Skocz do zawartości

PSX Extreme #170


Rekomendowane odpowiedzi

Hejo!

Przeczytałem na razie dwie pierwsze recenzje: "dżirsów" i "dead island".

W obu recenzjach pojawiają się niepotrzebne przekleństwa. Tu na forum jest cenzura, więc w czasopiśmie też to jakoś nie pasuje. W ogólę od czasu zmiany wydawcy, pojawiają się wulgaryzmy. To nie sprawi że PE będzie "luźne, cool" itp.

W obu recenzjach nie ma nic o o edycjach kolekcjonerskich. A te przecież są bardzo bogato wydane i warte wspomnienia. Na YT polecam wpisać "[PL] Gears of War 3 Epic Edition Unboxing (Rozpakowanie)".

Ponadto screeny... co prawda, są ładne, duże, w wysokiej rozdziałce, ale nie są chyba Waszego autorstwa.

W recce DI pojawia się mowa o polskich motywach - i fajnie jakby na screenach znalazły się te motywy, np. gazetka "Fakt". I tu znowu, wiedziałem to z YT, a nie z prasy.

Oj narzekam, ale numer i tak jest "grrruby". I teraz śmiało można porównywać PE sprzed pół roku, do obecnego numeru. Wygrywa ten drugi :)

Odnośnik do komentarza

W obu recenzjach nie ma nic o o edycjach kolekcjonerskich. A te przecież są bardzo bogato wydane i warte wspomnienia

 

O właśnie, jakby ktoś tylko czytał PE, nie interesując się za bardzo branżą, to miałby zupełnie mylne wyobrażenie o niej. Edycje "kolekcjonerskie" to jednak bardzo istotny element aktualnej generacji a jest całkowicie ignorowany.

 

Ponadto screeny... co prawda, są ładne, duże, w wysokiej rozdziałce, ale nie są chyba Waszego autorstwa.

 

Zazwyczaj duże i wyraźnie są tylko te z materiałów prasowych, czyli podrasowanie i mające się nijak do rzeczywistości ;) Te robione przez redakcję, prezentujące grę w akcji, menu itp. (a więc potencjalnie przydatne) zazwyczaj są kompletnie nieczytelne i wielkości znaczka pocztowego.

Odnośnik do komentarza

Hejo!

Przeczytałem na razie dwie pierwsze recenzje: "dżirsów" i "dead island".

W obu recenzjach pojawiają się niepotrzebne przekleństwa. Tu na forum jest cenzura, więc w czasopiśmie też to jakoś nie pasuje. W ogólę od czasu zmiany wydawcy, pojawiają się wulgaryzmy. To nie sprawi że PE będzie "luźne, cool" itp.

 

Widzisz, pisząc daną recenzję staram się oddać emocje jakie towarzyszą grze i jednocześnie podpasować stylistykę wypowiedzi, do klimatu jaki w danym tytule panuje. GoW to nie jest gra dla grzecznych chłopców, tylko ostra strzelanina w której mięcho, zarówno jezykowe jak i to prawdziwe lata na lewo i prawo. Grając w taką grę od razu na usta rzuca się momentami "o Kuuurrr....!", albo "o ja pier...ole!" :) I wcale nie chodzi o to, by sprawić aby PE było, jak to ujałeś "luźne" i "cool". Po prostu w moim odczuciu pisząc o Girsach nie sposób nie chlapnąć sporadycznie mięsiwem :P

 

Rozumiem, że Ci się to może nie podobać, ale zapewniam, że przy recenzji gry o innym klimacie, nie użyłbym takiego słownictwa.

 

W obu recenzjach nie ma nic o o edycjach kolekcjonerskich. A te przecież są bardzo bogato wydane i warte wspomnienia. Na YT polecam wpisać "[PL] Gears of War 3 Epic Edition Unboxing (Rozpakowanie)".

 

Co do informacji o edycjach kolekcjonerskich - niezbyt lubię pisać o rzeczach, z którymi nie miałem bezpośredniej styczności. Gdyby wydawca udostępnił mi Girsy do recenzji w Epic Edition to na pewno napisałbym o zawartości zestawu i poddał ją ocenie :) Mimo to wezmę pod uwage to co mówisz i na przyszłość postaram się wrzucać choćby wzmiankę o różnych edycjach.

 

Dzięki i pozdro

Edytowane przez Rozbo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nowy numer jest bardzo fajny. Ciągle coś tam zmieniacie w szacie i jak na razie na plus.

W końcu wywaliliście ramkę "dlaczego czekamy..." (czy jakoś tak), a jej nowa wersja ma więcej sensu bo jak gra jest słaba to nie musicie na sile szukać pozytywów dlaczego na nią miałby ktoś czekać. Plus.

Muszę bardzo pochwalić nową formułę "co nowego", zrobiona z pomysłem i nawet będąc na bieżąco z newsami wartą ją przejrzeć. Laska numeru i cytaty ze znanych też spoko pomysł.

Brakuje mi w tym numerze tych kolorowych stron, tła tym razem są dość monotonne - w zeszłym numerze fajnie wyglądała ta różnorodność.

Ciekawa jest formuła nowego kącika Dżuja (i to zdjęcie z balu maturalnego... ;P), treściowo tak samo dobra jak wcześniejsze jego teksty.

Cosplayowa strona to też fajna sprawa, w szczególności że stroje są bardzo profi wykonane :)

Generalnie cała szata graficzna magazynu zmienia się na plus i mam nadzieje, że dalej będziecie rozwijać ją w tym kierunku - dodajcie jakieś logo do regionu filmowego bo jakoś tam "łyso".

Treściowo jest spoko. Pewnie chciałem coś jeszcze napisać ale nie pamiętam co. Keep up the good work

 

E: swoją drogą zauważyłem, że mocniej zaczęliście się przejmować opiniami zamieszczanymi tu na forum, bo co czegoś krytycznego nie przeczytam to w nowym numerze widać zmiany, no chyba że mi się zdaje i to tylko zbieg okoliczności ;)

 

E2: Już wiem co chciałem jeszcze napisać, otóż uważam że świetnym pomysłem jest robienie "strony tytułowej" (czyli art na całą stronę + tytuł gry) w recenzjach gier z wyższą oceną (bo wydaje mi się takie jest kryterium a jak nie to chyba mogłoby tak być dla gier, powiedzmy, od 8+, bo taka "strona tytułowa" recki fajnie wygląda w szczególności jak się jakiś dobry art trafi :))

Edytowane przez the_m
Odnośnik do komentarza

Hejo!

Przeczytałem na razie dwie pierwsze recenzje: "dżirsów" i "dead island".

W obu recenzjach pojawiają się niepotrzebne przekleństwa. Tu na forum jest cenzura, więc w czasopiśmie też to jakoś nie pasuje. W ogólę od czasu zmiany wydawcy, pojawiają się wulgaryzmy. To nie sprawi że PE będzie "luźne, cool" itp.

W obu recenzjach nie ma nic o o edycjach kolekcjonerskich. A te przecież są bardzo bogato wydane i warte wspomnienia. Na YT polecam wpisać "[PL] Gears of War 3 Epic Edition Unboxing (Rozpakowanie)".

Ponadto screeny... co prawda, są ładne, duże, w wysokiej rozdziałce, ale nie są chyba Waszego autorstwa.

W recce DI pojawia się mowa o polskich motywach - i fajnie jakby na screenach znalazły się te motywy, np. gazetka "Fakt". I tu znowu, wiedziałem to z YT, a nie z prasy.

Oj narzekam, ale numer i tak jest "grrruby". I teraz śmiało można porównywać PE sprzed pół roku, do obecnego numeru. Wygrywa ten drugi :)

 

Chłopaku, ty naprawdę wolałbyś w recenzji czytac wyliczankę tego co jest w edycji kolekcjonerskiej, mimo iż nie widzieliśmy jej na oczy i to samo masz w milionie newsów w necie, niż o tym, jaka jest recenzowana gra? Szczerze - ręce mi opadają.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Faktycznie biorą opinie pod uwagę :)

 

Duży plus za "Między oczy" i zrezygnowanie z tego głupiego szukania plusów na siłę (to chyba pozostałość z okresu "afery zajebongowej").

Jeśli rezygnacja z kadrowania zdjęć w kółka była nieprzypadkowa, to dziękuję - zauważyłem je tylko na jednej stronie (GP, co w obliczu jej charakteru jest do przyjęcia).

Kalendarz premier też dobrze że wrócił, co prawda nie od tego numeru, ale chyba nikt wcześniej nie chwalił. W każdym razie ja tych dat nie sprawdzałem na PPE, a tak zawsze można wygodnie zerknąć i czegoś się dowiedzieć. Nie myśleliście może nad przedstawieniem tego na osi czasu? Fajnie by pokazywało zagęszczenie w pewnych okresach ;)

 

W ogóle widać systematyczny postęp i w końcu niektóre strony, zwłaszcza recenzje, wyglądają naprawdę ładnie! Jedyne do czego mogę się przyczepić to słaby wygląd trójgroszówek - sugerowałbym odświeżenie "oceniaczki" i opracowanie w podobnym stylu tabelki do dodatkowych, małych opinii.

Odnośnik do komentarza

Postaram się w skrócie :)

@grzybiarz: zaręczam Ci, że robiąc korektę, zwracam uwagę na przekleństwa, ale naprawdę - są to jednostkowe przypadki, które po prostu lepiej oddają wrażenie autora z gry, niż pisanie "to było bardzo super świetne w tym tytule". Jasne, zawsze można inaczej ubrać to w słowa, ale czasami jeden wulgaryzm nie zawadzi. Zwłaszcza, że najczęściej pojawiaja się w tytułach, w których scenarzyści nie szczędzą słownictwa lub po prostu tematyka gry nie należy do tych lajtowych.

 

@Pajac: wprowadzenie MO mieliśmy już w planach. Faktycznie, czasami zdarzało się, że pisząc zapowiedź, autor kombinował co tu wrzucić w "plusy", a gra niekoniecznie na to zasługiwała. Kalendarz - opcja z osią czasu jest OK, ale to już sprawi, że zaraz sam kalendarz zajmie 1/3 stron powierzchni z tych dwóch stron. Trzygroszówki - zdecydowanie już o tym myśleliśmy :). Także spokojnie, w kolejnych numerach powinny być "podawane" w lepszej formie.

 

@Zwyrodnialec: nad stroną newsową cały czas pracujemy. Z newsami ogólnie jest ten kłopot, że choćbyśmy dodali najświeższe, to zanim numer wyjdzie, stracą na aktualności. Kopiowanie - brr, brzydkie słowo :P. PPE jest związane z PE, więc po prostu korzystamy z zamieszczanych tam treści. Masz rację, że dla stałego czytelnika portalu to słabe rozwiązanie, ale zauważasz, chociażby w poście Pajaca, że nie wszyscy odwiedzają PPE, bo wtedy można wyjść z założenia, że wielu rzeczy nie powinniśmy w numerze dawać (vide kalendarz premier).

 

@the_m: art dla gier od 8+ w górę? No niekoniecznie :). Sami uważamy, że jeden, maks 2 takie w numerze naprawdę są OK (choćby ten w GoW), ale przy większej ilości dobrych gier jednak byłoby szkoda miejsca (zobacz po ocenach w tym numerze, ile recek musiałoby mieć taki art :)). Także tutaj raczej mówimy o jednostkowych przypadkach.

 

Zmiany są stopniowe, tym bardziej cieszy, że coraz większa ilość czytelników spogląda na nie przychylnym okiem. A czy więcej słuchamy uwag? :). Jeśli ktoś potrafi konstruktywnie napisać o tym czy o tym, to chętnie przekazuje takie informacje dalej (np. zamknięta jest sprawa grzbietu pisma).

Odnośnik do komentarza

Hejo!

Przeczytałem na razie dwie pierwsze recenzje: "dżirsów" i "dead island".

W obu recenzjach pojawiają się niepotrzebne przekleństwa. Tu na forum jest cenzura, więc w czasopiśmie też to jakoś nie pasuje. W ogólę od czasu zmiany wydawcy, pojawiają się wulgaryzmy. To nie sprawi że PE będzie "luźne, cool" itp.

W obu recenzjach nie ma nic o o edycjach kolekcjonerskich.(...) :)

 

Chłopaku, ty naprawdę wolałbyś w recenzji czytac wyliczankę tego co jest w edycji kolekcjonerskiej, mimo iż nie widzieliśmy jej na oczy i to samo masz w milionie newsów w necie, niż o tym, jaka jest recenzowana gra? Szczerze - ręce mi opadają.

 

Nie, ale jest ramka z grą planszową, więc zabrakło i drugiej ramki z edycjami kolekcjonerskimi:). Jakiś screen + opis. Mnie to aż tak bardzo nie drażni, bo ja wiem jak wyglądają owe edycje. Ale np. Janek, lat 13, wieś Pipidówa Mała - zbierający tylko PE, nie wie nic otym :)

 

Co do przekleństw, to mi tam nie przeszkadzają, bo sam klnę, ale się dziwię - bo kiedyś nawet wyraz d**a był gwiazdkowany. Oki dzięki za odpowiedzi :)

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Ciągle się o tym czyta w tematach, ale nigdy nie sądzi się, że to spotka nas. Mój numer ma kilka stron szerszych od innych ;[ W dodatku niektóre strony były złączone krawędziami. I tyle.

 

Kim jest Musiol, NMX? Kolejni randomowi redaktorzy? Eh. Cieszę się, że ustabilizowaliście swój design, już tak nie skacze i jest płynny, że tak powiem ;f W dodatku za mało trzech groszy! Kiedyś było ich nawet po kilka, a teraz? No kiepsko z tym. Problemem są tła do tekstu. Często sprawia, że nie da się tego czytać - np. w recce NHL 12.

 

Ale ogólnie spoko jest.

Odnośnik do komentarza

@Figaro: podrzuć jakąś fotkę tego swojego numeru na prenumerata@psxextreme.pl. Będziemy mieli jak znalazł do drukarni, żeby sobie zobaczyli... Tobie podeślemy numer bez usterek.

Ja także chętnie podrzuciłbym fotki ale swój numer już "rozwalcowałem":)

Nie wiem czy drukarnia zawaliła z przycinaniem lub klejeniem ,ale zewnętrzny margines jest szerszy o 2mm.

Szczególnie łatwo to zmierzyć/ porównać na stronie "Graczpospolita" gdzie jest ramka i pasek malutkich czarno-białych zdjęć sprzętów( większy fragment widać niż w poprzednim #169).

Przyglądałem się też klejeniu i coś chyba jest na rzeczy gdyż w porównaniu z # poprzednimi klej mocniej trzyma kartki w środku (trudniej położyć magazyn otwarty na stole "bez trzymanki") Być może strony są źle przycinane.

W poprzednim numerze 30 strona też miała tekst bardzo blisko środka, a margines w "Graczpospolita" był o milimetr większy od 168nr.

Czyżby jakaś fatalna tendencja? Za miesiąc będę zgadywał litery:) !? Oby nie.

Kończę to komiczne "dochodzenie" ,gdyż wyglądam jak idiota z dziecięcą ekierką (różową) - stary koń mierzący strony ,grzbiet ,literki jak jakiś bibliofil- freak.

Ku chwale Psx Extreme:)

Odnośnik do komentarza

Numer bardzo fajny, nie będę się jakoś szczególne rozwodził. Pochwalę za to bardzo dział hardkore z historią Gearsów. Super kącik z tym przypominaniem fabuły. Ciekawy jestem co tam z Uncharted sklecicie.

 

Rozbo naprawdę zacna robota, ba te streszczenie jakoś mnie bardziej zainteresowało niż fabuła w samej grze:) i faktycznie czuć potencjał w tym uniwersum. Nie ma bata po tym tekście jadę dziś po Gearsy 3.

 

Dobra robota!

Odnośnik do komentarza

A czy dział "przez pryzmat serii" nie jest zbyt podobny do "o ćo chodzi jakby?". Tabelka z PPZ pasuje do OCCJ, więc ten PPZ można zliwkidować, dodając tabelkę do OCCJ :)

 

Nie jest zbyt podobny. Pryzmat serii ma opisywac, jak zmieniala sie seria na przestrzeni kolejnych czesci, jakie byly usprawnienia gameplayu, nowe opcje itp. Kwestia fabuly nie jest tam poruszana. O co chodzi... z kolei ma opisac wylacznie uniwersum danej gry, nawet nie streszczac to, co bylo opowiedziane w grach, a napisac ogolnie o swiecie przedstawiony, rowniez w takich mediach jak ksiazki itp. Wiec tematycznie to dwie rozne bajki :)

Odnośnik do komentarza

Przeczytałem gdzieś połowę numer i jest naprawdę b.dobrze.

 

Tak sobie pomyślałem, że można by jakoś trochę odświeżyć layout oceniaczek. Można też pomyśleć nad jakimś logiem do działu "Co nowego". Wiecie, jakiś taki znak rozpoznawczy na wzór tego z Ohayo Nippon np. Tak, aby się to jakoś wyróżniało.

 

Jedyne z czym się nie mogę zgodzić to... top 10 jeśli chodzi o Nokię N-Gage :P Mam tam innych faworytów niż Roger (brak choćby drugiej części Pathway to Glory, Requiem of Hell czy The King of Fighter Extreme).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...