Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest taki że obecnie są one prezentowane pod względem mocy ray tracingu jak to kes napisał co oznacza że taki 2070 może być jedynie 20-30% szybszy od 1070 a jak widać było ray tracing będzie obsługiwać mniej gier niż physx...

Odnośnik do komentarza

Karta za 5 tysiaków, a na chwile obecną jedynie poprawi wyniki w 3DMarku. Może jak pojawią się nowe konsole i nowe gierki, to można i rozglądać się za tymi kartami - ale oczywiście wtedy te karty potanieją :cebula:

I tak wydaje mi się że 1700 za mojego GTXa 970, to było sporo. Niedługo ludzie bedą się zastanawiać - wymienić Fiata, czy nową kartę...

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

I pytanie, co tak tak naprawdę da nam ten raytracing w grach? Ładne refleksy, odbicia i załamania światła? Okej, może będzie to ciut bardziej widoczne niż uwypuklone cegły w murach przy włączonej tesalacji :yao: Promują technologię, której pierwsze owoce zobaczymy pewnie nie prędzej niż za 3-4 lata, jeśli o gierki oczywiście chodzi.

Odnośnik do komentarza

Problem taki że podobnie jak wszystkie technologie od nvidii tylko garstka gier będzie je obsługiwać . Ray tracing może zostać fajnie wykorzystany w cyberpunku gdzie gra świateł wydaje się grać dużą rolę w oprawie i klimacie.

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Orzeszek napisał:

XD już kupuje w sli tego tytana. No ciekawe jak to gracze przyjmą, o ile woogle dostaną w sklepie do kupienia te geforcy. No jak monopolista rozdaje karty to właśnie tak jest.

 

O Intelu przyjdź i zbaw nas proszę. I niech te kryptowaluty je,bną wreszcie.

12 godzin temu, ireniqs napisał:

gtx 970 - 1500zł (z tyle kupiłem)

 

Strasznie odchorowywałem ten zakup, ale było warto. Żeby za tyle dało się znowu kupić nową serię xx70 to byłoby cudownie :smutas:. Ale no, to Europa ma poje,bane te ceny, w USA jest za $499 przecież, co jest uczciwe moim zdaniem. Wychodzi właśnie lekko ponad 1500 zł + podatek oczywiście.

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, funditto napisał:

W trailerze Battlefield V wyglądało to naprawdę rewelacyjnie i jak przed tym pokazem chciałem PS5/nowego Xboxa w 2019 tak teraz wolałbym poczekać rok dłużej jeśli dałoby to możliwość wprowadzenia tej technologii w tych konsolach. Jednak oczywiście dla tych kilku gier nie widzę sensu wydawania takiej kasy na na samą kartę 

No nie powiem w trailerze wyglądało to fajnie ale wciąż robi to dużo gorsze na mnie wrażenie niż hairworks z wieśka czy też physx z batmana. Nie wiem też jak to wygląda pod względem technicznym czy karta osobno wyliczać będzie ten ray tracing i nie będzie on miał kompletnie żadnego wpływu na wydajność czy podobnie jak physx będzie podbierał moc "główną" karty i będzie zabierać 20-30% klatek.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, raven_raven napisał:

O Intelu przyjdź i zbaw nas proszę. I niech te kryptowaluty je,bną wreszcie.

Nie sądziłem, że kiedyś to powiem, ale otóż to. Fun fact: Nvidia i AMD to niby konkurencja, ale tak w zasadzie to rodzinny biznes - CEO Nvidii to prywatnie wujek CEO AMD https://babeltechreviews.com/nvidias-ceo-is-the-uncle-of-amds-ceo/ 

Pewnie wymieniają się kartami na święta :yao:

@grzybiarz
 

Cytat

Karta za 5 tysiaków, a na chwile obecną jedynie poprawi wyniki w 3DMarku.

No czy ja wiem... Myślę, że te 2080-tki to już spokojnie 4K/60+ we wszystkim ogarną. Jak ktoś ma kasę i fantazję to proszę bardzo :lapka:

Btw: My sobie marudzimy, a tymczasem to popyt rodzi podaż: prawie wszystkie preorderowe sztuki już wyprzedane na Morelach :mog:

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Zakładam że te 40-60fps jest bez hairworks . Napaliłem się na 2080ti ale jak pisałem 1259e( pewnie ze smokiem okolice 1400e) to dużo za dużo . Miałbym strasznego moralniaka wydajac taka sume na karte graficzna . A naprawde przed cyberpunkiem nie widzę żadnego killera graficznego dla którego warto kupić nowa karte.

Odnośnik do komentarza

Ja też chcę zrobić update karty przed Cyberpunkiem, ale zrobię to dosłownie przed. Czyli nie spieszy mi się. Kiedy gra wyjdzie to będzie nowa karta. Oczywiście za 2 kafle maksimum. Jeszcze tak mnie nie po(pipi)ało. :lapka: Planuję też zakup tv na oledzie 55 cali więc wolę w niego włożyć kasę niż w jakąś kartę graficzną. Trzeba mieć jakieś priorytety co nie? :usmiech:

 

Swoją drogą może rozsądniej będzie teraz brać tego cyberpunka na konsole. Zobaczy się jaka będzie sytuacja koło premiery.

 

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, ireniqs napisał:

Ja też chcę zrobić update karty przed Cyberpunkiem, ale zrobię to dosłownie przed. Czyli nie spieszy mi się. Kiedy gra wyjdzie to będzie nowa karta. Oczywiście za 2 kafle maksimum. Jeszcze tak mnie nie po(pipi)ało. :lapka: Planuję też zakup tv na oledzie 55 cali więc wolę w niego włożyć kasę niż w jakąś kartę graficzną. Trzeba mieć jakieś priorytety co nie? :usmiech:

 

Swoją drogą może rozsądniej będzie teraz brać tego cyberpunka na konsole. Zobaczy się jaka będzie sytuacja koło premiery.

 

Tu też będę miał dylemat ale pewnie taki czy nowy komp czy nowy next gen bo wątpie aby cyberpunk był tylko na obecnej generacji

Odnośnik do komentarza

No w NL karta rtx 2080TI od msi stoi za 1399e , ostatnio kupiłem nowy OLED C7V 55 cali za 1379 także tego... Trzeba czekać na testy i pomyśleć o wersji 2080 jeżeli będzie skok wydajności rzędu 2x w klatkach albo podobnie jak ireniqs poczekam jeszcze jedną generacje , która pewnie pojawi się w okolicy cyberpunka.

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, blantman napisał:

Mi cały czas ten gtx 970 chodzi dobrze i wszystkie gry które mnie na pc interesują działają. Pewnie update kompa zrobię dopiero pod cyberpunka w 2022 xD

:lapka:

 

Ja też póki co zostaję na GTX 970. Nie mam jakichś wyśrubowanych wymagań, wystarcza mi 60 klatek i ładna graficzka, ale niekoniecznie ultra, no a do tego ta karta nadaje się jeszcze całkiem, całkiem.

Odnośnik do komentarza

No ja też póki co niezbyt mam ochotę na wymianę jakąkolwiek xD. Do tego w co gram wystarczy, za rok-dwa obniży się najwyżej detale na średnie i może przy kolejnej serii sytuacja na rynku choć trochę się uspokoi. Ewentualnie RTX 2070/2080 stanieją do pułapu nowych GTX 9xx swego czasu xd.

 

3000 zł za kartę serii xx70 k,urwa jego mać, no je,bać to,

Odnośnik do komentarza

"German site, pcgameshardware.de, posted a video today showing Shadow of the Tomb Raider running on an RTX 2080Ti graphics card with the frame rate counter switched on. The game is running at 1080p resolution with RTX effects switched on. In the video, we see frame rates between 30 and 50 frames per second, with most of the gameplay settling in the mid 30s to mid 40s range. The folks over at PCGamesN also had some hands-on time with the game, observing frame rates between 33 and 48 frames per second."

 

fa-fajny ten raytracing, karta za 1000$ i gierka dropi w 1080p bo swiatelka.. kurcze robi sie zapas mocy to musza wymyśleć jakaś bzdure ktora cala ta moc upyerdoli, dobrze ze poki co to opcja - oby nextgeny w to nie poszły

Odnośnik do komentarza

Pomijając już te ceny tak się zastanawiam jaki jest sens wymiany karty . Nie wiem Panowie jak u was ale ja zawsze karte wymieniałem dla jakiejś gry , czy to wpierw Crysis albo ostatnio wiedźmin 3 gdzie chciałem mieć płynną grę w 1440p i HW . Obecnie przeglądając premiery PC kompletnie nic nie jest nawet zapowiedziane co by usprawiedliwiało wymianę karty(cyberpunk tutaj pomijam bo premiera to jedna wielka niewiadoma i jak już pisaliśmy do premiery wyjdą już mocniejsze karty) , przecież obecnie najlepsze nadchodzące tytuły są to gry stricte konsolowe . Bardziej czekam na pająka niż nowe karty a co dopiero będzie w okolicy premiery TLOU2 . W sumie fajnie jakby powstał jakiś killer graficzny pokroju Crysisa , który po dziś dzień gniecie moszne no ale obecne killery graficzne to domena ps4.

Edytowane przez SpacierShark123
Odnośnik do komentarza

Podejrzewam, że nVidia dobrze wie ile osób rzeczywiście będzie zainteresowanych nowymi kartami. Według ankiety steam gtx1060 jest najpopularniejszą karta na rynku z niemal 13% udziałem. Ta karta na tą chwilę wystarcza do spokojnego grania. Jak ktoś jest entuzjastą to "dawaj hajsiwo" i włącz sobie światełka. Poza tym chodzą plotki, że 2070 ma być na okrojonym rdzeniu (TU106 zamiast TU104), co tylko pokazuje jak seria rtx, bez realnej konkurencji, zostanie potraktowana. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...