Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie ostatnio zastanawiałem się nad różnicami Pad - Klawiatura + Myszka np w fortnite. Wiadomo, że zależy od wychowania komu lepiej idzie na padzie a komu na myszce, ale ciekawi mnie szersza konfrontacja bo mechanika zupełnie różna a udostępnienie obydwu trybów sterowania jednocześnie może powodować spore dysproporcje w rozgrywce. Z jednej strony fajnie mieć cross platform (Albion Online) dostępny na wszystkich platformach, a z drugiej strony chyba nie bez powodu takie popularne tytuły jak ESO wspierają niezależne serwery. Może wartość złota w eso (które tak nawiasem można kupić tutaj https://www.sellersandfriends.com/the-elder-scrolls-online/na/gold) sprawia, że gracze chcą mieć jak najbardziej sprawiedliwą rywalizację (czytaj skillową).

Edytowane przez pogo2
Odnośnik do komentarza

A więc w ogromnym skrócie po ok 3 h gry. To jest Theme Hospital 2.0 . Zasady rozgrywki jak ktoś grał kiedyś godzinami w th tutaj złapie od razu. Wszystko bardzo podobne wręcz identyczne. Od stawiania recepcji po personel i początkowe gabinety jak internista, apteka czy psychiatra. Zabawa robi się ciekawsze im dalej w las jest tutaj o wiele więcej możliwości i chyba też więcej chorób (tu muszę dłużej pograć). W każdym razie już mam więcej gabinetów niż było do wyboru w podstawce a to jeszcze nie koniec odkrywania.

 

Gra to prawdziwe simowe crack cocaine. Gra dla kogoś kto lubi zarządzanie i zbieranie pieniędzy aby budować coś nowego i aby zarabiać jeszcze więcej pieniędzy. Obseruwjąc przy tym paski wszelakie pacjentów i personelu. Czy głodny, czy znudzony, czy obrzydzony czy zmęczony, czy zadowolony etc.  Budowanie i obserwowanie tego sprawia masę frajdy.

 

Jeżeli ktoś w takich grach traci dziesiątki godzin jak ja nie ma co czekać a kupować.

 

Gra technicznie bardzo dobrze. Ładnie wygląda, przyjemnie brzmi i nie wywala do pulpitu. Gra nie jest early accessem a kompletnym produktem.

 

Dodam że gra ma wersje polską napisy i naprawdę zrobioną z humorkiem. W ogóle humor w tej grze to stary theme hospital ale podniesiony lepszą oprawą do n'tej potęgi. W oryginale byli elvisi teraz mamy freddich mercuryh, w oryginale byli wielko głowi tu mamy żarówkogłowych i ludzi z garnkami zablokowanymi na łepetynie. A to tylko kilka przykładów chorób.

 

Na razie bez oceny ale będę grał na pewno więcej.

:banderas:

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ja korzystam z combo AdGuard + Ghostery i przy dobrej konfiguracji oraz klikaniu czasem aktualizacji filtrów (nie wiem, na ile się to tam i w jakich odstępach dzieje automatycznie) jest 99,9% skuteczności. uBlocka też znajomi chwalą, ale nie używałem, więc się nie wypowiem.

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Pograłem już ok 15h w two point hospital i to wg mnie najlepszy sim od lat. Przez te 15h nadal wszystkiego nie odkryłem ale gra jest kilka razy większa bardziej rozbudowana od theme hospital. 

 

Sama liczba pomieszczeń przytłacza. Każdy następny region to większe wyzwanie, nowe badania, pomieszczenia i choroby.

 

Gra nie jest trudna przynajmniej na razie tylko raz ratowałem się pożyczka z banku. Nie zrozumcie mnie tutaj źle poziom trudności jest dobrze zbalansowany i jak zjadłeś na gatunku zęby to zdobycie 1 z 3 gwiazdek w regionie nie jest trudne. Wystarczy nie tworzyć pomieszczeń na zapas przed wystąpieniem chorby którą w nim leczysz oraz dublowanie pomieszczeń i zatrudnianie ekstra lekarzy na starcie tylko jak są kolejki. Dobre gospodarowanie funduszmi to w tym gatunku mus. Zdobycie 2 i 3 gwiazdek to już wyższe wyzwanie ale zostawiam je sobie na end game. Na razie skupiam się na głównych zadaniach w każdym regionie.

 

 

Fajnie że do każdego regionu i naszego szpitala w nim można wrócić i dalej rozbudowywać. A zdobyte badania i pomieszczenia w jednym przenoszą się na drugi region. Dlatego myślę że na starcie warto każdy region robić na 1 gwiazdkę aby odblokować nowe regiony, pomieszczenia czy badania. I tak raczej 3 gwiazdki w pierwszym regionie z podstawowymi budynkami są niewykonalne. Gra w ten sposób ładnie i nienachalnie tłumaczy kazdy nowy budynek czy nową mechanikę jak się pojawi. Nawet po 15 h grania coś nowego jest do odkrycia w nowym regionie i jakiś tutorial do tego.

 

 

Polska wersja wspaniała i z jajem napisana.

 

 

Grę polecam jeszcze mocniej i to tyle moich wrażeń. 

 

A i 0 bugow przez 15h to nie early access

 

Edycja :

 

bardzo dobra recka https://polygamia.pl/two-point-hospital-recenzja/

Edytowane przez blantman
  • Plusik 8
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

1080 ti vs 2080 ti to jakies 30% lepsze wyniki dla 2080 (roznica w cenie jakies 2k)

1080 vs 2080 to jakies 20% lepsze wyniki dla 2080 (roznica w cenie jakies 1200-1600)

 

Ja bym sie nie pchal w 2080, jak widac z RTX nie pokorzysta sie pewnie jeszcze dlugo a performance dupy nie urywa. Pytanie tylko czy nvidia nie bedzie obnizala jakosci dzialania starych kart nowymi sterownikami a juz sie pojawiaja takie przypadki

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 7.12.2018 o 19:03, Gattz napisał:

jak ktos gra w mtg arene to od wczoraj mozna wykorzystac nowy kod "GameAwards" i dostac do kolekcji 25 kart

  Ukryj zawartość

1 Vraska’s Contempt


1 Risk Factor
1 Cleansing Nova
1 Ghalta, Primal Hunger
1 Search for Azcanta
4 Sinister Sabotage
4 The Eldest Reborn
4 Conclave Tribunal
4 Lava Coil
4 Merfolk Branchwalker

 

 

Dalej działa? Gdzie się taki kod wykorzystuje?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.