Skocz do zawartości

PS Vita - kupić czy nie? Wszystkie za i przeciw w świetle konkurencji


winner

Rekomendowane odpowiedzi

Bije się z tym pytaniem od czasu premiery, jak na razie drażni mnie tylko żywotność baterii, ale plusy konsolki przyćmiewają wadę. Ceny gier, wiadomo wysokie, ale za 2-3 tygodnie zaczną sukcesywnie spadać. Sam sprzęt jest wykonany fantastycznie, wyświetlacz kapitalny. Dziś właśnie miałem udać się do MM po combo Vita + 16GB + Everybody Golf, ale... tu śmieszne mam najnormalniej w życiu w co grać na PS3. Ale jak się jutro wkurzę to pojadę na otwarcie i taki będzie finał moich wahań.

Edytowane przez Arkady
Odnośnik do komentarza

Ja kupiłem PSVite i nie żałuję, ale w chwili obecnej lepiej troche poczekać z zakupem Vity, ponieważ konsolka i akcesoria nieco stanieją za kilka miesiecy i będzie więcej tytułów do pogrania.

Jest to spora inwestycja i nie wiadomo, kiedy konsolkę przerobią, a nawet jak przerobią, to nie będzie można grać online. Konto PSS jest przypisane do karty pamięci, więc nie oplaca sie kupować używanych gier, gdyż gry nie zapiszemy i nie pogramy online (tak jest napisane na instrukcji obslugi, nie sprawdzałem). Poza tym taka karta pamięci do droga inwestycja, a jeszcze trzeba pokrowiec kupic, bo szkoda nową konsolkę porysować kładąc ją na szorstkie powierzchnie. Gry też są drogie, ale można kopic tańsze gry z PSP. PSvita to skarbonka bez dna, więc trzeba poważnie się zastanowić, czy kogoś na nią stać.

Odnośnik do komentarza

ja tez sie waham, ale j/w mam w co grac na ps3 i nie zapowiada się, zebym miał jakoś wiecej czasu na granie. Najgorsze jest to, że właściwie nie wiadomo na jakie gry czekać, a z tych obecnych i majacych w krótce premierę, to dwa tytuły mnie interesują: wipeout (w zasadzie jest na ps3) i Gravity daze.

 

na konsole slim nie ma co liczyc w najbliższym czasie... moze nowe kolorki konsoli pojawia się jakos prędzej :)

Odnośnik do komentarza

Sam również miałem okresy wahań i nie wiedziałem czy skuszę się na zakup. Ostatecznie niedługo przed premierą (7 lutego) zdecydowałem, że jednak wezmę konsolę na premierę i wcale tego nie żałuję. Aktualnie może i nie ma wiele gier, które mogłyby przyciągnąć masy, ale myślę, że sytuacja rozwinie się z czasem i będziemy stopniowo coraz bardziej "atakowani" dobrymi produkcjami tak jak to było w przypadku PSP. Sytuacja (support jak i ceny) będzie klarować się z czasem, więc bezsensownym jest z góry oceniać skalę sukcesu nowego sprzętu. Mimo wszystko liczę, że "zachodni" start konsoli jest udany, bo im większa sprzedaż sprzętu i zainteresowanie mas, tym większe wsparcie developerskie. Pożyjemy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza

A ja dołączam do grona niezdecydowanych. Początkowo Vita kompletnie mnie nie interesowała, szczegolnie po doswiadczeniach z 3DSem (sprzedałem po miesiącu. Mario, Zelda? <rzyg>) Ogolnie w podrozy wole poczytać książkę, a w domu pograć na stacjonarce, aaaale moc nowego systemu, nowych gier i magia Sony troszke kuszą. Na minus oczywiście cena oraz bateria, a także póki co mało kuszące gry (wyjątki: Uncharted i Escape Plan). Kasa jest, ale trzeba się zastanowić, czy nie lepiej poczekać jakiś czas na jakaś okazję i lepsze gry, bo powtorki z 3DSa bym nie chciał.

Odnośnik do komentarza

Ja po paru godzinnym teście jestem jak najbardziej za,a zawdzięcza to w dużej mierze nowy Wipeout który jest fantastyczna grą,starczącom na długie miesiące.

Nie ukrywam ,że sama konsola także jest bardzo dobra,dotykowe menu jest świetnie pomyślane,analogi ,jak i sama maszynka świetnie leżą w dłoniach,a sama jakość wykonania stoi na wysokim poziomie,ale jest jedno ale.

Bądź,co bądź było omawiane już to wiele razy,ale bateria.W pełni naładowana starczyła dosłownie na 3 godziny z lekkim hakiem ,niby drobnostka ,jak się jest w domu,ale to w końcu handheld.

Biorąc pod uwagę całokształt ,jestem jak najbardziej na tak i kupię już niedługo.

Odnośnik do komentarza

Grałem w sklepie, sprawdza się, gry pewnie wychodzić na to będą bardzo ładne. A PSP już się jednak mocno zestarzało, więc następca to naturalna kolej rzeczy. Niemniej nie, nie kupiłbym. Po pierwsze krótki czas trzymania baterii to wielki mankament, który mocno ogranicza przydatność konsolki w terenie, gdzie przecież z założenia miała się przydawać (nie po to każdy kogo aktualnie stać na PSV i tak ma w domu spory HDTV i konsolę stacjonarną, żeby grać na przenośnej na miejscu).

Główną kwestią jest jednak ogólna przydatność tego typu urządzeń w dobie wydajnych telefonów. Tak, należę do osób, które uważają, że wraz z rozwojem smartfonów, era konsol przenośnych dobiega końca. Równocześnie pojawiła się potencjalna konkurencja ze strony tabletów, na pewno gorszych do grania, ale lepszych pod względem wyświetlania filmów czy przeglądarki.

Jak dla mnie najlepsze trio sprzętów to dobry laptop, dobry telefon i czytnik e-booków na e-papierze. Tablet to gadżet, który można kupić jak się ma dużo pieniędzy i uważa, że minimalnie lepiej sprawdzi się w pewnych sytuacjach, lub jeśli dużo się podróżuje (oczywiście nie własnym samochodem czy autobusem miejskim 20 minut). A konsola przenośna (PSV, ale też 3DS) to też gadżet dla osób, które naprawdę nie mogą obejść się bez hardkorowego grania poza domem, a chce im się nosić jeszcze coś poza telefonem. No albo dla ludzi, którzy z jakiś powodów często nie wracają do domu, a nie mają co robić, nie wiem, kierowców TIR-ów? Plus oczywiście zawsze zostaje rynek dzieci bez własnego telewizora w pokoju, ale większość osób na forum już ma ten etap dawno za sobą.

Odnośnik do komentarza

Z chęcią łyknę sprzęt, ale niech stanieje do przedziału 700-800 zł (do Świąt?), 3DS można już kupić za 5 stówek z hakiem. No i przydałyby się jakieś konkretne gry...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Kupiłem i nie żałuję (ha,ha chyba najczęstszy tutaj tekst ;) ) .Złosliwi hejterzy pewnie powiedzą :Jak się wydało tysiaka to trzeba się pocieszać, ale prawda jest taka że jest to konsolka chyba z najlepszym startem jaki pamietam.

Taki Wipeout czy Uncharted to nie są odgrzewane kotlety, ale pełnoprawne nowe części z nowymi etapami, trasami, pojazdami itp. plus nowe "ficzery".

Dodajmy do tego unikalne dla Vity tytuły z PS Store, konwersje (taki Rayman jest przegenialny, a nie jest to na tyle stara gra, że kazdy już ja dawno ograł),wychodzące dosłownie na dniach Gravity i zupełnie nowe Resistance i mamy pełny obraz premiery.

Nie przypominam sobie, żeby na premierę jakiejkolwiek konsoli tytuły z górnej półki kosztowały 169 pln w sklepach.

Jasne, mozna zaraz rzucić legendarne już w temacie porównanie do gier na smartfony za 1 $, ale mówimy tu o zupełnie innym rynku, filozofi jakosci i komforcie grania.

Odnośnik do komentarza

Jak z Portstation Vita zrobi sie Playstation Vita, bardzo chetnie kupie, poki co wstrzymam sie i zobacze jak sobie poradzi na rynku, wszystko w sumie od tego zalezy, jesli zacznie sie dobrze sprzedawac to i developerzy zaczna w jej strone patrzec. Poki co jest "za drogo, za za malo". Obnizka cen i jakies bundle z kartami pamieci etc. byloby bardzo mile widziane w niedalekiej przyszlosci, za taka cene wolalem sobie kupic niestety smartfona.

Edytowane przez Bansai
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzisiaj pogralem troche na Vicie w Saturnie i uswiadczylem sie w przekonaniu, ze ta konsolka jest skazana na sukces. Gra sie wspaniale, grafa jak na sprzet przenosny ryje beret i zdaje sie nie ustepowac tej z PS3, a co raz to nowe zapowiedzi i plotki, jak np przenosne GTA daja do myslenia. Kurcze, musze miec jak najszybciej swoj egzemplarz, choc nie ukrywam, ze na PSV nie ma jeszcze zadnej mocnej gry jak dla mnie. Po premierze Gravity Daze sie to zmieni... :blum2:

Odnośnik do komentarza

mnie ostanio zlapal kryzys wieku zblizajacej sie 30 (tak to jet jak pada trzymało się w rękach 20 lat, o dziwo w jednym oku mam wade tylko -0.25 :D ) i PS3 nie odpalalem od dobrych kilu miesiecy. Kupilem BF3, U3, MW3 itp. itd. pograłem na chwile, a późnej wszystko poszło w odstaweke, dla... uwaga popierdułek na iP4 :) Możliwe, że nużyły mnie gry gdzie trzeba nieo dłużej przysiąść... pocierpieć w wygodnym fotelu przed 40' LEDem... Ożżż... cóż za męczarnie. : Przed premierą PSV widziałem w niej potencał, późnej, jak już miała miesce premiera w JP, późnej w Polsce doszedłem do wniosk, że PSV szybko wyciągnie kopyta na rzecz popierdułek z ajFołna, czy też innych tytułów śmigających na androidzie. Mam tu oczywiście na myśli gry wyjściowe "poza domem". Tym samym na konsoli postawiłem krzyżyk, tylko po to, żeby tydzień po premierze przejechać się do MM, wziąś pudełko z konsolą do ręki, potrzymać przez chwilę i odstawić ze smutkiem.

 

Wytrzmałem dwa dni w sumie :P I dorwałem swoją wersję z U i 16GB kartą. Konsole tą, tratuję tylko i wyłącznie jako odksocznie dla zabicia czasu. To tak jak czytanie książek np. Kinga, kilka rozdziałów, na półeczkę, lulu i na następny dzień przejrzeć kilkadziesią dalszych stron.

 

Obecnie tytuły są "słabiutkie", ale identyczna sytuacja byłą jak kupowaliśmy premierowe PS3 za 2,4k z dwoma grami Resistance, Motortorm i nie mieliśmy w co grać przez 6 miesicy :D Ja osobiście uważam, to za uday zakup.Miałem wiele wtpliwośći, głównie jeżeli chodzi o ceny gier, zwaszcza jeżeli mamy porównanie PS3 vs PSV. :P

Edytowane przez Foxter
Odnośnik do komentarza

Ja na 100% kupuje zaraz po E3, mysle ze to najlepszy czas, pewnie beda jakies promocje, gry troche stanieja i bedzie juz dostepna karta 64Gb w Europie. Jestem napalony jak szczerbaty na suchary, Xa, PS3 i pare innych konsol kupilem w dniu ich premier, ale teraz nauczylem sie, ze warto jednak poczekac przynajmniej te 3 miechy, cierpliwosc poplaca (sytuacja z 3DSem). Vicie wroze sukces, oprocz baterii ten sprzet nie ma dla mnie wad, jest czyms na co czekalem, PSP i 3DS zawiodly mnie brakiem drugiego analoga. Mysle, ze sprzedaz skoczy po E3, a na swieta ruszy juz cala para, najwazniejesze ze juz jest w co grac i co wazne nie zapowiada sie na rok posuchy, co dotykalo wczesniej wiele konsol. Na horyzoncie cala masa gier, news za newsem, a na E3 Sony pozamiata zapowiedziami na Vite, takie mam przeczucie. Przeciez juz dostalismy najwieksze marki jak Uncharted i Wipeout, w drodze sa Killzone, Resistance i LBP (moim zdaniem system seller). Najwazniejsze, ze ceny gier sa rozne, dla kazdego cos dobrego, a o oryginalne produkcje nie ma co sie martwic, bedzie ich coraz wiecej.

Odnośnik do komentarza

Na VITA masz minis, więc nie rozumiem tego, że jest za drogo i za mało. Wszyscy tak porównuja do smartfonów itp itd, ale nikt o minis nie wspomina....

 

bacznie się przyglądam konsolce i trochę się zgadzam z @Bansai- Uncharted, Wipeout, w drodze Killzone, Resistance i LBP - ja w to wszystko już grałem

 

szukam jakiś nowych tytułów, a tu się okazuje, że jak narazie poza dwoma tytułami nic nas nie zaskoczy. Kurcze nie nauczyli się po PSP?

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

Zmieniłem wczoraj telefon na Samsunga Galaxy Gio, wgrałem emulatorek Mame + PSX, dodałem GTA III, Angry Birds oraz Street Fighter IV i czekam na spory spadek Vity, abym kupował kolejny sprzęt do grania.

Odnośnik do komentarza

Zmieniłem wczoraj telefon na Samsunga Galaxy Gio, wgrałem emulatorek Mame + PSX, dodałem GTA III, Angry Birds oraz Street Fighter IV i czekam na spory spadek Vity, abym kupował kolejny sprzęt do grania.

 

Troche O/T, ale musi ci to wszystko niezle lagowac, bo Gio to bardzo słaby telefon jesli chodzi o wydajnosc.

Odnośnik do komentarza

GTA III ma lekkie dropy, ale nie ma tragedii, SF chodzi pięknie. Co do emulatorów to Mame 100% dźwięku i prędkości, bez przekłamań, emu PSXa z odpalonym frameskipem daje ogromną frajdę.

Odnośnik do komentarza

Ja miałem SGSII,Note i teraz Nexus Prime i powiem, że nadal czekam aż będę mieć kasę na vitę. Nigdy te pierdułkowate gierki z androida nie zastąpią tych na konsole przenośną z jednego ważnego (jak dla mnie) powodu - nie mają przycisków do sterowania. Głównie z tego względu czekam na jakieś fajniejsze gierki na vitę (pokroju pierdułkowatego, ale z przyciskami). Mam kilka gier na androida (w tym gta, nie da się praktycznie strzelać, więc gra dla mnie kończy się po 30-40minutach, gdy zaczynają się misje z bronią palną), ale jak ktoś zauważył, gry na telefony są dobre na posiedzenie na kiblu, a nie na granie na wykładzie(obowiązkowe zazwyczaj są nudne) czy jak się czeka na zajęcia i ma się okienko półtoragodzinne czy w pociągu.

 

3DSa miałem miesiąc i pozbyłem się jak zobaczyłem co nintendo chce dać użytkownikom, pięć różnych mario, a to wyścigi, a to platformówka, a to coś i wszystko za 100zł kazde... Podziękowałem i już nigdy więcej nic od nintendo nie kupię, a z PSV jest o tyle lepiej, że są już fajne gry które mi odpowiadają i na horyzoncie są już tytuły które mnie zadowolą. Więc jak tylko kasa się pojawi kupię PSV choćby tylko z pataponami 3 (dla tej serii kupiłem psp) i będę czekać na jeszcze lepsze tytuły.

Odnośnik do komentarza

Zmieniłem wczoraj telefon na Samsunga Galaxy Gio, wgrałem emulatorek Mame + PSX, dodałem GTA III, Angry Birds oraz Street Fighter IV i czekam na spory spadek Vity, abym kupował kolejny sprzęt do grania.

 

smartony są dobre do ciorania w poczekalni do lekarza i aby umilić sobie wyład z marketingu.Ja na iP4 mam ponad 100 pozycji (i nie jakieś gówieka za free, marnej jakści, gta3 tez mam ;). , zresztą co chwilę promocje za 0.79 ojro), a i tak mało. Też tak sądziłem jak Ty, zwłaszcza, że ceny gier są zdecyowanie za wysokie na PSV. Ale jak już dorwałęm PSV, to śmiszy mnie mój wcześnijsz argument. To taki pocieszanie się... w sumie. ;)

Edytowane przez Foxter
Odnośnik do komentarza

Mialem zamiar kupic PSV dla Lumines ale stwierdzilem, ze lepiej poczekac jak cena spadnie, bo na chwile obecna interesuje mnie tylko Lumines. No chyba, ze zapowiedza Child of Eden i/lub REZa na ten sprzet, wtedy juz nie bede miec wyboru :P

 

PS. Zamiast konsoli kupilem sobie Xperie Arc S ;P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.