Skocz do zawartości

kupno kamery, proszę o pomoc


sven

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kupiłem kamerę Panasonica za 2,5K z dyskiem twardym, miałem kamerę Canona za 1,5K też z dyskiem twardym i stwierdzam, że to kompletna strata pieniędzy. Dlaczego ?

 

 

Obraz i sam efekt takiego nagrania nie jest wart tych pieniędzy. Serio, jak puściłem znajomym nagrany w 720p drift z karpacza swoim iphonem4 to myśleli, że cały czas nagrywałem to właśnie panasoniciem. Co z tego, że w Panasolu jest zoom optyczny 40x czy tam 50x jak i tak nie ma opcji tego utrzymać w łapie i takiego czegoś nawet nie chce się oglądać. Serio, lepiej nagrać film porządnym telefonem albo kupić lustrzankę cyfrową i nią nagrywać filmy bo jakość takiego filmu to zupełnie inna półka i nawet typowa kamera cyfrowa za 10tyś zł nie zbliży się do filmu nagranego aparatem fotograficznym.

Odnośnik do komentarza

@Yacek nie rozpędziaj się. ja dałem 8k za porządnego Sony z takim obiektywem (tak, ten na zdjęciu to ja):

 

kamerac.jpg

 

i nikt mi nie powie, że lepiej nakręci HD iPhonem czy czymkolwiek innym. sorry no bonus.

 

już kamery Sony powyżej 5k mają świetne opcje. Do tego dochodzi łatwość montażu, rodzaje kodowania (różne dla różnych kamer - tutaj moja żona mogłaby powiedzieć więcej).

 

generalnie zgadzam się, że niestety kamery typu 2-3k to strata hajsu, lepiej kupić lustrzankę. ale jak ktoś ma 10k to spokojnie można kupić profi sprzęt

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

@Yacek nie rozpędziaj się. ja dałem 8k za porządnego Sony z takim obiektywem (tak, ten na zdjęciu to ja):

 

kamerac.jpg

 

i nikt mi nie powie, że lepiej nakręci HD iPhonem czy czymkolwiek innym. sorry no bonus.

 

już kamery Sony powyżej 5k mają świetne opcje. Do tego dochodzi łatwość montażu, rodzaje kodowania (różne dla różnych kamer - tutaj moja żona mogłaby powiedzieć więcej).

 

generalnie zgadzam się, że niestety kamery typu 2-3k to strata hajsu, lepiej kupić lustrzankę. ale jak ktoś ma 10k to spokojnie można kupić profi sprzęt

 

 

Ja broń boże nie twierdzę, że kamera za 5k jest zła. Tylko do casualowego zastosowania lepiej sprawdzi się Nokia N8 lub iphone w kieszeni zamiast wydawać 2,5k na kamerę, która jest słaba. Oczywiście technicznie taka kamera jest zdecydowanie lepsza od telefonu, ale koniec końców, jakość i użytkowanie przekreśla wydawanie pieniędzy na kamerę do 3tyś. Różnica jest zbyt mała i nie warta żadnej złotówki. Co do profi kamer to nie zabieram głosu bo się nie znam. Miałem styczność z lustrzankami kręcącymi filmy i to co one potrafią dzięki różnym obiektywom to poprostu bajka. Nie wiem czy w kamerze za 10k jest wymienna optyka i można kręcić szkłem 85mm 1.4.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...