Skocz do zawartości

PSX Extreme #170


Rekomendowane odpowiedzi

Numer bardzo fajny, nie będę się jakoś szczególne rozwodził. Pochwalę za to bardzo dział hardkore z historią Gearsów. Super kącik z tym przypominaniem fabuły. Ciekawy jestem co tam z Uncharted sklecicie.

 

Rozbo naprawdę zacna robota, ba te streszczenie jakoś mnie bardziej zainteresowało niż fabuła w samej grze:) i faktycznie czuć potencjał w tym uniwersum. Nie ma bata po tym tekście jadę dziś po Gearsy 3.

 

Dobra robota!

 

Heh, dzięki :) O to właśnie chodziło, żeby wzbudzić zainteresowanie. Co do Uncharted....zobaczymy:) Na pewno nie będzie tak prosto jak z Gearsami bo i materiał źródłowy trochę inny (nie ma tak dużo źródeł "pozagrowych"), ale jeśli faktycznie padnie wybór na Uncharted w przyszłym numerze to na pewno coś wykombinujemy :D

 

A czy dział "przez pryzmat serii" nie jest zbyt podobny do "o ćo chodzi jakby?". Tabelka z PPZ pasuje do OCCJ, więc ten PPZ można zliwkidować, dodając tabelkę do OCCJ :)

 

Pozornie tak, ale jak już wspomniał Soq, OCCJ skupia się wyłącznie na samym świecie przedstawionym w grze i jego historii (często tylko częsciowo przedstawionej w samych grach z danej serii)

 

Pozdro

Edytowane przez Rozbo
Odnośnik do komentarza

Rubryka "Laska numeru" tak na stałe zostanie? To takie wiecie, jakby żałosne... Ja rozumiem że target tego wymaga no ale bez przesady.

Tak szczerze, to wrzucają "laskę numeru" nikt nie myślał o jakimś konkretnym targecie. Pomysł zrodził się, aby ubarwić trochę te strony newsowe (proszę zauważyć, że nie jest to jakieś dziewcze pierwsze lepsze z sieci, tylko staramy się łączyć fotki z grami). Także nikt tu nie myślał na zasadzie "ej dajmy fotkę jakiejś laski, to na pewno kupi nas 10 osób więcej" :).

Odnośnik do komentarza

Tak szczerze, to wrzucają "laskę numeru" nikt nie myślał o jakimś konkretnym targecie.

 

Nie myślicie o targecie tworząc zawartość magazynu? Mało profesjonalne.

 

Także nikt tu nie myślał na zasadzie "ej dajmy fotkę jakiejś laski, to na pewno kupi nas 10 osób więcej" :).

 

To co, myśleliście że kupi was mniej osób? A może w ogóle nie myśleliście? Nie widzę innych możliwości.

 

A poważniej to ok, można przeżyć takie zdjęcie, ale różowy napis "Laska numeru" to taki prymityw i żenada jak teksty Rogera o olewaniu ciepłym moczem (czy czym on tam olewa).

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak szczerze, to wrzucają "laskę numeru" nikt nie myślał o jakimś konkretnym targecie.

Nie myślicie o targecie tworząc zawartość magazynu? Mało profesjonalne.

Ależ spłycasz :). Napisałem - pojawienie się "laski numeru" miało jedynie na celu urozmaicenie strony newsowej, nad która cały czas pracujemy. Nikt tutaj nie szedł w stronę: "musimy mieć takie coś, bo da to nam X czytelników". Wiesz, takie rozumowanie może doprowadzić do chorej sytuacji, że nagle możemy zacząć zastanawiać się nad każdym zdaniem/screenem/grą...

 

Także nikt tu nie myślał na zasadzie "ej dajmy fotkę jakiejś laski, to na pewno kupi nas 10 osób więcej" :).

 

To co, myśleliście że kupi was mniej osób? A może w ogóle nie myśleliście? Nie widzę innych możliwości.

 

A poważniej to ok, można przeżyć takie zdjęcie, ale różowy napis "Laska numeru" to taki prymityw i żenada jak teksty Rogera o olewaniu ciepłym moczem (czy czym on tam olewa).

Nie do końca rozumiem sens sprowadzania wszystkie do "kupi-nie kupi". Jasne, to jest bardzo istotne, ale uwierz, nie chcę tutaj odwoływać się do mitycznego klimatu, ale tworząc obecnie PE, też czasami zrobimy coś, czego nie poprzedza cała debata w stylu "a czy dodanie jednej fotki na 100 stronach da nam większą sprzedaż?".

Odnośnik do komentarza

Problem z klejeniem/ składem magazynu rozwiązany? czy znowu loteria za miesiąc? Drukarnia pewnie nie poczuwa się do odpowiedzialności:(

Mamy nadzieję, że wszystko będzie OK. Składając, stosujemy się do zaleceń drukarni. Jeśli trafiają się Wam uszkodzone egzemplarze (źle sklejone, docięte) to proszę podsyłać zdjęcie na prenumerata@psxextreme.pl (będzie dla drukarni), a my prześlemy nowy numer.

Odnośnik do komentarza

1. Nie no szata graficzna jest bardziej "nowoczesna", mniej artystyczno-chaotyczna. Przywyknąć się przywyknie, chociaż odwyk może potrwać długo ;)

2. Ja najbardziej żałuję, że tak mało miejsce poświęca się pierwotnym kącikom (bijatyk-sportowy-wyścigowy-rpg). Kiedyś to po listach była druga rubryka do której patrzyłem (chyba, że wcześniej nie wytrzymałem i spojrzałem na ocenę jakiegoś hitu, i przy okazji nie doznałem uszkodzenia mózgu i gałek ocznych jak w przypadku 8- dla MGS 2). Dziś są bardzo zbiedzone, a szkoda - bo to były takie mini-biuletyny z danego gatunku.

3.Newsy przepisywane z portalu to lanie pod wiatr. Owszem, mogą się pokrywać (a nawet powinny), ale niech przynajmniej treść będzie inna. Niech będzie w niej np. komentarz innego redaktora, albo cokolwiek co sprawiłoby że warto byłoby dowiedzieć się o czymś raz jeszcze. Zakładanie "że ktoś nie czyta portalu" może być złudne, w epoce dzisiejszego internetu przeważnie czytelnicy PE uzupełniają wiedzę przez portal czy forum i nie ma co skupiać się na tych, co akurat tak nie robią. Oni są raczej w mniejszości.

4. Relacja z pobytu na GC 2011 nie jest zła, ale chyba zbyt... hmm... grzeczna? Kurczę, nie mam nic do tego że nie pluliście na nikogo z dachu, albo nie drażniliście operatora czołgu na poligonie, ale trochę więcej hardkoru by nie zaszkodziło ;) Jasne, napad z maskami nawet trochę zaplusował, wypytanie Araba o kościół też, ale jednak przydałoby się więcej takich akcji. Pamiętam dawne relacje jak jeździł Hiv, czy Kali. Może trochę idealizuje przeszłość, ale trochę tęsknie za prawdziwą wiochą której się dopuszczali ;) A co do samej technicznej strony, to IMO trochę za rozwlekle :)

5. Gdzie LM i DM? :> Nie mówcie, że zabrakło wyjątkowych ludzi i wyjątkowych debili w listach? :>

6. Nawiązując do HP Butcher'a, to co prawda w moim temacie chodziło mi o nie podawanie "smaczków" w grach poprzez konkretne opisywanie je, a można to robic w ogólnikach, by ktoś kto dojdzie do tego samego momentu też mógł odczuć to samo co autor wtedy. Anyway, ale Butcher napisał mądrze, logika wskazywałaby iż za recenzję sequela raczej biorą się osoby które grały w część poprzednią. Ale nie jest to reguła. Moim zdaniem jeśli już ma się spoilować poprzednią część, czy wskazywać odniesienia fabularne, można to zrobić np. w osobnej ramce. Tak jak w 84 numerze PE, przy zapowiedzi Silent Hilla, gdzie w ramce były opisane nawiązania do bodajże drugiej części. Tak jest moim zdaniem bezpieczniej. A co do konkretnego opisywania "smaczków" zdania nie zmieniłem. I będę się bał czytać z tego powodu każdą recenzję gry, na którą jestem napalony.

7. Plus za fajne reklamy, takie nie rypiące po oczach. Wow, daję plusa za reklamy w piśmie, chyba mnie po... Ale co tam ;)

8. Fajnie że w piśmie nadal silnym punktem jest różnorodna publicystyka, to chyba najmocniejsza część. Choć np. czytając "Przez pryzmat serii" o Driverze, trochę mam uczucie deja vu, bo niedawno było o tym w "Co było grane" ;p Plus za fajne Okiem Maniaka, oraz tekst o Vicie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

4. Relacja z pobytu na GC 2011 nie jest zła, ale chyba zbyt... hmm... grzeczna? Kurczę, nie mam nic do tego że nie pluliście na nikogo z dachu, albo nie drażniliście operatora czołgu na poligonie, ale trochę więcej hardkoru by nie zaszkodziło ;) Jasne, napad z maskami nawet trochę zaplusował, wypytanie Araba o kościół też, ale jednak przydałoby się więcej takich akcji. Pamiętam dawne relacje jak jeździł Hiv, czy Kali. Może trochę idealizuje przeszłość, ale trochę tęsknie za prawdziwą wiochą której się dopuszczali ;) A co do samej technicznej strony, to IMO trochę za rozwlekle :)

oO. Ale co oni mieli zrobic? Podpalic stoisko Square? To juz nie te czasy. Jak czytalem ta relacje to czulem, ze jest ona pisana wybitnie pod "trzodowa publike" czyli pod tych czytelnikow, ktorzy tesknia za starym PE i ostatnio upominali sie o wiekszy hardcore. W moim odczuciu tekst ten wyszedl jednak lekko naciaganie. Dla mnie paradoksalnie najwiekszym zonkiem tej wycieczki bylo stwierdzenie, ze Roger (zamiast trzodowac) wrocil do hotelu pracowac nad tekstami. Bo czytajac raporty reszty ekipy momentami czuc bylo niezly hardcore.

Odnośnik do komentarza

Jak czytalem ta relacje to czulem, ze jest ona pisana wybitnie pod "trzodowa publike" czyli pod tych czytelnikow, ktorzy tesknia za starym PE i ostatnio upominali sie o wiekszy hardcore. W moim odczuciu tekst ten wyszedl jednak lekko naciaganie.

 

Naciągane to tam nie było nic, o niektórych rzeczach nawet nie wspomnieliśmy z braku czasu. Bo już sama piesza wędrówka była kopalnią tekstów i dziwnych akcji, które wyszły z powodu hm... powiedzmy, że zmęczenia ;)

Odnośnik do komentarza

czemu niby naciąganie? nic hardkorowego sie nie stało, wiadomo ze sie pije na wyjazdach , wiadomo, ze jak sie da w palnik to można sie zatrzasnąc.

 

Zaden tam hardkor z kosmosu.

 

Ja ostatnio jak dałem w palnik to sie zgubiłem W NOCY we WŁASNYM domu. Serio. To jest hardkor.

Odnośnik do komentarza

Jak czytalem ta relacje to czulem, ze jest ona pisana wybitnie pod "trzodowa publike" czyli pod tych czytelnikow, ktorzy tesknia za starym PE i ostatnio upominali sie o wiekszy hardcore. W moim odczuciu tekst ten wyszedl jednak lekko naciaganie.

 

Naciągane to tam nie było nic, o niektórych rzeczach nawet nie wspomnieliśmy z braku czasu. Bo już sama piesza wędrówka była kopalnią tekstów i dziwnych akcji, które wyszły z powodu hm... powiedzmy, że zmęczenia ;)

 

Do rozmow o narkotykach czy uzywkach zapraszamy do dzialu Drugs&Drinks. :)

Odnośnik do komentarza

 

Ja ostatnio jak dałem w palnik to sie zgubiłem W NOCY we WŁASNYM domu. Serio. To jest hardkor.

 

 

Ale znalazłeś się? :D

 

Pytam, bo kiedys miałem ten sam problem :)

 

nooo w koncu xd tzn błądziłem z 5 min ale prze akcja- wydaje mi sie ze oślepłem wtedy albo aż taka faza była. No albo prad wyłączyli na kilka min. Trudno po czasie stwierdzic ale byłem wydygany xd

Odnośnik do komentarza

Zle sie wyrazilem. Nie umniejszam temu, co napisaliscie w relacji (ze naciagane czy nieprawdziwe). Chodzilo mi o pojawienie sie takiego tekstu po tych wszystkich narzekaniach na brak starego klimatu i ogolne spowaznienie redakcji i marki PE.

 

Pojawienie się tekstu nie było wynikiem narzekań na brak starego klimatu. Ot, teksty opisujące relacje z wyjazdów pojawiają się, gdy takowy wyjazd ma miejsce, więc tradycji stało się za dość :)

Odnośnik do komentarza

numer w połowie przeczytany (delektuję sie a co!)

 

 

Rozbo - b. dobra recenzja Girsów. Co do wulgaryzmów- panowie to nie tak. Jesli bohater jest wkur.wiony to nie trzeba sie bac używania tegóz cięższego słówka, to faktycznie oddaje cisnienie protagonisty.

 

Krytykując wczesniej (acz zaznaczając, ze jeszcze nie czytałem) miałem w pamieci mega kijową recke Bulletstorma której nawet nie doczytałem do konca:/

 

to prosta sprawa: gdy trzeba napisa "du.pa" to piszcie "du.pa". Bez cenzury. Gdy trzeba napisac skur.wysyn- piszcie tak. Ważne by nie nadużywac a już karygodne jest wplatanie takiego języka na siłę

 

 

 

druga pochwała dla Musiola- za relacje z GS. Prozaiczna sprawa ale facet opisując crapa pisze od razu "nie napalajcie sie, bedzie crap" a nie powtarza reklamówki developera.

 

 

I Soq fajnie sobie poczyna. (btw dopilnuj pan by kacik sportowy był w nastepnym numerze , prosim cię)

Odnośnik do komentarza

Kali, w Resistance 3 można zmienić język. W XMB trzeba przestawić konsolę na angielski ;) Tylko wtedy są drobniutkie problemy z tekstem w multi. To tak na marginesie :) Numer srogi, szata graficzna w recenzji El Shaddai to mini mistrzostwo świata. Piwo dla Troca od Naczelnego powinno pójść ;)

 

No właśnie pomimo przełączeń coś nie działało, była wyłącznie wersja PL - widocznie przypadłość tylko przedpremierowej wersji recenzenckiej. Dobrze, że w wersji retailowej można to obejść:).

 

 

Ja wiem, że to niby tylko cyferki ale taka sama ocena za oprawę dla Gears Of War 3 i Resistance 3 to parodia, gołym okiem widać różnicę na korzyść tej pierwszej.

 

Gdyby Gyrosy się nie cięły, ani miały licznych uproszczeń (obiekty w oddali, znikające ciała itd.) to pewnie wyrwałyby dychę. Resistance 3 nie jest tak efekciarski, jak dwójka, ale pod względem technicznym to majstersztyk.

 

 

w przyszłości chętnie przeczytałbym jakiś tekst ,recenzję autorstwa UWAGA!!! kobiety- graczki.

Myślę ,że ta nowa perspektywa wniosła by dużo dobrego, świeżego.

A więc Kobiety Na Trakt.. Tfu Do Konsoli.

 

BtW: Ciekawe czy dożyję - Kobieta -Zgredem.

Z miłą chęcią :)

 

 

Sam już dawno taką sugestię kilkukrotnie podsuwałem jeszcze Ścierze, że obowiązkowo w gronie redakcyjnym powinna znaleźć się dziewczyna zafascynowana grami (i to od pewnego już czasu), zdolna przelać swoje spostrzeżenia na papier, o lekkim piórze i malutkich stópkach... no, z tym ostatnim może zagalopowałem się;))).

 

Problem jednak w tym, że o ile grająca dziewczyna w naszym kraju nie jest już czymś tak egzotycznym, jak jeszcze parę lat temu, to płeć piękna dopiero nieśmiało zaczyna się ujawniać i podejmować działania na tym polu.

 

Dziewczęta - do klawiatur!;). Wsparcie macie zarówno w gronie redakcyjnym, jak i wśród czytelników!:)

Odnośnik do komentarza

kali widze, ze mamy podobny fetysz hehe

 

btw- mówisz, ze gdyby nie kilka niedociągnięc a Girsy zgarnełyby dychę? No ok, ale to kłóci sie z przyjętymi przez was regułami- ze dychę dostaję tytuły PRZEŁOMOWE.

 

Innymi słowy- pierwsze Girsy bardziej zasługiwały na dychę niz trzecie

Odnośnik do komentarza

kali widze, ze mamy podobny fetysz hehe

 

btw- mówisz, ze gdyby nie kilka niedociągnięc a Girsy zgarnełyby dychę? No ok, ale to kłóci sie z przyjętymi przez was regułami- ze dychę dostaję tytuły PRZEŁOMOWE.

 

Innymi słowy- pierwsze Girsy bardziej zasługiwały na dychę niz trzecie

 

Tak, ale Kali mówi o ocenie za grafikę, a nie za całokształt (nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem, ale wydaje mi się, że masz na myśli własnie ocenę całościową).

 

Zresztą tak czy inaczej trzecie Gearsy nie dostały dychy ani za grafike ani za całokształt, więc nie ma o czym mówić..

Odnośnik do komentarza

kali widze, ze mamy podobny fetysz hehe

 

Na forum publicznym nie wypada o tym mówić;). Swego czasu oberwało mi się za ten wpis na blogu;)

 

btw- mówisz, ze gdyby nie kilka niedociągnięc a Girsy zgarnełyby dychę? No ok, ale to kłóci sie z przyjętymi przez was regułami- ze dychę dostaję tytuły PRZEŁOMOWE. Innymi słowy- pierwsze Girsy bardziej zasługiwały na dychę niz trzecie

 

Z drugim jak najbardziej się zgadzam. Ale z tą dychą dla gier przełomowych to nieco się zapędziłeś - oczywiście to prawda, jeżeli chodzi o ocenę ogólna (HIV zresztą poruszył ten temat w aktualnych newsach), ale oceny cząstkowe to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza

Coraz słabsze felietony (jedynie Dżujo i momentami Zax jakoś ciągną), przekombinowana szata graficzna (zawsze było ok, kompletnie nie rozumiem po co te zmiany w ostatnich numerach), nowi pismacy pozbawieni wyrazu (SoQ, Rozbo, Roger) czy choćby krzty charyzmy starej ekipy, praktycznie już nieistniejący humor. Byłem z Wami od 65 nr. nie pomijając od tego czasu ani jednego wydania, czas chyba jednak przenieść się na konkurencję, która w obecnym stanie znacznie bardziej mi odpowiada niż PE. Mimo wszystko dzięki za te wszystkie lata.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Witam

 

czasopisma, kupuję dość rzadko, chociaż z racji luzu w robocie ostatnio zacząłem regularnie rozglądać się za jakimś fajnym pismem. Kiedyś za młodu (czasy ps2), sięgałem po psx-e - ale tak jak pisał kolega wyżej był to całkowicie inny klimat, czy to felietony czy recenzje, można było się wyluzować a nawet pośmiać. Na dzień dzisiejszy, wpisy na przeróżnych portalach niczym nie różnią się od Waszych, więc po co kupować jak można za free poczytać aktualniejsze wiadomości + filmiki itd, itp.

 

Druga sprawa to oprawa wizualna (choć to rzecz gustu), która imo stoi na bardzo niskim poziomie, porównując z konkurencją to jak sparować painta z photoshopem. Mam nieodparte wrażenie że grafik posługuje się góra powerpointem: jedno kolorowe, nudne tła. Warto dodać "szczegóły" jak w niektórych waszych reckach, bo jak na razie mamy kolory - czarny, biały i standardowe z palety powerpointa: niebieski, czerwony i tak dalej. Jest jeszcze cuś takiego jak przejścia tonalne, odcienie, wszelaka grafika w tle, która jest o wiele milsza dla oka.

 

Tertio ;) czcionka tytułu danej gry mogła by ulec zmianie, chociaż na oryginalną, np przy Girsach i Dead Island wygląda to o wiele lepiej niż znaki rodem z Worda, co występuje u Was nagminnie niestety.

 

pozdrawiam

Edytowane przez Rivenga
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...