Skocz do zawartości

Urazy, kontuzje, eliminacja ze sportów..


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy już tu pisałem bo nie pamiętam, ale ostatnio też sobie zwajchowałem coś ze stopą, nadeptując krzywo na krawężnik przy wysiadaniu z auta. W sandałach, więc bez solidnej stabilizacji.

 

A za 2 tyg bieg charytatywny, przy czym ledwie co kuśtykałem po tym.

 

Smaruję od kilku dni Traumonem na urazy kości, stawów. Nawet szybko się poprawia i da radę już truchtać, robić siady z lekkim ciężarem. Poletzam ten żel.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Zwalczał ktoś już odciski na stopach? Zrobiły mi się takie dwa na tej najbardziej miękkiej "poduszce" tuż pod palcami, ale cholernie bolą przy nadeptywaniu, gdy skóra jest sucha (np. zaraz po przebudzeniu).

Dermatolog kazał smarować Acerinem - ot kwas salicylowy rozrabiany pędzlem na odcisku. Robi się po nim biała skorupa, boli jeszcze bardziej i może za tydzień będzie można próbować to wycinać / ścierać.

Odnośnik do komentarza

Pamietam swoje pierwsze treningi na karate, a takze powroty po dluzszej przerwie. Krew sie lała z gir a przy duzym palcu skora wisiala od szorowania po starym parkiecie. Bandazowalem wtedy palucha, ale treningu nie odpuszczalem. Z czasem gira sie przyzwyczaja i odciski sie nie robia. Wniosek taki, ze gira sie musi przyzwyczaic, chyba ze to kwestia zlego obuwia u Ciebie. Nie panikuj to tylko odciski.

Odnośnik do komentarza

Ogólnie to ruszam się / trenuję / biegam od lat w tych samych butach i podobnych warunkach. To nie jest tak, że zacząłem coś nowego nagle i skóra jest nieprzyzwyczajona. Ostatnio przy chodzeniu mam wrażenie jakbym deptał na kamyki, a z tego co poczytałem na temat zabiegów na stopach, to odciski potrafią długo wrastać wgłąb jak korzeń - dotkną w końcu okostnej i boli jak s(pipi)esyn.

 

Daktarin jest na grzybicę z tego co czytam, a to mi nie dolega.

 

Jak nie zejdzie od smarowania to wybiorę się do podologa na wycięcie stwardniałej tkanki.

Odnośnik do komentarza

Mówisz o takiej stwardniałej skórze, która jest sucha i tworzy jakby małego guza? Mi się tworzy takie coś pod palcami u dołu stopy. Kupiłem takie coś od Scholla, jakby pisak, który z jednej strony ma ten kwas w rolce, a z drugiej ząbki. Pocieram najpierw tą rolką, a potem ścieram ząbkami i przestaje boleć. W Rossmanie jest.

Odnośnik do komentarza

Ano takie zrogowacenia, które wyglądają jak małe kraterki, a realnie narasta wgłąb zdrowej tkanki i reaguje na nacisk. Jakiś przykład z neta, nazywa się to chyba "modzel".

 

http://cosmeestetic.pl/wp-content/uploads/2015/01/modzel1.png

Kwas już kupiłem, zatem pozostaje smarować, ścierać i zobaczymy ile da rade w domowych warunkach.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...