Skocz do zawartości

Składki PSS a "moralność"


Rokkyu

Składki na PSS  

127 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie jest Twoje stanowisko?

    • Ni to ziębi, ni to parzy. Obojętne mi to.
    • Kupuję, ale sądzę że to oszukiwanie wydawców.
    • Kupuję i nie sądzę, żeby to szkodziło wydawcom, a wprost przeciwnie.
    • Nie kupuję, bo sądzę, że to oszukiwanie wydawców.
    • Nie kupuję, ale nie widzę w tym niczego "niemoralnego".


Rekomendowane odpowiedzi

W temacie o Battlefieldzie 3 wywiązał się spory offtopic przy okazji premiery BF3 na PSS. Zanim zdążyłem odpisać to Fenix usunął offtopowe posty i zasugerował dyskusję w osobnym temacie. Jeśli to nie jest miejsce na taki topic to proszę go przenieść. Wracając jednak do "problemu"...

 

Popieram Litwina. Ludzie, zrozumcie coś. To są FIRMY, tam są sztaby ludzi analizujące wszystkie możliwe opcje wydojenia nas z siania. Zastanówcie się: kto kupi grę w cyfrowej dystrybucji za 250 PLN, podczas gdy w sklepie ma ją za 179 PLN w pudełku (BF3 w Saturnie)? Na dodatek nic nie musi ściągać, zajmować miejsca na HDD, ma seksi okładeczkę i pudełeczko, a na dodatek może ją później opylić. I to jest sedno całej tej sytuacji, bardzo was proszę o zapamiętanie tego co teraz napiszę: wydawcy, szczególnie EA (!) to firmy walczące jak lwy z rynkiem używek. Wprowadzają online passy żeby zarobić na grach z drugiego obiegu. To nie są kretyni, tam siedzą mózgi od marketingu, wiedzą jak to rozegrać. Janek Kowalski kupi grę za 179zł, pogra, a następnie sprzeda ją na aukcji. Kupi to Krzysiu Nowak za nieważne jaką kwotę, ale co ważne - nie zarobi w tym momencie wydawca gry, bo Krzysiu swoje pieniądze przepuścił na tą produkcję w szarej strefie. No to teraz popatrzmy na składki: jest sobie pięciu Krzysiów, którzy kupią grę za 250zł (absurdalny koszt jeśli chodzi o jednego klienta), firma zarobi 250zł - 50zł od łebka, więcej niż zarobiliby na online passach po 30zł, ofkoz zakładając, że Krzyśki chciałyby grać online. Przestańcie przypisywać jakieś moralne wartości do tej sytuacji ze składkami - wydawcy sobie doskonale zdają sprawę z tego, to jest ich sposób na zarobek, a nie coś jak jakaś luka w prawie podatkowym! Czy to naprawdę tak ciężko pojąć? Też bym się wkur**ł gdybym brał BF3 w pre-orderze, rozumiem waszą furię, ale trzeba na to spojrzeć trzeźwo.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Spoko czytałem , ja tam nic do składek nie mam . Sam bezczelnie ściągnąłem BF3 dla singla bo Ultima wysłała mi 24-później niż planowali . Tylko tak czytałem co pisał Fenix , nie wydaje wam się że oni są świadomi tego i prędzej czy później zablokują taką możliwość ? I to właśnie dlatego że temat staje się coraz bardziej głośniejszy ??

Odnośnik do komentarza

dc1982: trochę masz racji w tym, że nie powinno się z tym głośno obnosić, ale z drugiej strony kilka topiców wyżej jest przyklejony temat ze składkami...

 

Yap: i pewnie nie byłoby tego tematu (który z resztą założyłem po sugestii Fenixa), gdyby nie wymiana zdań w temacie BF3.

 

Zresztą, możecie to usunąć. Jeśli ktoś widzi tu "kradzież" to niech płaci dalej 200zł za pudełko, ja idę tymczasem się zrzucić na Battlefielda.

btw: kumpel zamówił pre-ordera w Euro RTV AGD, bo zależało mu na limitce. Wysłali mu SMSa, że gra jest już do odbioru. Poszedł i dostał zwykłą wersję. Powiedział, że zamawiał limitkę, a na to sprzedawca "Tylko takie mamy.". Kumpel wyszedł bez gry. Kto tu kogo oszukuje?

Edytowane przez Rokkyu
Odnośnik do komentarza

Mnie zastanawia jedno,dużo osób pisało że jest to nie zgodne z regulaminem,ja mam inne pytanie.Długo był obowiązek służby ojczyźnie w wojsku i normalizowała go stosowna ustawa,ile osób tego unikało każdy wie,jestem ciekaw ilu z tych co mi zarzucało że łamię przepisy migało się od woja?EA i $ony na bank wie o tej procedurze,myślę że pierwsze gry na pss były testem czy wzrosną słupki sprzedaży,widocznie to nastąpiło i są zadowoleni.Do tych co zarzucają że oszukuję wydawcę,w dużym uproszczeniu sprawa wygląda tak jakby Bóg nie wiedział że grzeszysz.Bóg(tutaj EA) stworzył grę zwaną życiem a ty chcesz go w konia robić.

Odnośnik do komentarza

teoretycznie gry w dystrybucji cyfrowej powinny być tańsze, a są o wiele droższe. Ja mam się zamiar składać. Nie jestem w stanie wyłozyć 200 zł na nówke w folii. A zrzutka pozwoli mi za małe pieniądze pograć. Myślę, że takie zrzutki są bardziej uczciwe niż wcale nie kupywać gry tylko ją z torrentów pobrać.

Fifa 12 z PSS miała online passa czy bez problemu dało się grać na innych kontach ? [\spoiler]

Odnośnik do komentarza

Oni dają zaporowe ceny na PSS (Warhammer 40k, czy BF3 za 250zł) świadomie - jako kąsek dla "zrzutkowiczów". Przecież każdy klient o inteligencji wyższej od stułbi płowej wie, że w sklepie te gry chodzą o 20-30% mniej i na dodatek dostajesz je na blurayu. Wiecie co jest ciekawe? Że ludzie pieją o nielegalności tego procederu, a jeszcze nikt nie dał linka do odpowiedniego paragrafu w regulaminie użytkowania PSS. Czyli opieramy się na dopowiedzeniach ludzi z internetu, lol.

Edytowane przez Rokkyu
Odnośnik do komentarza

No najgorsze co można zrobić to być hipokrytą , jak pisze @yap jest opcja nie ma gadki. Pamiętam jak mając pierwszego x-a potrafiłem na bezczela wziąć z Blockbustera kilka gier zgrać je na HDD i przynieść im po 30m obserwując ich miny heh . Tylko takie głębsze usprawiedliwianie się to też bez sensu chyba , po prostu jest furtka i niektórzy z niej korzystają . Na pewno nikt tu nikogo nie powinien piętnować i cisnąć od złodziei , do EA na bank doszły te słupki skoro tego na razie nie blokują więc kto chce skorzysta proste .

Odnośnik do komentarza

Tyle że Twoja akcja ze zgraniem gier na HDD to jednak coś innego niż składki na PSS. Zauważcie, że kupując coś na PSS macie napisane że "produkt przeznaczony do użytku na pięciu aktywowanych systemach PS3". Nie ma tam wzmianki o tym, że "to muszą być konsole jednego użytkownika", ani tym bardziej "nie wolno używać tego w pięć osób". Tematu by nie było w ogóle gdyby nie część osób, które dopowiedziały sobie pewne rzeczy.

 

Nikt tu nie oszukuje Sony. Zrozumcie, oni nie są ciemni, pozwalają na to, bo to im przynosi zyski.

 

Gdyby serio im zależało tylko i wyłącznie na wygodzie klienta, któremu się np. spaliła konsola, to by to rozwiązali w inny sposób.

Odnośnik do komentarza

ceny cyfrowe sa specjalnie wyzsze od pudelkowych, przeciez oni sobie zdaja z tego sprawe.

 

a ci co stekaja na skladki potem kupuja uzywane gry na allegro i uwazaja, ze to ok.

 

a czym sie dla firmy rozni to, ze jeden typ kupi gre, a potem zagra w nia 10 osob, od tego, ze 5 kolesi sie na nia zlozy? pewnie nawet lepiej na tym wychodza. do tego zarabiaja duzo wiecej na grze sprzedanej przez pss - wieksza cena, mniejsze koszta (marza sklepu, pudelko, instrukcja, nosnik itd.).

 

skladki sa ok. jedni kupuja gre za 200 zlotych, inni za 45. jak mam wybierac to wybieram ta tansza opcje.

 

 

minus jest taki, ze juz nigdy nie zdecyduje sie na preordera. na miejscu tych co kupili taka fife, infamous 2 czy teraz battlefielda to bym sie niezle wku.rwil. czekam na uncharted 3 ;)

Odnośnik do komentarza

Niespecjalnie mnie interesował Battlefield 3, natomiast skoro pojawia się możliwość zakupu z PSS to kupię ze składki. Firma zarabia na mnie prawie 50zł na czysto (a może nawet więcej), bo najzwyczajniej w świecie gry bym pewnie nie kupił, chyba że używaną za rok, gdy zejdzie poniżej 100zł. W dodatku omijają hurtownie, sklepy, całą sieć dystrybucyjną. Może przejdę tylko singla, a multi pogram kilka godzin. EA mnie kupiło i doskonale o tym wiedzą.

Preorderów nigdy nie składam, bo nie wyobrażam sobie wydać na grę 200zł, a nawet 100zł to dla mnie cena zaporowa - taki Deus Ex spokojnie już można kupić za 85zł, chociaż premiera była względnie niedawno. Z nowym Uncharted poczekam do platyny bądź do pojawienia się na PSS. Nie mam problemów z graniem w gry, które wyszły ponad pół roku temu - w dniu premiery Dark Souls kupiłem Demon's Souls za 65zł. Ot, wystarczy mi trochę cierpliwości i oszczędzam sporo kasy.

Edytowane przez jandersun
Odnośnik do komentarza

Sporo osób boli że Bf3 w limitce wyszedł na PSS i że można taniej kupić,ale po co ta agresja?Sam bym się wkurzył ruchem EA,ale nie nazywałbym ludzi ze składek złodziejami.

Między innymi mnie :P.Co to za limitka ? Dajmy na to kupujesz produkt x z limitowanej serii i co na 2 dzień mogą miec to inni za połowe ceny.Jestem ciekaw ilu graczy przy następnym tytule zamówi jakiegoś preordera .Zaczną się zastanawiać i odpuści i kupi tytuł w "składaku".A wtedy analitycy dopiero przekalkulują ,że tak to nie może być nam to się teraz nie opłaca.

Edytowane przez Darude
Odnośnik do komentarza

W moim wypadku zadna "moralnosc" nie wchodzi tutaj w gre. Kupuje jak najtaniej mozna, czy to uzywka, skladka, wypozyczona, dla mnie to wszystko jedno.

 

Sony juz dawno wyczaio ze ludzie to robia, i teraz wprowadzaja online pass do wszystkich swoich gier (zaczynajac od UC3, podczas wywiadu wspomnieli)...

Edytowane przez SimonK
Odnośnik do komentarza

minus jest taki, ze juz nigdy nie zdecyduje sie na preordera. na miejscu tych co kupili taka fife, infamous 2 czy teraz battlefielda to bym sie niezle wku.rwil. czekam na uncharted 3 ;)

 

Z unchartedem nawet tak nie żartuj. Do trzech razy sztuka i po takiej akcji w życiu preordera nie złożyłbym już na nic. Trochę wydymany się czuję fakt, ale ja jestem typem człowieka co lubi mieć swoje gry na półce-np nie trawię steama mimo tego,że jest o wiele taniej. Żal mi zakupu? Nie, już bardziej wnerwia mnie podejście ludzi w tej sprawie-tu się włącza typowa polska mentalność bo ci co kupią grę taniej od razu nabijają się w mniej lub bardziej jasny sposób z tych co zapłacili pełną cenę. Wracajcie do przedszkola bo zakładam,że pracy nie macie skoro nie stać na nowe gry. Nie piszę teraz o kimś konkretnym, po prostu o zjawisku, które jest chore.

Edytowane przez dżar
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Wiecie co jest ciekawe? Że ludzie pieją o nielegalności tego procederu, a jeszcze nikt nie dał linka do odpowiedniego paragrafu w regulaminie użytkowania PSS. Czyli opieramy się na dopowiedzeniach ludzi z internetu, lol.

 

Bo ciężko samemu poszukać, heh. Składki są niezgodne z regulaminem i to jest fakt. Sam kiedyś poruszyłem ten temat na shoucie, a w regulaminie PSN jest wyraźnie napisane, że udostępnianie osobom trzecim dóbr zakupionych na PSS jest niezgodne z regulaminem.

 

Sporo osób boli że Bf3 w limitce wyszedł na PSS i że można taniej kupić,ale po co ta agresja?Sam bym się wkurzył ruchem EA,ale nie nazywałbym ludzi ze składek złodziejami.

 

To takie same oszustwo jak przyklejenie w sklepie na produkt za 200 zł kodu z ceną 50 zł i zapłacenie w kasie tej niższej ceny.

 

A ludzie to robią bo mogą i mają gdzieś że postępują źle. To tak jak z piractwem, nawet jak dana gra kosztuje w sklepie 10 zł to ludzie ją ściągają z neta - bo mogą.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...