Skocz do zawartości

PS Vita - kupić czy nie? Wszystkie za i przeciw w świetle konkurencji


winner

Rekomendowane odpowiedzi

Kto w dobie tabletow z masa emulatorow, niskich cen w ichnich elektronicznych sklepach (app store, play) i zabijajacymi jakoscia ekranami gra jeszcze na handheldach? :o

 

Jeżeli patrzeć na wyniki sprzedaży tylko Vity i 3DSa to jakieś +/- 50 mln ludzików...

Poza tym co mi po niskich cenach, emulatorach i wypasionych ekranach skoro o takich tytułach jak RE:R czy Uncharted na smartfonie mogę jedynie pomarzyć...

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Cholerrrrrra jasna, byłem dzisiaj w media markt, potrzymałem trochę Vitę w łapach i nie powiem, zatęskniłem. Na co mi teraz Vita? Nie wiem. I tak mam za dużo gier na PC/WiiU/3DS'a. Ale jakoś tak wziąłem w łapy tego pięknego trupa, odpaliłem demo Ragnarok cośtam i nawet fajnie było.

 

Grał ktoś w tego Ragnaroka? Oceny ma takie sobie, ale grało się nieźle.

Odnośnik do komentarza

Grał ktoś w tego Ragnaroka? Oceny ma takie sobie, ale grało się nieźle.

 

Mam, grałem. Wbrew pozorom gra jest nie zła o ile tylko nie wymagasz złożoności na poziomie Monster Huntera, bo przy nim Ragnarok Odyssey to raczej niezobowiązujący slasher. Chociaż przyznaje że z ostatnimi bossami trzeba się sporo namęczyć. No i zdobycie topowego ekwipunku to droga przez mękę. Ale gierka jako taka zupełnie sympatyczna. Największą bolączką jest szybko wkradająca się monotonia i martwy online. Znalezienie kogoś do wspólnej zabawy graniczy z cudem, a wiadomo że takie tytuły najlepiej smakują w multi. Jeżeli miałbym coś doradzić, to tego Ragnaroka już bym sobie odpuścił. Lada moment wychodzi Toukiden który zapowiada się dużo konkretniej, a na ten rok i tak planowana jest premiera Ragnarok Odyssey Ace który na pewno zaoferuje więcej niż podstawka a że gra świeża to i multi pewnie będzie żywsze.

Odnośnik do komentarza

Lepiej poczekac na Ragnarok Odyssey Ace, bardzo ulepszona wersja.

 

A oceny nijakie bo to gra typu monster hunter, a jakie oceny MH ma tez wiadomo. Sprawdz lepiej demko Toukidena, o wiele lepsza pozycja, no i koniecznie Soul Sacrifice, pod warunkiem ze lubisz tego typu gry.

 

Mozna mowic ze trup, ze to ze tamto, ale odkad mam konsole prawie zawsze jej do czegos uzywam. A to persona, a to soul sacrifice, uncharted, gravity rush (ogromne zaskoczenie), obie dissidie z PSP, Final Tactics, 7,8,9, kupa gier z plusa. No nie nudze sie, jak chuy sie nie nudze z ta konsola, wkrotce bedzie Toukiden ktory tez pewnie zezre ponad 100 godzin mojego czasu oraz Ragnarok Ace, podobna sytuacja.

 

Planuje tez kupic Valhalla Knights 3jczke oraz Ys: Memories of Celceta (dla milosnika japonskich gier ta konsola jest idealna)

Edytowane przez Bansai
Odnośnik do komentarza

Całe życie, przy konsoli Xbox ( no może prócz PSx i paru episodów z PS2 ) niedawno kupiłem sobię PS4 i zastanawiam się nad odłożeniem kasy na Ps Vite, jako dodatkowego kontrolera + ciekawe gierki które oferuje sama Vita w sobie


Ale czy tak naprawdę warto ? Czy konsola jest trwała, nieawaryjna itp?

Edytowane przez Krzysztof Tomczak
Odnośnik do komentarza

Całe życie, przy konsoli Xbox ( no może prócz PSx i paru episodów z PS2 ) niedawno kupiłem sobię PS4 i zastanawiam się nad odłożeniem kasy na Ps Vite, jako dodatkowego kontrolera + ciekawe gierki które oferuje sama Vita w sobie

 

 

Ale czy tak naprawdę warto ? Czy konsola jest trwała, nieawaryjna itp?

 

Zdecydowanie warto. Konsola sama w sobie zapewni Ci niemało gier, a w połączeniu z PS4 na prawdę rozwija skrzydła - może z powodzeniem robić za drugi kontroler, możesz wyłączyć TV i wynieść się do drugiego pokoju nie przerywając zabawy czy wreszcie jeżeli tylko masz dostęp do w miarę szybkiego i stabilnego łącza - możesz zagrać poza domem w tytuły z PS4. Tego nie zapewni Ci nawet padlet od WiiU.

Edytowane przez lechu
Odnośnik do komentarza

Ja wczoraj swoja dostalem i jestem oczarowany, konsolka jest swietna i licze ze jeszcze rozwinie swoje skrzydla i dostaniemy sporo dobrych gier poza tymi ktore juz sa i wbrew pozorom tez jest co wybierac.

 

Co do smarphoneow to sam posiadam w miare nowy model i jest to opcja raczej dobra na 15minutowe posiedzenie niz typoowe granie. A emulatory to (pipi) jakich malo zwlaszcza na smarty, chyba ze ktos lubi niski framerate i kiepskie sterowanie

Odnośnik do komentarza

No i kurde kupiłem Vitę. Ponownie kupiłem. I co? I jestem mega zadowolony jak wtedy, gdy kupiłem ją po raz pierwszy. Ogarniam większą kartę i mogę szaleć. A może ktoś chce się pozbyć karty 32GB albo kupić Tearaway? ;)

Odnośnik do komentarza

Radze patrzec w empikach na karty 16gb ostatnio mieli powalone ceny i karta 16 byla w cenie 8gb;]

 

Ps. wie ktos moze czy jak kupie amerykanska wersje gry to aktualizacje normalnie sie robia i patche? Bo wiem ze dlc nie idzie wtedy z europejskiego sklepu podpiac ale w sumie to mi nie przeszkadza w tych tytulach ktore chce kupic.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

W moim wypadku VITA umila mi czas w kiblu i z tej roli wywiązuje sie nieźle. Oczywiście nie ma bata, żebym pisał, że każdemu polecam zwłaszcza tym, którzy grali już w gierki z VITY na innych systemach. Jeżeli ktoś ściubi kasę i liczy, że VITA dostarczy mu rozrywki na lata, to biorąc pod uwagę jak wyglądają zapowiedzi oraz sprzedaż, niech lepiej sobie odpuści. Na kompie do neta ogra 5X więcej indyków niż na konsolce SONY.

Odnośnik do komentarza

vita sprawdza sie super ale musza byc spelnione pewne warunki - nie moze to byc jedyna konsola do gier a jedynie dodatek, powinno sie lubic indyki i ich nie ogrywac na pc i lubic japonszczyzne. Ja o dziwo spelniam te warunki i z racji tego, ze mieszkam z kobieta w kawalerce, a ta dosc czesto okupuje tv to vita spadla mi z nieba. Poza tym duzo robi tez psychika - niektore gatunki sa wg mnie wrecz skrojone do ogrywania na tak malym sprzecie z tak mocno kontrastowym wyswietlaczem - odpalilem na ps3 swego czasu np hotline miami i qucamelle i wg mnie tracily one mega duzo ze wojego uroku na 5 calach. 

Odnośnik do komentarza

Ja ogram Personę 4: Golden i mogę oddać swoją Vitę z 32 gigową kartą pamięci. Zanim skończę, to pewnie trochę potrwa, ale jak Komuś się nie spieszy i chce mieć konsolę w idealnym stanie z memorką 32 giga, pokrowcem itd. to będzie dobry zakup. Sprzęt znakomity, niestety mam za mało czasu na granie :/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...