Skocz do zawartości
Zapraszamy do wsparcia akcji Rehabilitacja i terapia Wiktora. Z góry dziękujemy!

sir_ryszard

Urazy, kontuzje, eliminacja ze sportów..

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem ,że przysiady na sucho to za mało ;d? Robię zawsze ten sam trening FBW aby utrzymać wygląd i kondycję zimą. Dużo w przysiadach nie biorę bo bym innych części treningu nie zrobił. Maksymalne obciążenie jakie mam to 60 kg. 4 obwody w sumie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No nawet te 60 kg dla nierozgrzanych kolan to sporo. Przy przysiadach sa naprawde duze przeciazenia w stawie kolanowym. Ja tez tak mam, w sumie jedyne cwiczenie ktorego nie jestem w stanie zrobic "z wejscia". Rob przynajmniej z dwie trzy serie po 30, 40kg przed tymi glownymi 60 bo jak sobie zrobisz kuku w stawach to potem za pare nascie lat moze ci to wyjsc i byc nieciekawie

• Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
26 minut temu, Ukukuki napisał:

Mam problem z przysiadami, bolą mnie kolana po treningu. Ból trwa tak z 2-3 dni, najbardziej np. podczas wstawania jak ubieram buty itp. Technika niby ok. Co może być przyczyną? 

Wiosna lato sporo biegam czy jeżdżę rowerem i nie mam problemu z kolanami. 

Bez ciężaru? Jeśli bez pewnie kolana ci się kończą/skończyły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No moze jeszcze  niektore cwiczenia na trica z wiekszym ciezarem sa kiepskie bez rozgrzewki bo tam tez ladnie idzie przeciazac lokcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, kanabis napisał:

No nawet te 60 kg dla nierozgrzanych kolan to sporo. Przy przysiadach sa naprawde duze przeciazenia w stawie kolanowym. Ja tez tak mam, w sumie jedyne cwiczenie ktorego nie jestem w stanie zrobic "z wejscia". Rob przynajmniej z dwie trzy serie po 30, 40kg przed tymi glownymi 60 bo jak sobie zrobisz kuku w stawach to potem za pare nascie lat moze ci to wyjsc i byc nieciekawie

Ok dzięki, dam im odpocząć do piątku i zobaczę jak będzie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do piątku to se można zrobić przerwę w biciu kapucyna. Jak już jest ból  przy normalnych czynnościach to przerwa chociaż 2 tyg powinna wjechać. Zastąp czymś innym, a najlepiej całkowicie daj odpocząć kolanom. Zregenerujesz się, spróbuj z solidną rozgrzewką lub/i pracą nad techniką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, D.B. Cooper napisał:

Do piątku to se można zrobić przerwę w biciu kapucyna. Jak już jest ból  przy normalnych czynnościach to przerwa chociaż 2 tyg powinna wjechać. Zastąp czymś innym, a najlepiej całkowicie daj odpocząć kolanom. Zregenerujesz się, spróbuj z solidną rozgrzewką lub/i pracą nad techniką.

OK tak zrobię. 

A co myślicie o martwym ciągu na prostych nogach? To ćwiczenie chyba nie obciąża zbytnio stawu kolanowego. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale za to jak obciaza krzyz :obama:

Ogolnie mc robiony dobrze technicznie nie obciaza az tak kolan jak przysiady, nie balbym sie  o kolana zdecydowanie wiecej miesni pomaga nogom niz przy przysiadach. Prostowniki, plecy. O mc to bym sie nie bal i robil normalnie dalej

10 godzin temu, D.B. Cooper napisał:

Do piątku to se można zrobić przerwę w biciu kapucyna. 

Jak dzis wtorek. No co ty

• Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi