Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Tak sobie ostatnio kończe ACOrigins i to jak obecnie działa UPLAY to bajka . Bardzo podoba mi się że za osiągnięcia dostajemy punkty podbijające nam poziom konta a do tego punkty można wydawać na dodatki kosmetyczne albo jakieś misje w grach. Dzięki temu chociażby ogrywam ACOrigins w zbroji templariusza z For Honor , przecież to jest zrobione perfekcyjnie i tak powinno być wszędzie (każda platforma) . Na steam poziom za jakieś zyebane karty a osiągnięcia na steam w sumie nikogo , na konsolach wbijasz poziom/punkty ale i tak za wiele z tego nie ma . Obecnie jedynie Origin z tych platform to takie (pipi) że szkoda gadać.

Odnośnik do komentarza

No ale mimo wszystko uważam że zamiast tych kart albo tych bonów na $$ na psn to takie delikatne prezenty jak w UPLAY to najlepsza opcja. Jakieś fajne dodatkowe zbroje/misje/bronie zależnie od gry , podobnie było swego czasu na x360 gdzie dostawało się ubranka dla awatarów , które też dawały jakiś rodzaj satysfakcji. Steam już pewnie nigdy nie poprawi systemu osiągnięć i poziomu konta steam a szkoda bo dużo by byli w stanie namieszać.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Velius ma racje, ile ja już złotych wyciągnąłem z tych kart to głowa mała. Setki to nie byłaby przesada.

 

 

 

Fajne gierki nadchodzą. Ktoś czeka, ktoś się interesuje?

 

BTW Cynical Brit nie ma się za dobrze ;/

Odnośnik do komentarza

Dużo mniej ciekawe gry mają swoje tematy na forum. 60 zł czy ile za nową gierkę od twórców FTL to już jak promocja. Chociaż na pierwszy rzut oka to mniejsza i chyba nie aż tak dobra gierka.

 

 

Mimo zapowiadanych zmian, nie da się ukryć, że to jest po prostu następca FTL, to jest ten sam typ gry. I powinien pasować tym samym osobom. Przy czym na razie mam wrażenie, że FTL to jak ostatnie części Pokemonów w porównaniu z tym, jak okrutna jest ta gra. Naprawdę bardzo szybko i często można odnieść wrażenie, że danego budynku się po prostu nie da obronić. Wpadają potwory, paraliżują twoich wojów i tyle. Niby miało być mniej "losowo", bo aż jeden krok naprzód wiadomo, gdzie zaatakują, ale paraliżu już nie "zapowiadają". Albo ja czegoś nie rozumiem.  Więc... nadal wydaje się, że tylko od przypadku zależy, czy daną partię w ogóle da się przetrwać bez strat. Może więc jest to bardziej coś dla fanów X-Coma. Albo i, kurczę... szachów. Każdy ruch wydaje się wielopoziomową i niejednoznaczną zagadką.

 

W FTL już od niemal początku gra mogła iść w różnych kierunkach, natomiast tutaj kolejne starty wyglądają bardzo podobnie do siebie, a żeby zdobyć choćby pierwsze zauważalne upgrade'y trzeba chwilę pożyć. Ogólnie żmudna sprawa. Ale ma ten sam czar prostej, przejrzystej, szybkiej rozgrywki. 

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

No gra jest o wiele trudniejsza od ftl i mniej wybaczająca. Nadal z pierwszej wyspy nie wyszedłem zawsze coś źle robiłem. Jak w ftl każda porażka uczy. Opowiem więcej jak pogram kilka dni i przynajmniej do 3 wyspy dojde:) Wciaga jak ftl i jest proste w obsłudze jak ftl

Odnośnik do komentarza

No mi się zdarzyło przejść wyspę, ale po prostu dlatego, że ruchy typu "o super, ale mało/głupio mnie atakują" były częstsze niż "ok, 4 nowe robale i wszystkie mam powstrzymać trzema robotami, które potrzebują po 2-3 ciosów na zabicie, a dwa są unieruchomione w miejscu, z którego nie da się nic zrobić". Trudność jak trudność, gra fajna, ale obowiązkowe teksty w recenzjach typu "ta gra jest surowa ale sprawiedliwa, przegrywasz tylko na własne życzenie, każdą porażka jest nauką" itp. mnie bawią. 

 

W każdej grze uczysz się jej zasad i przewidywania z czasem, to nic specjalnego, ale jeśli chodzi o podział "sprawiedliwe/niesprawiedliwe" to gry Subsetu są po stronie Dark Soulsów.

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, ogqozo napisał:

Dużo mniej ciekawe gry mają swoje tematy na forum. 60 zł czy ile za nową gierkę od twórców FTL to już jak promocja. Chociaż na pierwszy rzut oka to mniejsza i chyba nie aż tak dobra gierka.

 

Jak chcesz, to załóż. Na PC na tym forum nie gra chyba aż tak dużo osób, a przynajmniej nie są tak aktywne, by nastukać tematy po paręnaście stron, więc nie chciałem zakładać tematu w którym zostaną napisane 3 posty. Zawsze jak będzie dłuższa dyskusja, to można wydzielić. A co do ceny to owszem, nie jest wygórowana, dlatego też napisałem, że rozważam zakup. Sama wysokość ceny nie jest jednak jeszcze argumentem do zakupu, bo jeśli gra ma mieć jakieś problemy lub nie być wcale aż taka dobra, to wolę zaczekać.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza
W dniu 7.02.2018 o 07:52, Bzduras napisał:

Karty na rynek do żyda i pieniążki na zakupy wpadają na konto. Przecież to jest kwintesencja cebuli, grasz i dostajesz za to hajsy.

A fiskus zaciera łapska: http://www.eurogamer.pl/articles/2018-02-28-podatek-od-przedmiotow-w-grach-taka-sprzedaz-tez-trzeba-rozliczyc-w-pit :Coolface:

Już widzę kontrolę. "Panie, 10.01 sprzedana skrzynka z PUBG-a na ryneczku u Gabena. Gdzie to w rozliczeniu? :notsure:"

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ha 4 wyspy przeszedłem musialem skumac zasade ale na 5 wyspie wipe totalny. Losowosc starć jak w ftl. Różne warunki zqycięstwa na mapce i mapki inny układ mają. fajnie że piloci mechow xp zdobywają i daje boost mechowi w którym siedza. niestety do bossa ostatniego miałem już sterowane ai czyli gorsze mechy był. Po rozwaleniu na danej mapie mecha w następnej potyczce mech wraca na mape ale już sterowany przez ai. Fajna mała gra. Według mnie warta zagrania. Szczególnie fani xcom lub/i ftl powinni zagrać. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.01.2018 o 10:57, sosnaa napisał:

eh, jednak jak ktoś od gówniaka grał tylko na pc to nie ma siły, żeby na stałe przeniósł się na konsole.

 

kupiłem ps4 pod koniec zeszłego roku, na początku zajarany, super gierki, wygoda, granie po kilka godzin dziennie, teraz gram tylko w fife a pudełka z innymi grami się kurzą.

Wczoraj odpaliłem pierwszy raz od dłuższego czasu PC, podłączyłem do TV, kupiłem Elite Dangerous, ściągnąłem w godzinę i konsoli już nie włączę przez jakiś czas, pewnie wyląduje niedługo na allegro.

teraz żałuje że nie kupiłem nintendo switch, tam przynajmniej gierki są inne.

A czego Ci brakuje  na ps4? Nie widzę na blachę za dużo gier, które nie wychodziłyby na PS4. Co innego nieograniczona biblioteka, co do tej pory wyszło, no ale to zależy już od tego, w co kto chce grać

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Velius napisał:

Pewnie g-sync, 120hz (albo chociaz 60 fpsów plynnych), darmowego online, fajnych strategii, modów, stabilnosci (mi sie PS4 czesto crashuje, PC jakos nigdy), prezentów na stemie :yao:  Tak tylko zgaduje co nie.

 

No podejrzewam, że zgadujesz patrząc po Twojej imponującej liście trofeów i ukończonych gier na PS4:)

 

Mi się osobiście nigdy nie zdarzyła zwiecha na PS4 akurat tutaj mam zupełnie odwrotne doświadczenia niż Ty:). Co do reszty to się zgodzę, nie żebym bronił jednej platformy lub drugiej uważam, że idealne kombo to konsola + przyzwoity PC - a mity, że granie na kompie niewygodne, czy niewiele tańsze niż na konsoli to można włożyć między bajki:) Z gierkami to poza strategiami, wciąż jestem przy swoim, to ps4 ma tutaj więcej do zaoferowania ( jeżeli mówimy o świeżo wychodzących tytułach) niż odwrotnie, bo jednak więcej gier nie wychodzi na PC, niż odwrotnie.

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza

ITB co za gierka:banderas: Na razie po jakichś 4-5 godzinach doszedłem do połowy 4 wyspy, więc wydaje mi się chyba łatwiejsza od FTLa lub też od tamtego czasu ciut szybciej łapię zasady w takich tytułach Jest tak zrobiona, że właściwie każda tura to mini puzzel, który jeżeli go dobrze ułożymy, daje nam przewagę w kolejnej. Moim zdaniem jest absolutnie sprawiedliwa, bo każda strata jaką poniesiemy wynika z naszych złych wyborów. Komputer (przynajmniej na normalu) daje fory i tak rozmieszcza swoje jednostki, że da się zawsze doprowadzić przynajmniej do sytuacji w której nie tracimy żadnego budynku lub wystawiając się na ostrzał w celu ochrony tychże nie tracimy jednostek.  Oczywiście działa to tylko, jeżeli w której z poprzednich tur nie popełnimy ewidentnej gafy. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.