Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...
  • 4 tygodnie później...

They are Billions - grał ktoś? Recenzje ma znakomite i mam głód dobrego rts. Cena dosyć spora jak na indyka dlatego wolę dopytać może ktoś na forum grał. Podoba mi się inne oryginalne podejście do rts z tego co wyczytałem taka horda połączona ze strategicznym rozmieszczeniem. Jak kampania która doszła po wyjściu z wczesnego dostępu? Daje radę czy od razu warto tylko potyczki a kampanie olać? 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, blantman napisał:

They are Billions - grał ktoś? Recenzje ma znakomite i mam głód dobrego rts. Cena dosyć spora jak na indyka dlatego wolę dopytać może ktoś na forum grał. Podoba mi się inne oryginalne podejście do rts z tego co wyczytałem taka horda połączona ze strategicznym rozmieszczeniem. Jak kampania która doszła po wyjściu z wczesnego dostępu? Daje radę czy od razu warto tylko potyczki a kampanie olać? 

Jest w origin access. Cena abonamentu 14 zł, możesz tam sobie przetestować.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ty dobre to ja się zatrzymałem na etapie jak w EA Access były same paździerze od EA plus kilka starszych gier co już ograłem a tu widzę dosyć ciekawe propozycje. Dla samej tej gierki warto ten miesiąc wziąć. To już wiem co robię jesienią. Te wszystkie abonamenty powodują że już nie ma po co kupować gry. Jak widzę promocje gdzieś na dmc za 149 zł jak jest w game pass czy właśnie taki indyk na premierę w cenie abonamentu

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

Grałem na konsoli, czyli gorsze sterowanie i zero kampanii i jak dla mnie gierka na chwilę. Pomysł całkiem spoko, ale w rozgrywce to sprawdza się jak bardzo rozciągnięty tower defense. Może przy kampanii jest trochę więcej do roboty bo same pojedyncze scenariusze szybko się nudzą. Początek gry za każdym razem jest taki sam bo musisz wybudować konkretne rzeczy żeby przetrwać pierwszy atak. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

 @LabtecSam coś podobnego składam, nie myślałeś o lepszej karcie graficznej? Za trochę więcej miałbyś RX 5700 który w testach wypada świetnie plus ma 8 GB pamięci, całkiem przyszłościowa karta ze średniego segmentu. Pytam bo sam się zastanawiam między 1660 Ti, RTX 2060 Super i RX5700. I chyba dzisiaj zamówię właśnie Radeona bo RTX 2060S wydaje mi się za słaby aby cieszyć się ray tracing. 

 

 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza

Podepne się tutaj bo nie każdy gra w gears 5

A ja mam pytanie. Czy da się tak na pc włączyć hdr żeby był tylko w grze? Jak ustawie w systemie to pulipt też jest w hdr i wtedy czytelność samych czcionek, kontrast itd jest taki sobie a chciałbym tak jak w xboxie - jak odpalam grę to się przelacza. 

Odnośnik do komentarza

Inaczej. Jak ustawie hdr najpierw w panelu nVidia (12 bitów itd) a potem w zakladce ekran włączę hdr dla filmów i gier to działa ok po włączeniu gry. Chcę jednak mieć pulpit win 10 w normalnym trybie bo przy treści sdr a tv przelaczonym na hdr jest dziwny obraz. 

Chciałbym żeby to działało jak na xboxie = dash jest w sdr jak odpalam grę w hdr to tv przełącza się w taki tryb. Nie widzę takiej opcji w win 10. Jak wyłącze w panelu sterowania opcje hdr to tv się przelacza na sdr ale już w grze która obsługuje HDR nie mam opcji załączenia hdru. 

Uff mam nadzieję że jasne :)

Odnośnik do komentarza

Nie znam takiego sposobu, jeżeli hdr Ci się źle wyświetla to może nie ustawiaj go w panelu Nvidi tylko zaznacz by system nim sterowal?

 

Jak ustawiłem 12 bitów w ogóle? Jakiego monitora używasz? u mnie przy telewizorze mam ograniczenie do 8 i ograniczony, jakbym nie chciał tego ustawić.

 

 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Ukukuki napisał:

 @LabtecSam coś podobnego składam, nie myślałeś o lepszej karcie graficznej? Za trochę więcej miałbyś RX 5700 który w testach wypada świetnie plus ma 8 GB pamięci, całkiem przyszłościowa karta ze średniego segmentu. Pytam bo sam się zastanawiam między 1660 Ti, RTX 2060 Super i RX5700. I chyba dzisiaj zamówię właśnie Radeona bo RTX 2060S wydaje mi się za słaby aby cieszyć się ray tracing. 

 

 

 

Akurat nie miałem 100% planach brać GPU, chciałem poczekać z 1-2 miesiące i kupić coś z wyższej polki bo GTX 780 jeszcze tak ok daje rade ale dostałem dobra oferte na 1660 Ti a ze mam 1080p/144hz monitor to akurat 1660 Ti jest świetna do 1080p 100+ fps choć meczy się z 4k bo tak jak ty, tez bym sie zastanawial nad RTX 2060 Super i RX5700 żeby mięć spokój na długi czas

Odnośnik do komentarza

Mam ustawione format koloru wyjściowego na 4:2:2 bo wyczytałem u gmera na portalu że to wymóg do hdr - wtedy pojawia się opcja głębi koloru 12 bitów. 

TV mam lg b6. Chyba taki jak Twój. A u Ciebie to działa na defaulcie? 

Edit - dobra doczytałem w google. Win 10 nie potrafi przełączać między sygnalem sdr/hdr na poziomie dostępu aplikacji. Top kek miękkie (pipi)ki z ms. 

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza

Chyba trzeba ustawić w opcjach systemu wyświetlacz hdr by potem w aplikacjach normalnie z niego korzystać.

Wyjątkiem od reguły są chyba odtwarzacze wideo, u mnie w mpc-be z madvr można osobno wymusić hdr dla filmów.

 

Od ponad roku w nowych kompilacjach jest opcja ustawienia osobnej jasności dla pulpitu także myślę, że to nie problem.

Tak jak easye mówił daj wszystko na ustawienia domyślne w panelu nvidia.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.