Skocz do zawartości

sir_ryszard

Urazy, kontuzje, eliminacja ze sportów..

Rekomendowane odpowiedzi

Miał ktoś problem z shin plits? Od środka nogi nad kostką mam lekkie zgrubienie(opuchlizna) i dość pobolewa w momencie gdy jestem "na zimno" dopiero po paru krokach ból nie przeszkadza . Nowa praca i dość sporo czasu spędzam na nogach przez co po 2 dniach już odczułem problem. Gorzej że robię 4 dni w tygodniu i te 9 godzin dziennie chodze więc nie ma jak tego zregenerować no ale trening nóg jutro zrobię izolowany a łydki nie tykam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem świeżo po tej kontuzji pisałem o tym w bieganiu. Może to też być zapalenie okostnej, oba te przypadki mogą prowadzić do złamania zmęczeniowego. Polecam iść do fizo lub masażysty, po jednym masażu już te zgrubienie miałem mniejsze. Chłodziłem to miejsce i rollowałem. 3tyg przerwy w bieganiu, ale już sporo z tym biegałem i jakbym wcześniej zareagował to na pewno szybciej bym się pozbierał. Profilaktycznie wziąłem też animal flexa bo i tak chciałem stawy podreperować na tej przerwie.

To raczej przypadłość biegaczy może w pracy chodzisz w źle dobranych lub zużytuch butach?

• Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mordeczko nóweczka adidasiki , zakładam że po prostu przeciążyłem . Nie pamiętam nawet kiedy stałem te 9h , zastanawia mnie tylko czy przez stanie może się pogorszyć bo biegać nie mam zamiaru a na rowerze kompletnie tego nie czuje , tak samo plecy dziś robiłem i przy tych 150kg w łapach na wiośle nie czułem kompletnie bólu , ale gdy po 5 minutach wstałem z fotela to przez pierwsze kroki nogi nie mogłem postawić .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widać, że jest to jakaś początkowa faza. Trzeba teraz się trochę oszczędzać, najlepiej zainwestować w ręczny roller i gnieść to miejsce kilka razy dziennie. Ogólnie w późniejszych fazach przeje.bana kontuzja do wyleczenia, więc nie bagatelizuj.

• Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

No trochę lipa z oszczędzaniem sie , jak pisałem fajna robota się trafiła gdzie te 9h trzeba przestać/przechodzić i tam też nabawiłem się tego a jutro znów nowy tydzień więc trzeba będzie robić. Maść , okłady cały dzień dziś będą lecieć bo kostka napuchnięta dość mocno, miałem dużo kontuzji ale z takim gównem to się jeszcze nie spotkałem by ból był podczas stania a już podczas chodzenia spoko , chyba że przystanę gdzieś na sekunde i znów się zaczyna.

Chooya noga jeszcze bardziej spuchła więc poleciałem dziś do lekarza i okazało się że infekcja bakteryjna róża . Antybiotyk , dwa dni wolnego i znów na badania by sprawdzić stan . 

Edytowane przez SpacierShark123

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ręczną rolkę też polecam, można solidniej się pougniatać i nie trzeba się tarzać po rolce. Szczególnie na łydy mi się przydaje. A jeszcze jak ma się kogoś kto pośmiga tym po ciele to już o ogóle super.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja sobie specjalna teczuszke na urazy zrobilem.
Bylem u fizjo, niby dobry mlody typ. Porobil diagnostyki, wdraża terapie manualna ale czy to pomoze to szczerze watpie skoro tyle lat juz sie z tym bujam i zawsze wraca.
Jeszcze do 2 pojde i do jakiegos ortopedy, zastanawiam sie na prp i kwasem hialuronowym dostawowo.
Niby cos tam sie juz ruszam, ale robienie klaty na 40kg mnie nie kreci o na 50 juz kluje bark i bola lokcie.
Wielu cwiczen unikam zeby nie wpadac w kolo bólowe.1784e7b1e99b12e4b86d49dca0dfb7cf.jpg8c914880b4449729a4a7463734bbbe9f.jpg371d7a3818fe22502a4b285a9cc780f3.jpg

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi