Skocz do zawartości

Urazy, kontuzje, eliminacja ze sportów..


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem świeżo po tej kontuzji pisałem o tym w bieganiu. Może to też być zapalenie okostnej, oba te przypadki mogą prowadzić do złamania zmęczeniowego. Polecam iść do fizo lub masażysty, po jednym masażu już te zgrubienie miałem mniejsze. Chłodziłem to miejsce i rollowałem. 3tyg przerwy w bieganiu, ale już sporo z tym biegałem i jakbym wcześniej zareagował to na pewno szybciej bym się pozbierał. Profilaktycznie wziąłem też animal flexa bo i tak chciałem stawy podreperować na tej przerwie.

 

To raczej przypadłość biegaczy może w pracy chodzisz w źle dobranych lub zużytuch butach?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mordeczko nóweczka adidasiki , zakładam że po prostu przeciążyłem . Nie pamiętam nawet kiedy stałem te 9h , zastanawia mnie tylko czy przez stanie może się pogorszyć bo biegać nie mam zamiaru a na rowerze kompletnie tego nie czuje , tak samo plecy dziś robiłem i przy tych 150kg w łapach na wiośle nie czułem kompletnie bólu , ale gdy po 5 minutach wstałem z fotela to przez pierwsze kroki nogi nie mogłem postawić .

Odnośnik do komentarza

No trochę lipa z oszczędzaniem sie , jak pisałem fajna robota się trafiła gdzie te 9h trzeba przestać/przechodzić i tam też nabawiłem się tego a jutro znów nowy tydzień więc trzeba będzie robić. Maść , okłady cały dzień dziś będą lecieć bo kostka napuchnięta dość mocno, miałem dużo kontuzji ale z takim gównem to się jeszcze nie spotkałem by ból był podczas stania a już podczas chodzenia spoko , chyba że przystanę gdzieś na sekunde i znów się zaczyna.

Chooya noga jeszcze bardziej spuchła więc poleciałem dziś do lekarza i okazało się że infekcja bakteryjna róża . Antybiotyk , dwa dni wolnego i znów na badania by sprawdzić stan . 

Edytowane przez SpacierShark123
Odnośnik do komentarza

Ja sobie specjalna teczuszke na urazy zrobilem.
Bylem u fizjo, niby dobry mlody typ. Porobil diagnostyki, wdraża terapie manualna ale czy to pomoze to szczerze watpie skoro tyle lat juz sie z tym bujam i zawsze wraca.
Jeszcze do 2 pojde i do jakiegos ortopedy, zastanawiam sie na prp i kwasem hialuronowym dostawowo.
Niby cos tam sie juz ruszam, ale robienie klaty na 40kg mnie nie kreci o na 50 juz kluje bark i bola lokcie.
Wielu cwiczen unikam zeby nie wpadac w kolo bólowe.1784e7b1e99b12e4b86d49dca0dfb7cf.jpg8c914880b4449729a4a7463734bbbe9f.jpg371d7a3818fe22502a4b285a9cc780f3.jpg

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Korzystał ktoś z was z kompresów żelowych co się wkłada do zamrażarki i później chłodzi tym stawy/mienśnie?

Wczoraj z ciekawości szukałem w necie i widziałem po 6 ziko, więc polazłem dziś do apteki, a tam pani powiedziała, że mają po sześćdziesiąt pięć aua... Wtf, wystarczy poszukać gdzieś w necie/allegro i będzie git, czy brać to cudo z apteki?

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Yakubu napisał:

 

 

Jeszcze szukam półkuli do treningu równowagi. Cena tak koło trzech stów. To ja chyba potrenuję na zwykłej piłce do kopania xd

Panie, jeśli faktycznie ma Ci to pomóc, ktoś konkretny Ci to polecił to nie żałuj. Jak kupowałem ostatnio buty do biegania do kupiłem wkładki za 200 zł. Jak płaciłem to myślałem, że mnie poje.bało i jestem w amoku, ale po 2 miesiącach mogę powiedzieć, że stopa mi całkiem inaczej pracuje i jest poprawa.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Przypomniałeś mi, jak po pierwszym podejściu do kółka z pozycji stojącej (rozochociłem się, bo poszło ładnie i zrobiłem kilka powtórzeń) miałem tak zniszczone mięśnie brzucha, że przez tydzień mnie napierd.alały przy większości czynności życiowych, losowo pojawiały się skurcze (po kilka sekund, ale jednak), a przy kichnięciu miałem wrażenie, że coś mi się zaraz rozerwie albo wypadnie xd. Ogólnie to zastanawiałem się, czy nie jakieś naderwanie albo przepuklina, no ale przeszło.

 

Także nie polecam się rozpędzać z tą formą ćwiczenia. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...