Skocz do zawartości

XCOM: Enemy Unknown


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Cena PC odstrasza, biorąc pod uwagę, że to dodatek. Z jednej strony właśnie czegoś takiego chciałem - na wzór Civ5 usprawnienie oryginału - ale 30$...? Wyjątkowo liczę na lokalnych dystrybutorów, że trochę zaniżą cenę w PL. Jeśli będzie warto to te 60zł może i bym dał na premierę.

Odnośnik do komentarza

Troszkę się zgubiłem....

 

@Kris77

Jakie "szkoda pozbywac sie XCOMa"?

 

 

No bo to tylko dodatek, te same mapy + parę dodatkowych, ulepszenia, itp. Trzymać 2 sztuki XCOM na półce to trochę rozpusta, jak się pojawiła gra w PS PLUS to psie pieniądze kosztuje. Więc zamiast kupować za 40 ojro wersję retail XCOM: Enemy Within, chętnie przygarnąłbym jako DLC za 15 ojro...

Odnośnik do komentarza

@Suavek

Jest już gdzieś cena podana? Czy zakładasz, że będzie tak jak z Civilką?

http://gamingeverything.com/xcom-enemy-within-expands-alien-invasion-on-111213/#more-56069

 

XCOM: Enemy Within is rated M for Mature by the ESRB and will be available in North America on November 12, 2013 and internationally on November 15, 2013. XCOM: Enemy Within will be available for Windows PC and Mac for $29.99, and will be available for Xbox 360 and PS3™ system for $39.99 as the XCOM: Enemy Within – Commander Edition.

Odnośnik do komentarza

Przeszedłem to The Bureau i muszę powiedzieć, że dziwi mnie że gra zebrała tak niskie oceny. Jak dla mnie jest to solidna pozycja na 7+. Faktycznei jest kilka niedoróbek np. przeskoki w fabule, bardzo rzadko AI naszych żołnierzy wybiera dziwną drogę do osłony itd. ale jest to mimo wszystko solidny szpil. Poza tym nie kojarzę nic podobnego w stylu rozgrywki (taktyczne dowodzenie oddziałem) poza Full Spectrum Warrior na X1, a to było lata temu. Nawet Valkyria Chronicles, które z obecnej generacji chyba najbardziej przypomina The Bureau jest dalej turówką, a nie grą akcji.

 

Jeżeli komuś brakuje takiej mechaniki to warto się zainteresować gdzieś po przecenie.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Ciekawe ile średnio, razem z grindowaniem, wyjdzie czas gry. 2/3 ceny nowej gry to sporo, mam nadzieję, że przełoży się to na rozgrywkę. Ja się jaram, nowe jednostki wyglądają kozacko, a z podstawką spędziłem prawie 40h :D

 

A jeszcze do ogrania będzie Bureau. Reaktywacja marki Xcom, to jedna z fajniejszych rzeczy, która wydarzyła się ostatnimi czasy w gamingu.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Tylko jeśli całość sprowadzi się zaledwie do nowych jednostek, to jaki ten dodatek będzie miał sens? Ilość nie jest równoznaczna z jakością. Może to być fajna zabawka, ale jeśli nie poprawią w pewnych aspektach także rozgrywki, to motywacja do powtórnej zabawy będzie taka co żadna. Mówią o nowym surowcu, który na polu walki jest obecny tylko kilka tur, ale z drugiej strony wszelka taktyka z parciem do przodu na wariata zazwyczaj nie kończyła się najlepiej, szczególnie w pierwszych fazach rozgrywki. Znowu będzie strzelanie criticalów przez ściany z dwóch kilometrów przez obcych. Powodzenia podczas gry w trybie Iron Man...

 

No chciałbym się mylić, ale nie uważacie, że gdyby szykowali także jakieś zmiany w systemie, to "coś" by na ten temat wspomnieli przy okazji pierwszej zapowiedzi? Bo jak na razie to się sprowadza do "nowe jednostki, nowi wrogowie i nowe mapy". Dla mnie za mało.

 

 

Reaktywacja marki jest dobra o tyle, że wyszedł Enemy Unknown. Gdyby Firaxis nie zrobiło strategii, a całość zostałaby wskrzeszona w postaci tego potworkowatego shootera, to bym klął bardziej niż po uśmierceniu Syndicate przez EA...

 

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

Moje jedyne doświadczenie z serią Civilki to wolny weekend jakieś 2 miesiące temu czy coś, więc ekspertem nie jestem, ale zdaje się że ludzie raczej mają bardzo dobre zdanie o każdym dodatku do tej serii. Że każdy jest wart ceny, ze każdy wprowadza znaczące poprawki i nowości. To sprawia, że daję im pewien kredyt zaufania w tej kwestii, i tak jak wspominałem wcześniej, mam nadzieję, że te mniej flashy info na temat balansu i zmian pokaże się w najbliższym czasie. Wszak mają jeszcze te 2-3 miechy.

Dwa: nie sądzę, by ktoś był skory do zapłacenia 30 dolców za kostium mecha i modyfikacje genetyczne dla wojaków. To by było trochę za mało. Tym bardziej, że minęło całkiem sporo czasu od czasu premiery gry. Rok przerwy pomiędzy wydaniem podstawki i expansion.

 

 

 

Będę trochę jak Fox Mulder z X-files i po prostu powiem: "I want to believe".

 

*fingers crossed*

Odnośnik do komentarza

Może. Obejrzałem właśnie Content Pax TB i wspomina tam, że w grze jest więcej nowości niż wstępnie reklamują, a także o tym, iż developerzy milczą na temat aspektu strategicznego i budowy bazy. No oby... oby... I żeby miało to jakiś sens jeszcze, gdyż prawdę mówiąc śmiać mi się chciało, kiedy najpotężniejsze działo do myśliwców w EU wynalazłem po tym jak już pokonałem najsilniejszego Battleshipa obcych czymś znacznie słabszym. Kompletnie nieprzemyślane rozwiązanie i mam nadzieję, że te wszelkie nowości z EW nie będą działać na podobnej zasadzie.

Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem co w tym nieprzemyślanego. Jakbyś miał się tego czepić to tak samo na początku gry obcy mają bronie laserowe, a ty słabsze na normalna amunicję. I też ich pokonujesz. Później przy przejściu z laserów do plazmy jest to samo.

 

Przecież to nie jest nic nadzwyczajnego, że ktoś słabszy pokonuje kogoś silniejszego. Cały Xcom to jest obrona słabszej ludzkości przed najazdem bardziej zaawansowanych i dopakowanych kosmitów.

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

Nie mówię o zdobywaniu technologii bezpośrednio przydatnych w walce z obcymi, ani o walce słabszego z silniejszym, lecz w tym przypadku o technologii, która w kontekście gry jest zupełnie niepotrzebna, po prostu. Bo mówię, skoro zestrzeliłem bez najmniejszych problemów Battleshipa obcych (afair) bronią EMP, w dodatku bez korzystania z tych jednorazowych boostów, to na cholerę mi jeszcze lepsza broń do myśliwców, skoro Battleship to już i tak najpotężniejszy okręt obcych w grze i nic bardziej mocarnego mi nie wyskoczy? Jest to nieprzemyślane w tym sensie, że broń do myśliwców zdobywa się po zestrzeleniu najpotężniejszego okrętu wroga. A skoro pokonałem takowy czymś słabszym (a przecież walka powietrzna jest niemal w pełni zautomatyzowana - żadnej strategii czy taktyki), to jaki jest sens wynajdowania czegoś jeszcze potężniejszego?

 

IMO lepszym rozwiązaniem byłoby wrzucenie technologii najpotężniejszej broni dla jakiegoś obcego myśliwca czy zwiadowcy, która byłaby albo niezbędna, albo mocno przydatna z kolei w zestrzeleniu Battleshipa, z którego zaś gracz zdobywałby jakieś materiały przydatne do badań zupełnie innej kategorii, chociażby do walki naziemnej. Wtedy mielibyśmy motywację, żeby w ogóle za misję się zabierać, a tymczasem osobiście robiłem to tylko i wyłącznie dla achievementa...

 

EDIT:

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

- Why were you playing this - I asked myself.

- Cause it's me job.

- Would you be playing it if it wasn't your job?

- Fuck no! I'd be playing the other XCOM while eating something mother would disaproove of.

- Well, that's the review then, isn't it?

 

 

Heh. Biorąc pod uwagę, że XCOM: EU nie było hitem otrzymującym 10/10 to powyższy fragment nabiera mocniejszego wydźwięku. Heh...

Odnośnik do komentarza

Wlasnie pograłem sobie troche i musze powiedzieć ze godnie w (pipi) jest.

Oczywiscie na Iron Man bo inaczej nie ma sensu. ;) Ponadawałem żołnierzom polskie nazwiska i ksywki i wychodzi na to że Polska ratuje swiat :P  Poki co pochowałem dwóch zółtodziobów - jeden dostał z przyłozenia serie od Outsidera a drugi zdołał załatwić jednego Sectoida ale drugi juz go skosił. Trzeciego zdołałem uratowac  bo padł krytycznie ranny i mam nadzieje cos tam z niego wykrzesac ;P Fajnie że gra nagradza postepowanie zgodnie z taktyką prawdziwego wojska - tyraliera , od przeszkody do przeszkody, ogien zaporowy, overwatch itp ;) Chociaz niepodoba mi sie to ze jest tak zarąbicie uproszczona - nieskończone magazynki , tylko jeden strzał na runde zamiast Ap i takie tam. Ale mimo wsio gra sie bardzo przyjemnie . 

 

P.s. Pierwszy kraj który spanikował mi - Francja .... xD Ale sie zdziwilem :) 

Edytowane przez Canaris
Odnośnik do komentarza

Czego się zdziwiłeś Francuzi tak mają.   Na placu pigal rosną drzewa aby armie zdobywców maszerowały w cieniu :D

 

Co do gry to pytanko mam czy opłaca się teraz grać w x-coma czy poczekać na dodatek ? Tzn kampania w dodatku zupełnie nowa czy rozszerzenie tej obecnej. Sam mam x-coma od roku ale rok temu nieskończyłem a teraz mam ochote na strategie europa uniwersalis i Rome 2 głodu nie zaspokoiły.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...