Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, pajgi napisał:

ITB co za gierka:banderas: Na razie po jakichś 4-5 godzinach doszedłem do połowy 4 wyspy, więc wydaje mi się chyba łatwiejsza od FTLa lub też od tamtego czasu ciut szybciej łapię zasady w takich tytułach Jest tak zrobiona, że właściwie każda tura to mini puzzel, który jeżeli go dobrze ułożymy, daje nam przewagę w kolejnej. Moim zdaniem jest absolutnie sprawiedliwa, bo każda strata jaką poniesiemy wynika z naszych złych wyborów. Komputer (przynajmniej na normalu) daje fory i tak rozmieszcza swoje jednostki, że da się zawsze doprowadzić przynajmniej do sytuacji w której nie tracimy żadnego budynku lub wystawiając się na ostrzał w celu ochrony tychże nie tracimy jednostek.  Oczywiście działa to tylko, jeżeli w której z poprzednich tur nie popełnimy ewidentnej gafy. 

poczekaj aż odkryjesz o wiele ciekawsze grupy mechów no i wyższe poziomy trudności to już nie przelewki. Najlepsze że gra nawet po 20 h zaskakuje i nadal nie odkryłem wszystkich mechów. Każdym gra się zupełnie inaczej i inną taktykę trzeba obrać przy każdej grupie :)

Odnośnik do komentarza

 

 



In case anyone is wondering, this is what he's talking about.

TLDR (but do read, it's hilarious);

CTS Labs, a previously unknown "security research" company founded in 2017, release a paper exposing alleged flaws in AMD's Secure Processor (all of which require root access in the first place). Instead of the normal 90 days before public disclosure they give AMD 24 hours.

Very shortly afterwards Viceroy Research publish a laughable 25-page PDF "analyzing" these disclosures. This had very obviously been prepared in advance and it's sole aim seems to be to cause damage to AMD. It concludes that “We believe AMD is worth $0.00, and will have no choice but to file for Chapter 11 Bankruptcy in order to effectively deal with the repercussions of recent discoveries.”

It is speculated that the motive behind CTS Labs and Viceroy Research proceeding like this was to drive down AMD's share price so that they and their associates could make money from short-selling those shares.

A new low indeed.

See also https://www.reddit.com/r/Amd/comments/845w8e/alleged_amd_zen_security_flaws_megathread/

 

Ech, co to się dzieje.

Odnośnik do komentarza

Ktoś chce koniecznie namieszać przed pełnym debiutem drugiej generacji Ryzenów. Większość tych rzekomych "luk" nie została jeszcze nawet potwierdzona, także na razie podchodzę do tych rewelacji z dużym dystansem.

 

Z innej beczki, rozkmina dnia: czy pasta termoprzewodząca może w jakiś sposób ulec przeterminowaniu? Wygrzebałem przy porządkach tubkę Arctic Silver 5, z tego co pamiętam kupiłem ją jakieś 5 lat temu, używałem ze 2 razy. Konsystencja raczej jest normalna, ale nie wiem czy po takim czasie jeszcze do czegoś się nadaje. :dunno:

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

"Jeżeli pasta była dobrze przechowywana to nie istnieje takie coś termin przydatności do stosowania , pewną żywotność ma tylko pasta która "pracuje". Wszystkie nowe pasty są pozbawione silikonu także mają dość duża żywotność , te na bazie silikonu zaczynają tracić właściwości po ok. roku." sideband 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

@raven_raven Chyba finał sprawy:

https://community.amd.com/community/amd-corporate/blog/2018/03/20/initial-amd-technical-assessment-of-cts-labs-research

Tl:dr potwierdzone podatności będzie można bez problemów i efektów ubocznych załatwić aktualizacją Biosu i/lub systemu.

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, pawelgr5 napisał:

A tymczasem mój ulubiony cRPG czyli NWN wjechał na steam  w cenie 71 zł. Nostalgia mocno. Ciekawe czy wciągnie jak kiedyś. 

 

E: oczywiscie to najsłabszy upgrade graficzny ever.

naprawdę? Dla mnie zawsze fabularnie to był jeden z gorszych crpg. Prosta i nudna fabułka. Dwójka już była w tym temacie zdecydowanie lepsza (szczególnie dodatek maska zdrajcy). NWN przede wszystkim stał sie kultowy z powodu multi z mistrzem gry. Zagrywałem się w nowe kampanie tworzone przez użytkowników ale ta podstawowa nic nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
W dniu 3/28/2018 o 08:54, blantman napisał:

naprawdę? Dla mnie zawsze fabularnie to był jeden z gorszych crpg. Prosta i nudna fabułka. Dwójka już była w tym temacie zdecydowanie lepsza (szczególnie dodatek maska zdrajcy). NWN przede wszystkim stał sie kultowy z powodu multi z mistrzem gry. Zagrywałem się w nowe kampanie tworzone przez użytkowników ale ta podstawowa nic nie pamiętam.

Możliwe ze po ponownym przejsciu się będziemy zgadzać. W tamtych czasach ledwo dostałem kompa i to byl pierwszy zachodni RPG z prawdziwego zdarzenia jaki ograłem. Tak to zawsze grałem na konsolach gdzie najpowazniejsze ograne przeze mnie  jRPG to Vagrant Story, Final Fantasy Tactics i Sukoden 2. Byłem zachwycony tym jaką swobodę daje mi ta gierka chociażby w samych dialogach. Spędziłem prawie 100h. Wszystko mi się podobało. Tak jak powiedziałem: nostalgia mocno. Divinity Original Sin 2 który ogrywam w tym momencie stawia poprzeczkę bardzo wysoko (w każdym elemencie). Tak czy inaczej bardzo czekałem na NWN EE bo jak ostatnio mnie naszło znowu zagrac to wersja z goga co 20 minut wyrzucała mnie do windowsa. Tylko kiedy ja to ogram...

Odnośnik do komentarza

Swego czasu byłem obrażony na NWN, głównie za to, że "po co oni wciskają to brzydkie czyde do gier". Człowiek był przyzwyczajony do ręcznie rysowanych teł i dopracowanego rzutu izometrycznego, a tu takie paskudne kanciaste i uproszczone... wszystko w imię mody. Po latach nadal uważam, że miałem rację. W tym konkretnym wypadku.

Odnośnik do komentarza

E, z tego co wiem to wcale nie. GPU do kopania są dobrze chłodzone, undervoltowane i mają równomierne obciążenie przez cały czas. Ktoś na reddicie tłumaczył, że to wcale nie jest źle dla karty i właśnie sprzęt po kopaczu nie oznacza zajechanego trupa. Dla mnie to miało sens, ale no, jest to tylko wiedza typu "gdzieś przeczytałem". 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, raven_raven napisał:

Dla mnie to miało sens, ale no, jest to tylko wiedza typu "gdzieś przeczytałem". 

Podobnie jak moja, tylko opieram się na założeniu, że intensywna eksploatacja 24/7/30/365 w końcu zajedzie nawet najlepszy sprzęt. Karta graficzna to jednak elektronika, która podlega zużyciu eksploatacyjnemu, jakby nie patrzeć.

 

Kurła, komputerowy piniondz psuje rynek :/

Odnośnik do komentarza

Pewnie wyjdzie jakiś jeden model z GDDR6 a reszta na starych. Z resztą ten rynek jest zarżnięty przez <tfu>kryptowaluty<tfu> , więc nie wiem na ile to jest opłacalne z punktu widzenia NVIDII w momencie, gdize nie ma jakiegoś wielkiego zapotrzebowania na dodatkową moc, skoro 4K nie jest tak powszechne na PCtach a ceny kart są zawyżane przez ich deficyt w sklepach. 

 

EDIT:

chociaż teraz się zacząłem zastanawiać - co jest bardziej zasobożerne - 4K czy 120fps?

Edytowane przez MAJOR SZEJDI
Odnośnik do komentarza

Odpaliłem po roku przerwy Steam, widzę ze dużo mnie nie ominęło, psxextreme koledzy tez nie graja  w trybie hardcore 24/7, wiosna widocznie idzie :)

ale kilka PC perelek wyszlo wiec bedzie trzeba ograc, takze zabrac sie za backlog, kasa idzie na inne hobby wiec narazie i7-920 i GTX780 musi starczyc #pc-medium-race

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...