Skocz do zawartości

Gość ako

Ogólne Pecetowe pierdu-pierdu

Rekomendowane odpowiedzi

Dopóki nie pojawi się konstrukcja która nawiąże realną walkę cena lub osiągami to nie ma co liczyć na kolejną generację. In Intel we trust.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ja nawet nie czekam na testy , udało mi się sprzedać gtx 1080 za 400e , dołożyłem 300 i wciągnałem nówke 1080Ti EVGA SC2. Sam wybór nie tyle był spowodowany wydajnością a komfortem , mój gtx 1080 od msi potrafi po OC sięgać nawet 85c a w ostatnie upały ~32stopnie skakały podczas giereczek do 91c(więcej już nie szło bo karta mocno zrzucała zegary). Spodziewam się że RTX 2080 pewnie wydajnościowo będzie przed 1080Ti ale z cenami ładnie ich porobiło że nie ma szans bym brał rtx. Myślałem też nad kupnem używki ale uwierzcie mi Holendrzy to dużo większe buce na tych portalach typu OLX niż Polacy , takich akcji co tutaj jeszcze nia pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem robić upgrade pc. Siedzę już od dawna na GTX670 i reszcie sprzętu z tej epoki. Miałem brać 10XX ale jakoś wytrzymałem i doczekałem do premiery 20XX. Niestety cena zabójcza.

Znając siebie to bym celował w najwyższy model. Jednak nie obejdzie się bez wymiany reszty podzespołów. W sumie tylko głośniki, mysz i klawiatura by zostały. Do tego jakiś przyzwoity monitor. Jak wszystko podliczę to pod 20k podchodzi :/. Niby mógłbym to kupić ale jak pomyślę że kupię za to: 65 cali OLEDa, PS4 Pro, Xklocka X, zostanie na gry i może ipada pro jeszcze dokupię. Pyknę sobie na tym w RDR2, SpiderMana i będę zadowolony. Dodatkowo pewnie bardziej się odstresuję po robocie siedząc na kanapie niż przy biurku. Pewnie by szło przyoszczędzić nie kupując topowych podzespołów ale i tak będzie to sporo kasy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jezu co Wy dalej z tym graniem na PC przy biurku :shotgun:

Obecnie wszystko ogrywam na tv, tylko jak jakiś meczyk online pykam to wolę zestaw monitor + klawiatura i myszka, reszta tak jak pan jezus powiedział - leżąc w łóżku z padem w rękach.

• Plusik 2
  • Minusik 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie to samo , komputer podłączony pod monitor + oled . Jak wchodzi jakaś giereczka to wystarczy że odpalam pada od xone i mogę nim swodobnie obsługiwać cały komputer. Więc wygodnie z łóżka sobie ogrywam giereczki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tia a potem mamy sytuacje gdzie trzeba nerfic turrety trollbjorna w overwatchu bo dzieci na padach nie potrafia ich zabijac tak szybko jak dzieci na klawiaturach i myszkach (ofc nerf byl tylko na wersji konsolowej)

nie ma jakies jedynej slusznej drogi. dla mnie akurat tak sie sklada ze gram w wiecej gier niegrywalnych na padzie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam po prostu nie lubię grać na padzie i tego nie robię (żeby nie było, to miałem okazję trzymać ten h00yowy wynalazek w rękach na ps1, ps2 I x360).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Właśnie ostatnio zastanawiałem się nad różnicami Pad - Klawiatura + Myszka np w fortnite. Wiadomo, że zależy od wychowania komu lepiej idzie na padzie a komu na myszce, ale ciekawi mnie szersza konfrontacja bo mechanika zupełnie różna a udostępnienie obydwu trybów sterowania jednocześnie może powodować spore dysproporcje w rozgrywce. Z jednej strony fajnie mieć cross platform (Albion Online) dostępny na wszystkich platformach, a z drugiej strony chyba nie bez powodu takie popularne tytuły jak ESO wspierają niezależne serwery. Może wartość złota w eso (które tak nawiasem można kupić tutaj https://www.sellersandfriends.com/the-elder-scrolls-online/na/gold) sprawia, że gracze chcą mieć jak najbardziej sprawiedliwą rywalizację (czytaj skillową).

Edytowane przez pogo2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak byl w fortnite turniej na ps4 to bylo wlasnie oskarzenie pod adresem zwyciezscy ze gral na klawiaturze i myszce

wladze powiedzialy ze po 1 nie ma na to dowodow a po 2 nie zabraniali tego

pad jest po prostu inferior jesli idzie o precyzyjne i szybkie sterowanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe czy będzie jakiś bonus lvl, jak w TH, gdzie do myszy się (chyba) strzelało. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

stary dobry theme hospital pogram troszkę w weekend to dam znać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Pixelu zachwalali, mam nadzieję, że ostatecznie gierka faktycznie jest taka dobra. Tylko trochę ich poje,bało z tym Denuvo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na razie na meta 86, a na oc 89. No bardzo fajnie, aż bym zagrał. Ciekawe, czy w przypadku sukcesu odświeżą inne gry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pograłbym sobie mocno, ale z ceną IMO trochę przesadzili. Poczekam, aż spadnie do pięciu dyszek. Theme Hospital to była jedna z moich ulubionych gierek w '98.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A więc w ogromnym skrócie po ok 3 h gry. To jest Theme Hospital 2.0 . Zasady rozgrywki jak ktoś grał kiedyś godzinami w th tutaj złapie od razu. Wszystko bardzo podobne wręcz identyczne. Od stawiania recepcji po personel i początkowe gabinety jak internista, apteka czy psychiatra. Zabawa robi się ciekawsze im dalej w las jest tutaj o wiele więcej możliwości i chyba też więcej chorób (tu muszę dłużej pograć). W każdym razie już mam więcej gabinetów niż było do wyboru w podstawce a to jeszcze nie koniec odkrywania.

Gra to prawdziwe simowe crack cocaine. Gra dla kogoś kto lubi zarządzanie i zbieranie pieniędzy aby budować coś nowego i aby zarabiać jeszcze więcej pieniędzy. Obseruwjąc przy tym paski wszelakie pacjentów i personelu. Czy głodny, czy znudzony, czy obrzydzony czy zmęczony, czy zadowolony etc.  Budowanie i obserwowanie tego sprawia masę frajdy.

Jeżeli ktoś w takich grach traci dziesiątki godzin jak ja nie ma co czekać a kupować.

Gra technicznie bardzo dobrze. Ładnie wygląda, przyjemnie brzmi i nie wywala do pulpitu. Gra nie jest early accessem a kompletnym produktem.

Dodam że gra ma wersje polską napisy i naprawdę zrobioną z humorkiem. W ogóle humor w tej grze to stary theme hospital ale podniesiony lepszą oprawą do n'tej potęgi. W oryginale byli elvisi teraz mamy freddich mercuryh, w oryginale byli wielko głowi tu mamy żarówkogłowych i ludzi z garnkami zablokowanymi na łepetynie. A to tylko kilka przykładów chorób.

Na razie bez oceny ale będę grał na pewno więcej.

:banderas:

• Plusik 3
  • Lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ech no mogli by to na switchunia wypuscic ; /

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Który bloker reklam jest najlepszy obecnie? AdBlock, AdBlock Plus, AdBlocker Ultimate, uBlock, Adguard AdBlocker, Ghostery…?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja korzystam z combo AdGuard + Ghostery i przy dobrej konfiguracji oraz klikaniu czasem aktualizacji filtrów (nie wiem, na ile się to tam i w jakich odstępach dzieje automatycznie) jest 99,9% skuteczności. uBlocka też znajomi chwalą, ale nie używałem, więc się nie wypowiem.

Edytowane przez Frantik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Pograłem już ok 15h w two point hospital i to wg mnie najlepszy sim od lat. Przez te 15h nadal wszystkiego nie odkryłem ale gra jest kilka razy większa bardziej rozbudowana od theme hospital. 

Sama liczba pomieszczeń przytłacza. Każdy następny region to większe wyzwanie, nowe badania, pomieszczenia i choroby.

Gra nie jest trudna przynajmniej na razie tylko raz ratowałem się pożyczka z banku. Nie zrozumcie mnie tutaj źle poziom trudności jest dobrze zbalansowany i jak zjadłeś na gatunku zęby to zdobycie 1 z 3 gwiazdek w regionie nie jest trudne. Wystarczy nie tworzyć pomieszczeń na zapas przed wystąpieniem chorby którą w nim leczysz oraz dublowanie pomieszczeń i zatrudnianie ekstra lekarzy na starcie tylko jak są kolejki. Dobre gospodarowanie funduszmi to w tym gatunku mus. Zdobycie 2 i 3 gwiazdek to już wyższe wyzwanie ale zostawiam je sobie na end game. Na razie skupiam się na głównych zadaniach w każdym regionie.

Fajnie że do każdego regionu i naszego szpitala w nim można wrócić i dalej rozbudowywać. A zdobyte badania i pomieszczenia w jednym przenoszą się na drugi region. Dlatego myślę że na starcie warto każdy region robić na 1 gwiazdkę aby odblokować nowe regiony, pomieszczenia czy badania. I tak raczej 3 gwiazdki w pierwszym regionie z podstawowymi budynkami są niewykonalne. Gra w ten sposób ładnie i nienachalnie tłumaczy kazdy nowy budynek czy nową mechanikę jak się pojawi. Nawet po 15 h grania coś nowego jest do odkrycia w nowym regionie i jakiś tutorial do tego.

Polska wersja wspaniała i z jajem napisana.

Grę polecam jeszcze mocniej i to tyle moich wrażeń. 

A i 0 bugow przez 15h to nie early access

Edycja :

bardzo dobra recka https://polygamia.pl/two-point-hospital-recenzja/

Edytowane przez blantman
  • Plusik 7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi