Skocz do zawartości

Zawód roku 2011, czyli WGOTY


WGOTY 2011  

92 użytkowników zagłosowało

  1. 1. WGOTY 2011 - Worst Game of The Year 2011

    • Battlefield 3
    • Modern Warfare 3
    • Uncharted 3
    • Gears of War 3
    • Killzone 3
    • Rage
    • Crysis 2
    • Portal 2
    • Forza Motorsport 4
    • inFamous 2
    • Deus Ex Human Revolution
    • Bulletstorm
    • Resistance 3
    • Assassin's Creed Revelations
    • Duke Nukem Forever
    • Dead Space 2
    • Mortal Kombat
    • TLoZ: Skyward Sword
    • Motorstorm Apocalypse
    • LA Noire
    • Homefront
    • Dragon Age 2


Rekomendowane odpowiedzi

Post Canaris'a w bliźniaczym temacie nt. najlepszej gry kończącego się już roku 2011 zainspirował mnie do stworzenia kolejnego topicu, w którym wybierać będziemy gry, które najbardziej zawiodły nasze wygórowane oczekiwania. Ileż to razy producenci przed premierą karmią nas masą chwalebnych informacji dotyczących produkcji, nad którą sprawują pieczę, balonik hype'u rośnie, wszyscy z jęzorami na wierzchu wyczekują kolejnej superprodukcji, lecz gdy gra ujrzy światło dzienne, okazuje się zwykłym przeciętniakiem lub w najlepszym wypadku grą "dobrą". W takich to momentach czar pryska, a nam pozostaje niesmak i żal do developera, że tak sobie z nas pogrywał.

 

Tutaj uwaga! Gry, na które głosujemy w tym temacie nie są najgorszymi grami roku, bo takie łatwo znaleźć, ale grami, które miały być mega-hitami, a okazały się po prostu średnie. Chodzi tu o największą amplitudę wartości oczekiwanie-zawód :)

 

No więc zaczynamy. Moje top3 wygląda następująco:

 

1. Battlefield 3 - po genialnych poprzednikach ta gra mnie po prostu zawiodła.

2. LA Noire - schematyczność, nieskończona ilość denerwujących bugów i momentami nuda.

3. Killzone 3 - za wysokie oczekiwania po 2 części.

 

Zapraszam do głosowania. Pod koniec roku wyłonimy największy "zawód" roku.

 

Proszę o rzetelne głosowanie i w razie potrzeby podanie konstruktywnej krytyki związanej z ankietą.

 

 

Podawajcie sugestie to na bieżąco będę poprawiał ankietę.

Edytowane przez winner
Odnośnik do komentarza
Post Canaris'a w bliźniaczym temacie nt. najlepszej gry kończącego się już roku 2011 zainspirował mnie do stworzenia kolejnego topicu, w którym wybierać będziemy gry, które najbardziej zawiodły nasze wygórowane oczekiwania.

Zostałem muzą - inspiruje ludzi LOL :D

 

NO więc tak :

 

Zawód nr 1 - Deus Ex: HR .

Fabuła pikuje w dół po bardzo fajnym starcie ( walka korporacji, rządowe afery, antyaugmentacyjne protesty, skorumpowane gliny itp itd ) żeby skończyć w sztampowym dole pt " uratuj świat przed zuymi Iluminatami/NWO/uj wie co ".

Bossowie rozwalają klimat totalnie - grasz sobie zwinnym hakerem który tylko sie przekrada a w ostatecznosci uzywa strzałek usypiajacych , dochodzisz do takiego bossa i leżysz bo ani tego ominąć ani zabić .

Wybieranie zakończenia 5 minut przed końcem gry to jakaś kpina - uczynki w trakcie całej gry powinny rzutowac na to jakie zakończenie otrzymasz .

Zupełnie niezrozumiałe dla mnie faworyzowanie ogłuszania zamiast zabijania - ogłuszenie jest cichsze, szybsze i dostajesz za nie dwa razy tyle expa co za zabicie Oo . Dlaczego ?? To chyba pozostanie slodkim sekretem twórców.

Idiotyczny system z bateryjkami - czyli poklepanie kolesia po ramieniu i walniecie w pysk zużywajace tyle energii co pare sekund patrzenia przez sciane albo niewidzialności. Żeby sie jeszcze wszystkie odnawiały to bym przebolał to .

Sterylność - takie wymagania sprzętowe, nowa generacja, uje muje dzikie węże a gościu dostanie w łeb ze snajperki i nawet małej dziurki nie widać, stołu nie rozwalisz nawet z bazooki a w samochody mozesz wywalić cały wagon amunicji i nawet ich nie draśniesz .

Niedosyt - czyli uczucie które non stop pojawiało sie jak grałem. Szast prast i jedno miasto zaliczone, potem drugie wracamy do pierwszego , w miedzyczasie zaliczamy fabryczke i sru zakończenie Oo . Itemków mało, questów mało, amunicji mało, lokacji mało, sklepów mało, kasy mało. Generalnie gra zostawia niedosyt jak cholera.

 

Zawód nr 2 - Call of Duty Modern Warfare 3

 

Odgrzewany kotlet - to nie jest nowa gra to jest kurde mission pack do Mw 2.

Brak takiego rasowego (pipi)nięcia jakim był Prypeć w 1 albo akcja na lotnisku w 2.

Cała gre przeszedłem prawie że ziewając , nawet

śmierć Soapa, waląca sie wieza Eiffela , "Smoleńsk 2.0"

nie bardzo mnie ruszyły,

Czeski ruch oporu

przyprawił o ból brzucha z szyderczego śmiechu a kompletne pominięcie Polski w(pipi)iło.

Nielogiczności scenariusza dają po oczach jeszcze gorzej niż w Mw 2, zakończenie nie ma takiego kopa, a ta 'straszna misja" przed która ostrzega w menu za pierwszym razem to kpina w porównaniu z Lotniskiem .

Nie jestem fanboyem BF3, wrecz przeciwnie byłem zdecydowanie sceptycznie nastawiony do serii Battlefield ale niestety BF3 zjada Mw3 na śniadanko.

Odnośnik do komentarza

1. Battlefield 3 - nahajpowalem sie na kampanie i wiadomo jak to sie skonczylo

2. Uncharted 3 - po dwojce spodziewalem sie cudow, a dwojka lepsza pod kazdym wzgledem, dodatkowo polowa singla slaba.

3. Infamous 2 - nie wiedzialem co tutaj dac, niby moglbym wrzucic MW3 ale w tym przypadku wiedzialem ze bedzie slabo ;P

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Rage - za to, że gra jest całkowicie pozbawiona fabuły i gra kończy się przez jedno nagłe cięcie.

 

Jedna gra bo co do reszty to właściwie spełniły oczekiwania, a na siłę dodawać też nie ma co.

Odnośnik do komentarza

Rage - za to, że gra jest całkowicie pozbawiona fabuły i gra kończy się przez jedno nagłe cięcie.

 

Jedna gra bo co do reszty to właściwie spełniły oczekiwania, a na siłę dodawać też nie ma co.

 

 

To jest w zasadzie jedyna gra ktora "obiektywnie" powinna tu sie znalezc. Miala byc super grafika, super post-apo sandbox, ogolnie mesjasz od id soft a wyszedl sredniak.

Odnośnik do komentarza
Tutaj uwaga! Gry, na które głosujemy w tym temacie nie są najgorszymi grami roku, bo takie łatwo znaleźć, ale grami, które miały być mega-hitami, a okazały się po prostu średnie. Chodzi tu o największą amplitudę wartości oczekiwanie-zawód :)

 

Zmień w takim razie nazwę tematu na "Największe rozczarowanie 2011 roku", wiem że o to chodzi w tym temacie ale nazwa sugeruje że wybieramy najgorsza grę.

 

U mnie będą to trzy pozycje, z czego dwie to gry.

 

dme0ki.jpg

 

Battlefield 3 - świetny multiplayer, dobry single i przeciętny co-op. O ile na te dwie ostatnie rzeczy nie liczyłem, o tyle od multi oczekiwałem powrotu do korzeni i 8smego cudu świata i się przeliczyłem :( Choć co prawdę jest sporo lepszy od BC2, to jednak nie jest tak super jak miało być. Parę durnot w balansie, przeciętne mapy (niektóre nie stworzone nawet do conquesta), interfejs i squad management gorszy od tego w BF2, niektóre durne pomysły, brak niektórych rzeczy obiecanych na premierę jak VOIP, battlerecorder czy commorose oraz niereagowanie, jak do tej pory, na prośby community i wydawanie z dupy patchy które zmieniają nie to co trzeba. Ogólnie gra sprawia wrażenie wydanej za szybko, przydałby się jeszcze jej ostatni szlif, premiera powinna być na początku 2012 roku z wszyskim co obiecano oraz mapami z Back to Karkand.

 

Bulletstorm - miała być świeżość w FPSach, dostałem przeciętniacki shooter z debilnymi pomysłami jak chociażby brak opcji skoku (!!!), z liniowością jeszcze większą jak w Call of Duty z którego się śmiali. Na dodatek fabuła o której się zapomina 5 minut po przejściu gry, najbardziej irytujące postacie ever i humor oparty na tekstach wprost z bluzgatora. Skill shot też miał być nie wiadomo jakim cudem a okazał się owszem nowinką, ale mocno ograniczoną. No i sama grafika - gorsza od chociażby Gears of War 2 wydanego dwa lata wcześniej.

 

Pomijając te dwie gry to dla mnie sporym rozczarowaniem jest motyw z dodatkami ekskluzywnymi dla sklepów... wpierw Mortal Kombat i LA Noire, a ostatnio Batman AC i Gearsy 3. Chcesz np. wszystkie postacie? Kup grę z każdego sklepu :|

Odnośnik do komentarza

Następny Battlefield to będzie prawdopodobnie BC3 i mam nadzieję, że tym razem chłopaki z DICE przywrócą świetność tej marce.

Póki co BF3 jest na prowadzeniu - nie ma się co dziwić z tego faktu. Niewyobrażalny hype i cuda na kiju obiecane przez developera przeobraziły się w ogromne apetyty graczy na całym świecie. Niestety razem z dniem premiery balonik pękł i wszyscy przekonali się jak bardzo złudne były te wszystkie rewelacje.

Odnośnik do komentarza

Mnie najbardziej zawiodło Dragon Age 2,co było zapewne spowodowane zapewne zbyt szybką datą premiery i naciskami ze strony EA .Po świetnej jedynce oczekiwałem lepszej dwójki,a wyszło moim zdaniem gorzej.Moim oczekiwaniom także nie sprostały Battlefield 3 i Call of Duty MW3.Po lepszych poprzednikach i ogromnemu hype`owi na te produkcje oczekiwałem ,że mnie zwalą z fotela...a tak się nie stało.

Odnośnik do komentarza

1. Battlefield 3 -> Benchmark bez fabuły single nudny a multi i tak gorsze od bf2

2 Gears of War 3 Graficznie niewiele lepiej od 2 fabularnie tez mizernie jak na flagowy tytuł od MS na dodatek zakonczenie trylogii.

3. KIllzone 3 - > Podobnie jak Bf3 tylko grafa.

 

 

Myslałem jeszcze nad Forza 4 zamiast Killzone bo to w zasadzie 3.5 i brakuje kilku naprawde kluczowych elementów które zapewne zostały wyjebane na rzecz kinecta

Odnośnik do komentarza

Hmm moje typy to chyba Crysis 2 i Dragon Age II obie zapowiadały się bardzo dobrze a wyszły naprawdę średnie. Crysis oprócz grafiki nie robi żadnego wrażenia, jest nudny i bez wyrazu. Dragon Age stał się jakimś slasherem z bardzo słaba grafiką. LA Noire mi się bardzo podobało, ale chyba liczylem na wiecej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...