Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Korzystał ktoś może ze sklepu microsoft w dziesiątce (jeśli chodzi o gry)? Nie mieliście problemów z padem (w moim przypadku chodzi o pad od X360 - nie chce współpracować z demkiem FH3)? Na steamie oczywiście wszystko bez problemów...

 

Bo mam zbędny kod bodajże na 70zł, to myślałem, że wykorzystam go na Cuphead, bo akurat jest w promocji, ale jak widzę, że są takie cyrki to pewnie kupię gierkę u Grubego ;) 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Szykuje się niezła afera w świecie PC z Intelem w roli głównej:

 

Cytat

[...] Mamy do czynienia z jedną z najgorszych katastrof w historii IT, sprzętowym błędem w procesorach Intela, a możliwe że i innych. Spodziewajcie się, że już niebawem Wasze komputery będą pracowały znacznie wolniej – taka jest bowiem cena software’owej łatki, przygotowanej dla Linuksa i Windowsa. [...]

 

https://www.dobreprogramy.pl/Czas-przejsc-na-AMD-Blad-w-procesorach-Intela-spowolni-komputery-o-30,News,85199.html

 

https://www.purepc.pl/procesory/kolejna_luka_w_procesorach_intela_poprawki_moga_je_spowolnic

 

 

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Problem dotyczy też AMD. A jeśli chodzi o spadki do 60% wydajności, to ja bym zaczekał na łatkę i faktyczne pomiary. Bo na razie to jest gdybanie i prześciganie się kto poda wyższy procent, żeby wywołać większą sensację. Napier,dalałbym tych "dziennikarzy".

Tak jak Sphinx mówi, nic się nie zmieni lub różnica będzie niewielka.

Odnośnik do komentarza

https://www.purepc.pl/procesory/co_wiadomo_o_lukach_meltdown_oraz_spectre_w_cpu_intela_i_amd

Łatki już w zasadzie będą na dniach udostępniane. Różnic w wydajności w komputerach typu PCMR w zasadzie brak. Można się rozejść.

Odnośnik do komentarza

No dobra to nawet jeżeli o 1% spadnie mi wydajność komputera mogę śmiało pisać do Intela o to że produkt nie jest zgodny z tym co nabyłem ? Oczywiście nie mam zamiaru wysyłać procesora ale pytam czysto teoretycznie czy intel w takim przypadku nie powinien przyjmować zwrotów procesorów ?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, SpacierShark123 napisał:

No dobra to nawet jeżeli o 1% spadnie mi wydajność komputera mogę śmiało pisać do Intela o to że produkt nie jest zgodny z tym co nabyłem ? Oczywiście nie mam zamiaru wysyłać procesora ale pytam czysto teoretycznie czy intel w takim przypadku nie powinien przyjmować zwrotów procesorów ?

 

Gdzieś czytałem, że przed zakupem masz informację na pudełku czy gdzieś, że zakup tego produktu wiąże się z takim ryzykiem. Nie sprawdzałem tego, ale wydaje mi się, że pewnie są zabezpieczeni jakoś.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Intel dostał po akcjach mocno. Swoją drogą dość niesprawiedliwie, bo AMD tak kozaczy a wcale wolne od tego problemu nie jest :teehee:.

 

Apple nie dostanie jakoś po (pipi)e, ale wymieniać będą taniej te baterie i musieli się tłumaczyć. Zawsze coś.

Odnośnik do komentarza

Co do AMD, to chyba nadal trwa odbijanie piłeczki z ekspertami z Google: Ci drudzy twierdzą, że procki tych pierwszych jednak są podatne, a sami zainteresowani ripostują z kolei, że co najwyżej na jedną z dwóch odkrytych podatności, którą da się załatwić łatką niewpływającą na wydajność. Przynajmniej tak czytałem wczoraj. Dziś już mogło się coś zmienić.

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

eh, jednak jak ktoś od gówniaka grał tylko na pc to nie ma siły, żeby na stałe przeniósł się na konsole.

 

kupiłem ps4 pod koniec zeszłego roku, na początku zajarany, super gierki, wygoda, granie po kilka godzin dziennie, teraz gram tylko w fife a pudełka z innymi grami się kurzą.

Wczoraj odpaliłem pierwszy raz od dłuższego czasu PC, podłączyłem do TV, kupiłem Elite Dangerous, ściągnąłem w godzinę i konsoli już nie włączę przez jakiś czas, pewnie wyląduje niedługo na allegro.

teraz żałuje że nie kupiłem nintendo switch, tam przynajmniej gierki są inne.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...