejsce na płytach z winy tak naprawdę wstawek w wysokiej rozdziałce). Versus jest w produkcji już od czasów XII ale błędem Square było w ogóle stworzenie pomysłu na Fabula Nova Crystallis, gdzie po jakimś czasie nic z tego nie wyszło i każdy z należących do FNC tytuł poszedł w zasadzie w swoją stronę (tak więc można być pewnym iż fabularnie Versus nie jest taki jaki miał być pierwotnie - co może potwierdzić ta długotrwała cisza). Po co w ogóle głośno zapowiadali każdą pozycję, skoro i tak wiedzieli iż do premiery każdej z nich jest jeszcze daleka droga?

 

@Layla Fakt, też jestem przekonany iż pierw ujrzymy stworzone od zera remake'i FFV i FFVI nim nadejdzie stosowny pełnoprawny remake FFVII/VIII/IX.

 

Nie offtopując więcej, ostatnio Famitsu napomniało iż w najnowszym numerze będzie duży artykuł poświęcony wielkiej produkcji o której mało było słychać od dłuższego czasu. Jeżeli tym tytułem okażę się Versus to ciekawi mnie czy napomkną temat X HD (mogliby chociaż jakieś konkretne screeny zaprezentować).

Odnośnik do komentarza

Byłyby niezłe jaja, gdyby w ostateczności ten cały "remake" okazał się jakąś gierką na urządzenia mobilne typu tablet/smartfon albo coś na te japońsie serwisy społecznościowe XD

Zresztą dłubią przy tym już jakiś czas i ciekawe co im tyle zajmuje, skoro i tak będzie to tylko podbita rozdziałka/trofki i jakieś AAx2 :D

Odnośnik do komentarza

Właśnie sęk w tym, że robią za dużo.

Nom, za dużo syfu typu FFXIII, FFXIII-2 FFXIII ekmh znaczy się Lightingo Returnso FFXIII XD

Ciekawe,czy chociaż Bravely Default wydadzą na zachód czy może będą katować ludzi tylko tymi tworami z "serii" FFXIII.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

To też, ale dodatkowo miałem jeszcze na myśli, że eksperymentują z różnymi stylami gameplay'u zamiast robić nowe IP. Właśnie przez taki misz-masz (dużo najróżniejszych gier pod jednym szyldem) seria traci wyjątkowość, a premiera nowej numerowanej części nie jest już wydarzeniem, tylko kolejną większą premierą w ciągu roku. : (

 

Właśnie na ironię zakrawa to, że nowe IP, czyli Bravely Default, ma znacznie więcej wspólnego z FF niż nowe części. I jest "odważne", bo "standardowe".

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.