Skocz do zawartości

Homeland


tk___tk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Ale piękny finał serialu. Co za feelsy. Nie dało się tego zrobić lepiej :fsg: 

 

n39x5uu14bv41.jpg?width=640&crop=smart&a

 

9 lat oglądania od day one. Mimo, że zdarzały się gorsze momenty, to i tak na zawsze w serduszku. Obok The Americans, najlepszy serial szpiegowski ever.

 

"That’s the cost of doing business"... What a ride, ahhhh 1

 

Edytowane przez sprite
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...
2 godziny temu, Dahaka napisał:

Warto sie za to zabrac? Ilosc odcinkow mnie odstrasza, opinie tez mieszane. Fabula jest ciagla z sezonu na sezon, czy kazdy sezon o czyms innym? Moze warto obejrzec tylko czesc a potem odpuscic?

 

Pierwszy sezon to już w sumie klasyk i mocno trzyma w napięciu aż do ostatnich sekund ostatniego odcinka, dosłownie. W kategorii seriali sensacyjno-politycznych pierwszy sezon to jest topka. Później to już różnie, ale nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Jeśli nie odpycha cię główna bohaterka (a wiem, że sporo ludzi jej nie trawi) to choć pierwszy sezon zobacz.

Do sezonu trzeciego jest w sumie jeden główny wątek, więc jako tako można powiedzieć, że 1-3 stanowią jedną całość. Później jest taki jakby soft reset i każdy sezon opowiada o konflikcie polityczno-szpiegowskim w innym rejonie świata. Sezon 8 kończy całą serię.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 11.10.2020 o 18:45, Rudiok napisał:

 

Pierwszy sezon to już w sumie klasyk i mocno trzyma w napięciu aż do ostatnich sekund ostatniego odcinka, dosłownie. W kategorii seriali sensacyjno-politycznych pierwszy sezon to jest topka. Później to już różnie, ale nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Jeśli nie odpycha cię główna bohaterka (a wiem, że sporo ludzi jej nie trawi) to choć pierwszy sezon zobacz.

Do sezonu trzeciego jest w sumie jeden główny wątek, więc jako tako można powiedzieć, że 1-3 stanowią jedną całość. Później jest taki jakby soft reset i każdy sezon opowiada o konflikcie polityczno-szpiegowskim w innym rejonie świata. Sezon 8 kończy całą serię.


Czyli rozumiem, że jak się wynudziłem na pierwszym sezonie, to nie ma sensu dalej oglądać? 

No nie pykło no, wszystko w fabule wydawało mi się takie... tanie. W napięciu trzymał mnie może jeden moment, twisty bez emocji, dialogi czasami potrafiły wywołać przewracanie oczami. Chyba nic z tego nie będzie :c

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Dahaka napisał:


Czyli rozumiem, że jak się wynudziłem na pierwszym sezonie, to nie ma sensu dalej oglądać? 

No nie pykło no, wszystko w fabule wydawało mi się takie... tanie. W napięciu trzymał mnie może jeden moment, twisty bez emocji, dialogi czasami potrafiły wywołać przewracanie oczami. Chyba nic z tego nie będzie :c

 

Jak nie pykło to nie pykło, nie ma co drążyć. Ja nadal obstaję, że pierwszy sezon w swoich czasach był jednym z lepszych co spotkało seriale TV w tamtym okresie, ale fakt, że po tylu latach mógł nie wytrzymać konkurencji.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Właśnie ta otoczka CIA (gadżety, inwigilacja, brudne zagrywki za kulisami) mi bardzo przypasowała, mimo momentami mocnego naciągania scenariusza, pachnącego serialami typu Prison Break (prym tu wiodą "odpały" Carrie) i częstych deus ex machin, ale właśnie obawiam się, że jeśli serial oprze się już w całości na perypetiach naszej zaburzonej agentki (za którą, jako postacią i aktorką, osobiście nie bardzo przepadam), to może być średnio. No ale skoro tak mówicie, to wezmę się za czwarty sezon.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...