Skocz do zawartości

Super Saiyan Trening by Jaczes :]


yaczes

Rekomendowane odpowiedzi

goku_20e_20goku_20ssj2.jpg

 

Hej!

Chcialbym podzielic sie z Wami planem treningowym, ktorego opracowanie zajelo mi kilka lat ciezkich cwiczen, obserwowania organizmu i poglebiania wiedzy z zakresu bodybuildingu.

 

Opiera sie na kilku glownych zasadach znanych z roznych planow treningowych:

 

- im wiecej partii cwiczysz na jednej sesji treningowej, tym wiekszy wyrzut testosteronu

- krotkie serie miedzy seriami w celu uzyskania duzego wyrzutu testosteronu (30-90 s.; 90 rzadko, przy najciezszych seriach); ponadto, w polaczeniu z superseriami, skracaja czas treningu, a powyzej 75 minut nie ma sensu cwiczyc silowo - spadaja wowczas znaczaco hormony anaboliczne (mniejsze przyrosty!), a cwiczacy zajezdza miesnie (niektorzy twierdza, ze granica jest 90 minut; ja po prostu nie lubie siedziec na silce dluzej niz godzine)

- im czesciej cwiczysz obszerne grupy miesniowe, tym wiekszy poziom testosteronu we krwi /jesli np. nogi cwiczymy raz w tygodniu, to wyrzut bedzie jednorazowy i poziom hormonu szybko opadnie. Cwiczac 3 razy w tygodniu poziom jest stale wysoki/

- superserie jako metoda stymulujaca uklad nerwowy, podnoszaca wytrzymalosc i polepszajaca ukrwienie

- system 5 10 15 powtorzen w mikrocyklu /np. pon 15, sroda 5, pt, 10 powtorzen/ w celu stymulacji do rozwoju wlokien szybkokurczliwych (5. powtorzen), wolnokurczliwych (10 p.) i obydwu w mniejszym stopniu (10 p.).

- ciezar zwiekszany na kazdej sesji treningowej stymuluje wzrost sily i masy - esencja kulturystyki

- w zaleznosci od potrzeby serie ze zdejmowanym obciazeniem w celu dojechania miesnia

- dosyc czesta zmiana kolejnosci cwiczen

- pierwsze 3 serie sa najbardziej istotne dla rozwou muskulatury bez sterydow anabolicznych

 

 

 

Moj obecny plan treningowy:

 

Poniedzialek:

30 sekund przerwy miedzy seriami, 15 powtorzen

- klatka: 2 x wyciskanie pod roznymi katami, przenoszenie hantelki w lezeniu w poprzek lawki, rozpietki, unoszenie linek dolnego wyciagu w bramie /na dol klatki/

- plecy: 4 x rozne podciagania na drazku

- barki: 2 x rozne wyciskania, 2 x unoszenia sztangielek bokiem w gore, 2-3 x tyl barkow, 3 x szrugsy.

- triceps: 2 x wyciskania francuskie lezac, 2 x wyciag

- biceps: 2 x sztanga, 1 x kolano, 1 x modlitewnik/mlotki

- przedramiona - ja jestem zwolennikiem uzywania duzych ciezarow na te partie. 10 - 12 powtorzen. Nie polecam tej metody osobom z czesto obolalymi, slabymi nadgarstkami!!!; 5-6 x prostowniki, 5-6 x zginacze nadgarstkow.

 

Sroda:

10 powtorzen - 45 s - 60 s przerwy

- klatka + plecy: cwiczenia jak wyzej, ale 10 powtorzen i superserie, czyli np. wyciskanie + podciaganie, max minuta przerwy i dalej

- barki: cwiczenia jak w poniedzialek, ale 45s przerwy; tyl barkow + szrugsy -> seria laczona!

- biceps + triceps; cwiczenia jak wyzej

- przedramiona jak w pon.

 

Piatek:

5 powtorzen - 60-90 s przerwy

Jak w srode, tylko 5 powtorzen. Czesto robie tego dnia serie ze zdejmowanym obciazeniem dla lepszego ukrwienia.

 

Niedziela:

Jak poniedzialek ---> nastepny mikrocykl; od czasu do czasu, gdy czuje niechec do treningu, badz jestem mocno obolaly, robie dzien przerwy.

 

Wszystkie dni pomiedzy:

Nogi ---> jaja pelne testosteronu! Wysoki poziom tescia to moj priorytet.

- 4 serie suwnicy, najczesciej 30-45 sekund przerwy, 5-9 powtorzen, maksymalne ciezary

- 3 serie prostowania, 30 sekund przerwy, 5-9 powtorzen, maksymalne ciezary

- 3-4 serie uginania, 30 sekund przerwy, 5-9 powtorzen, maksymalne ciezary

- 4 serie na brzuchate, 4 na plaszczkowate, serie ze zdejmowanym obciazeniem, pod roznymi katami, itd.

- przedramiona jak zwykle

 

Brzuch - jak uwazacie. Moim zdaniem 5 - 8 minut dziennie nonstop wystarczy. Brzuch robie razem z prostownikami.

 

 

PODSUMOWANIE

Najwazniejsze jest stale zwiekszanie obciazenia, na kazdym treningu. Ciezary nalezy dobrac tak, aby przez 8 tygodni moc nonstop je zwiekszac. Zdziwicie sie jak sila niesamowicie szybko bedzie rosla poprzez stymulowanie miesni na tyle sposob. Wytrzymalosc rowniez bardzo sie poprawi. Tkanka tluszczowa bedzie o wiele lepiej spalana - kazdego dnia bedziecie palic o wiele wiecej kalorii niz zwykle. Miesnie beda zszokowane kazdego dnia. Dodatkowy bonus to nonstop stojaca pala xD

Na pierwszy cykl (i byc moze kilka kolejnych w zaleznosci od stopnia wytrenowania i stazu) radze 3 serie na grupe, a nie 4, oraz 2 dni przerwy po kazdych 5 dniach treningu - inaczej sie zajedziecie. Zaden z moich kolegow nie wytrzymal dluzej na tym treningu niz 2 tygodnie, wiec bez przesady. U mnie to jest tak, ze mam super samopoczucie, super forme, sila rosnie w szalenczym tempie, ale nagle przychodzi zalamanie/sila leci na cyce, a ja mam dola. Tak bylo bardzo czesto przy 5 seriach na kazda grupe (klatka to u mnie wyjatek - chce poprawic jej wyglad rozciagajacymi cwiczeniami), wiec nie przeginajcie, jesli oczywiscie zdecydujecie sie na ten trening. Mysle, ze warto sprobowac, zrobilem na nim 12 kilo, kiedy od 2 lat waga stala mi praktycznie w miejscu, a nie stosowalem jakichs wymyslnych zabiegow dietetycznych (poza tym zespol jelita drazliwego, wiec Wy powinniscie urosnac o wiele szybciej). Jak wiecie, nie uzywam tez suplementow diety, poza witaminami. Jako ciekawostke dodam, ze waga zaczela mi isc w gore, gdy calkowicie zrezygnowalem z odzywek, tj. glownie gainerow ;)

Trening zajmuje mi nie wiecej niz 60 minut, a nogi robie w pol godziny. Oszczednosc czasu + nie ma kiedy sie nudzic miedzy seriami :sorcerer:

Najtrudniej jest dobrac obciazenia. Polecam zalozyc zeszyt treningowy i notowac progres w kazdym cwiczeniu.

 

NIE ZAPOMINAJCIE O PORZADNEJ ROZGRZEWCE!

 

Bede uaktualnial ten trening jesli cos mi sie przypomni.

 

 

!!! W ZADNYM WYPADKU NIE TWIERDZE, ZE TO JEDYNY SLUSZNY TRENING, A INNE METODY SA ZLE - TEN JEST NAJLEPSZY >> DLA MNIE << !!!

 

pozdrawiam!

 

 

80857628.jpg

:sorcerer:

 

Edytowane przez Czez
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Ja jestem typowym ektomorfikiem, zaczynalem od samych kosci ;) Przy wzroscie 187-188 moj nadgarstek ma... 18 cm w obwodzie xD Trzeba jednak pamietac, ze cwicze juz dobrych pare lat, wiec sie nie zajade. Innym na poczatek radze:

 

Na pierwszy cykl (i byc moze kilka kolejnych w zaleznosci od stopnia wytrenowania i stazu) radze 3 serie na grupe, a nie 4, oraz 2 dni przerwy po kazdych 5 dniach treningu - inaczej sie zajedziecie.

 

Co do endomorfika, a Ciebie stricte, to proponowalbym jechac moim obecnym planem.

 

Plus za częste nogi - elegancko ;)

Nogi z przedramionami robie w pol h :sorcerer:

Nie robie przysiadow, bo nie da sie robic 5-9 powtorzen na maksymalnym ciezarze co 30 sekund i co drugi dzien xD Mysle, ze suwnica to niezly kompromis. U mnie jest ta najbardziej IMO hardowa - ta, ktora spada z gory.

 

Tak jak mowie, on jest typowo pode mnie, nie wiem jak sprawdzi sie u innych, ale pomyslalem, ze moze komus pomoze albo bedzie mila, chwilowa odmiana :)

Dodatkowo, mam nadzieje, ze ktos zasugerujecie mi jakies uzyteczne poprawki i sam na tym skorzystam :)

Edytowane przez Czez
Odnośnik do komentarza

Czytalem wyniki roznych badan w wielu czasopismach i publikacjach branzowych, w ktorych udowadniano, ze pierwsze serie najbardziej stymuluja do rozwoju, stymuluja najwiecej wlokien miesniowych, powoduja najwiekszy wyrzut hormonow anabolicznych i stymuluja uklad nerwowy, glownie dlatego, ze chcac niechcac tylko w nich mozemy dac z siebie wszystko. Najwazniejszy jest jednak kontekst - cwiczac co drugi dzien, co drugi dzien stymulujesz caly organizm, a nie wybrane partie raz w tygodniu. Wybacz, ze nie dam Ci namiarow, wyy(pipi)alem cala makulature ;]

 

Nie bede sie wypowiadal w kontekscie dorianow i innych srodkow, poniewaz one wygladaja inaczej na ulotce producenta, a inaczej w praktyce, IMO! Nie ma tez niesponsorowanych badan, ktore potwierdzalyby ich skutecznosc albo brak wplywu na zdrowie. Poza tym nie stosuje ich, wiec byloby to conajmniej nierzetelne ;) Takze to by bylo na tyle jesli chodzi o suplementy ode mnie. Byc moze sie myle.

Edytowane przez Czez
Odnośnik do komentarza
Poniedzialek:

30 sekund przerwy miedzy seriami, 15 powtorzen

- klatka: 2 x wyciskanie pod roznymi katami, przenoszenie hantelki w lezeniu w poprzek lawki, rozpietki, unoszenie linek dolnego wyciagu w bramie /na dol klatki/

Tutaj mam rozumieć 2x płaska, 2x skos dół i 2x skos góra i dalej po 2 serie każdego ćwiczenia jakie wypisałeś?

Odnośnik do komentarza

Daje soundtrackowi certyfikat Jaczesa, bo faktycznie go sluchalem :)

 

Na tym etapie to niewiele zostalo z HST, ale czesciowo na pewno sie nim inspirowalem, a nawet przez pewien czas nim cwiczylem. Generalnie, jak juz pisalem, jest tutaj wiele regul i zasad zapozyczonych z przeroznych planow treningowych.

 

Nie jest to oczywiscie full body workout jak pisze kolega u gory - jeden dzien gorna polowa ciala, drugi dzien dolna polowa i kolejny mikrocykl.

Edytowane przez Czez
Odnośnik do komentarza

Nie mam (nigdy nie mialem), ale nie robie przysiadow, tylko wyciskania, prostowania i uginania, glownie dlatego, zebym mogl wlasnie cwiczyc 3 razy [tesssssstosterooonnnn] ;). Szaden: tylko pamietaj zeby serie na partie ograniczyc do 3 i po 5 dniach cwiczen robic 2 przerwy (na poczatku), bo sie mozesz szybko zajechac.

Edytowane przez Czez
Odnośnik do komentarza

Dobry plan w pogotowiu zawsze się przyda. Dzięki Yaczes. Ja jadę obecnie od 2 tygodni tak:

 

A) Klatka, barki (kaptury)

 

B) plecy, ramiona (biceps, triceps)

 

c) nogi, łydki, brzuch

 

 

poniedziałek A

 

wtorek B

 

sroda wolna

 

czwartek C

 

piatek A

 

weekend wolny

 

i od poniedziałku nastepnego zaczynasz

 

 

poniedzialek B

 

wtorek C

 

sroda wolna

 

czwartek A

 

piatek B

 

weekend wolny

 

nastepny poniedziałek zaczynasz od C z tym, że robię superserie np. gdy jest bic i tric.

Edytowane przez I VIN DIESEL I
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Odkopię temat, bo sam wróciłem po 5 latach na siłkę. Cóż, w moim odczuciu zbyt mało czasu na regenerację mięśni (standardowo powinnien być tydzień przerwy na daną partię mięśni). Ja ćwiczę tak:

 

Poniedziałek:

Klatka

Triceps

 

Piątek:

Biceps

Barki

Plecy

 

Staram się łączyć ze sobą najbardziej zaangażowane partie. Owszem, z planu treningowego wywaliłem nogi, które od jazdy na BMW'ie i tak mam wystarczająco dobrze zbudowane. Teraz skupiam się jednak na zbudowaniu delikatnie masy, później zrzucaniu tłuszczu zgromadzonego przez 5 lat (przy wzroście 175cm ważę 90kg, cholera jasna). Najważniejsze dla mnie to wrócić do formy, poprawić sylwetkę, zrzucić balast dookoła brzucha (3 razy kończyłem A6W i przez baleron dalej nic nie widać).

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Wracam na do treningow po 6 tygodniach praktycznie bez cwiczen (czasem jakies pompki, czy cos) i z mala iloscia jedzenia (3 etaty, etc). Nie wiem ile mi zlecialo, ale zayebiscie duzo. W kazdym razie juz nie bede sie masowal, bo lepiej na ryju wygladam ;)

Bede trzymal diete (bez cukrow prostych) i silka dzien w dzien.

Czuje sie jakbym zaczynal od nowa ;]

Edytowane przez Czez
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...