Jump to content

sir_ryszard

Urazy, kontuzje, eliminacja ze sportów..

Recommended Posts

Jakl te chrząstki się dobrze nie zregenerują, bo na przykład nie zdążą, to taki palec będzie miał potem tendencje do wypadania przy większych obciązeniach.

• Upvote 1

No ja chyba wszystkie palce u rąk miałwm powybijane, ale jakoś bez przemieszczeń się udawało i dziś w miare normalnie wyglądają, ale znam ludzi, co mają krzywulce straszne.

w końcu wleciało pierwsze 5km po operacji :obama: 

ale jakby laska pytała to wciąż mogę dźwigać max 1kg kurczaka oraz przez co najmniej rok bezwzględnie przeciwwskazane jest klękanie na jedno kolano :kaz: 

• Haha 2

Ty jak ostatnio miałeś przepuklinę od targania ciężarów to znowu ci flaka wywali jak będziesz tak ch.u.jowo ćwiczył jak ostatnio. Poćwicz nad techniką słabiucha. :lapka:

22 godziny temu, maciucha napisał:

w końcu wleciało pierwsze 5km po operacji :obama: 

ale jakby laska pytała to wciąż mogę dźwigać max 1kg kurczaka oraz przez co najmniej rok bezwzględnie przeciwwskazane jest klękanie na jedno kolano :kaz: 

Przepuklina ? Plecy czy brzuch?

11 minut temu, SpacierShark123 napisał:

Przepuklina ? Plecy czy brzuch?

pępek

dźwignąłem babie w pociągu za ciężką walizę na górę, nie przypilnowałem brzucha, zrobiłem przeprost i je.bło :sapek: 

No mojemu ojcu pępkowa wyskoczyła i mimo że ćwiczy (100kg przy niskim otłuszczeniu) to przepuklina walneła jak przenosiliśmy 20kg kartony a nie na treningu. W Polsce zakładam że ci to zrobili bez opłat? W NL lekarz zalecił paracetamol a operacja tylko jeżeli będzie dużo większa...

No jestem ubezpieczony więc bez opłat. Też niewielka, no ale dawała o sobie znać, bo nie mogłem leżeć na brzuchu, przy bieganiu czy na siłce też bolało przy większych ciężarach, więc trzeba było operować.

Ćwiczę od lat, operację miałem w lipcu, z miesniami zjechałem praktycznie do zera, bo dopiero w ostatnich tygodniach zrobiłem pierwsze 3 treningi 'siłowe' chociaż na kompletnie damskich ciężarach, no ale i tak cieszę się bardzo że jest jakiś progress w sprawności.

Spoko, sam podobnie sie czuje od tygodnia bo mi cos wlazlo kolo lopatki i ciagnie w dol. Albo od lozka albo cos naciagnalem na treningu.

Nie wiem chyba tutaj gadalismy o morsowaniu, wrzucam bo fajna ci.pka, fajny montaz i fajna klimat yczna  nuta

Swoja droga po przerwie bylem wczoraj bo po zakladce 40km rowerem + 8km biegu od razu i jeszcze robieniu nog na silowni delikatnie mowiac chodzilem jak obes.rany . No i temp wody 6 stopni to sporo roznica niz miesiac temu. Spoko ale wejscie bylo bardziej szokujace niz wczesiej. No i troszke jakbym czul sie dziwnie, pewnie przez ostre pompowanie krwi do nog kosztem gory ciala.

Edited by kanabis
  • Upvote 1

Szacun Kabi. Nagraj "rozi ty ku.r.wo" zanurzając się w przerębli.

Edited by Jotrazydwa

Nie no ja tylko do jaj wchodze. 

Na samą myśl o zanurzeniu jajec w lodowatej wodzie zapiera mi dech i robi się słabo. Psa kiedyś ratowałem na stawie bo się pod nim załamał, sam wpadłem ponad pępek trochę. Hardkor. Najgorzej było wracać w zamarzających ciuchach.

• Upvote 1

Nie wiem jak można wejsc do przerębla bez zaciśnięcia wszystkich naczyn krwionosnych w organizmie połączonych z natychmiastowym szokiem.

Ja mam odmrożenia jak rano siadam dupą na chlodnej desce sedesowej.

• Haha 1

Miałem kilka razy w pracy przypadek, że coś sie pochrzaniło i z pryszniców leciała tylko zimna woda. Pierwsze sekundy po wskoczeniu pod taki prysznic to szok termiczny, ale szybko robi się tak jakos dziwnie ciepło i spokojnie da sie wykapać, choć oczywiście to nic przyjemnego. Morsowanie to podona reakcja, tylko w bardziej ekstremalnej formie.