Skocz do zawartości

Urazy, kontuzje, eliminacja ze sportów..


Rekomendowane odpowiedzi

Nosiłem w robocie w środę prawie tydzień temu z kolesiem 6 m ciężkie płaskowniki ze stali. Bydlak za szybko ściągnął i poleciałem na lewe kolano. Boli od tego czasu w okolicy łąkotki najgorzej gdy schodzę po schodach i chce po turecku siedzieć. Jak chodzę to czuję się niepewnie jakby kolano mialo eksplodować za moment. Mam ortopedę na 21.09 bo w rodzinie problemy z kolanami występują więc pójdę ale jak tu wrócić do tyry w środę i dźwigać? Troche strach. Zawsze się coś przyczepi.

Odnośnik do komentarza

U mnie 1,5 m-ca od kontuzji przy martwym, i dalej lipa. Także 50-50 albo przepuklina dysku w odcinku lędźwiowym, albo uszkodzenie mięśnia gruszkowatego. Z konkretnych ćwiczeń został mi bench press i podciągania :( reszta akcesoria, nogi ruszam tylko wyprostami i pierdołami na maszynkach.

 

Nie wiem co tam u Ciebie się dzieje ale też miałem kontuzję przy martwym ( przez moje niedbalstwo ale to już pomijam ). Strasznie plecy bolały, przy chodzeniu, przy leżeniu, no czego bym nie robił. Myślałem że samo przejdzie ale jak po 2 tygodniach nie było poprawy to kupiłem ( ponownie ) Animal Flex i polecany tutaj Olimp Power Flex. Zjadłem pół puszki Animala i prawie cały Power Flex i jest super. Tak gdzieś po 2-3 dniach była już zauważalna poprawa. 

Odnośnik do komentarza

Nie no, u mnie jednak poważniej. Forma przy ciągu była akceptowalna, myślę że zbyt długo tłukłem w okolicach 85-100% 1RM, na redukcji, z bieganiem i HIITami w "rest day", bez obcinania objętości treningu. Teraz i tak jestem w miarę mobilny, i poruszam się prawie bez kulawienia. Pierwsze 3-4 dni po kontuzji to był koszmar - pierwszy poranek prawie mnie odcięło jak wstałem xD Po 2-3 tygodniach było nawet ok i wrzuciłem fronty i OHP, przy cięższych seriach znowu mi się odezwało. Teraz objawy mam typowe jak przy rwie kulszowej - ból od pośladka promieniujący na udo i łydkę, dlatego mówię 50-50 bo co do źródła nacisku na nerw nie jestem pewien (w tygodniu idę na RTG a potem do neurologa, to może uda się potwierdzić/wykluczyć sprawę z dyskiem).

U mnie ból trochę inaczej się objawia, leżenie to ulga, skłon w przód jest bolesny, podnoszenie prawej nogi w leżeniu od kąta 30 stopni też boli. Siedzenie na twardym jest nieprzyjemne.  Chodzić mogę ale czasami lekko mi ciągnie poślad. Puchę animala mam, jak Ci pomogło to nie zaszkodzi mi podjeść. Fakt w sumie są tam jakieś substancje przeciwzapalne.

Odnośnik do komentarza

Wiadomo pobadać trzeba. Ale to trwa. Animal to głównie przeciwzapalnie działa. Dokup sobie jeszcze to z Olimpa. Strasznie drogie nie jest, a ma dużo elementów "budulcowych". Nie pomoże, to nie pomoże ale na pewno nie zaszkodzi. Dodatkowo neurolog też Cię nie uzdrowi, najwyżej stwierdzi co jest i odeśle do neurochirurga, a tygodnie z bólem będą leciały.

Ta rwa to może wtórnie do uszkodzenia? Coś tam się "zapaliło", ucisnęło i boli.

Odnośnik do komentarza

a Animal nie ma składników budulcowych? 

 

Kompleks substancji odbudowujących stawy 3000mg     Glukazamina (jako chlorowodorek i siarczan 2KCL)       Metylosulfonylometan (MSM)       Siarczan chondroityny A (CSA)       Siarczan chondroityny B (CSB)      

 

-- Kompleks natłuszczający powierzchnie stawowe 1000mg     Olej lniany (50% kwasu alfa-linolowego)       Miristoleinian Cetylu - mieszanka zastrzeżona (miristoleinian cetylu, miristunian cetylu, palmitynian cetylu, dekanian cetylu, palmitoleinian cetylu, oleinian cetylu)       Kwas hialuronowy      

 

-- Kompleks wspierajacy stawy 1000mg     korzeń imbiru (gingerole, szoagole)       kurkuma (kurkumina)       Boswelina (żywica)(kwas bosweliowy)       Kwercytyna       Bromelaina

chyba ma wszystko co potrzeba, więc nie wiem po co to łączyć. 

Edytowane przez D.B. Cooper
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...