Skocz do zawartości

PS Vita - kupić czy nie? Wszystkie za i przeciw w świetle konkurencji


winner

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ragus

Ja po doświadczeniach z PSP, wiedziałem w co się pakuje. Przy zakupie zdawałem sobie sprawę z tego, że handheld sony=porty. Dlatego też, nie żałuję zakupu, bo niczego innego nie oczekiwałem. Przeszedłem Uncharted, które było spoko, ale dupy nie urywało, za(pipi)istego Wipeouta, a teraz gram sobie meczyki w Fifę/układam klocki w Lumines/rozbijam meteoryty w Super Stardust.

 

Mi tam taka sytuacja pasuje. Co innego, jeżeli chodzi o dzisiejszy rynek, ale to temat na inną rozmowę.

Odnośnik do komentarza

Niby dlaczego nie można porównać Golden Abyss z Uncharted na PS3? Przecież Sony reklamują Vitę, że to przenośne PS3 z taką samą mocą a gry konwertuje się w pare dni, więc porównanie do dużej konsoli jest jak najbardziej na miejscu

 

Ja nie sprzedaje Vity, bo straciłbym pare stów, a oprócz tego jestem w domu co 2 tyg na weekend wiec stacjonarka odpada i mam nadzieje, że Vita odbije sie od dna.

Edytowane przez envie89
Odnośnik do komentarza

ragus ja wiem, że to fajny sprzęt tylko:

 

Lumines - starsza układa na PSP - jej wystarczy i ponoć nowe lumines jest gorsze od starych, więc po co?

Wipeout za(pipi)isty, za(pipi)isty też jest na ps3. mam ps3 - więc po co wydawać 1000?

Meteoryty rozbijam w 3D w Starduście na ps3 - musze to robić na handheldzie - ok jest wersja na psp - po co mi na vitę jeszcze?

I to samo prawie z każdym tytułem.

 

Escape Plan fajny ale dupy nie urywa

 

Mi sytuacja wydawania 1000 zeta aby pograć w powyższe tytuły nie pasuje. Skoro mam już je w lepszych wersjach... niech wyjdzie parę jakichś killerów only vita to tak.

Teraz zbędny wydatek.

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

No dlatego też mówię - taki plan wydawniczy (o ile można nazwać to planem) nie spodoba się każdemu. Ja PS3 ostatnio na oczy widziałem 2 lata temu, także jakoś strasznie nie przeszkadza mi to samo, tylko jeszcze raz.

 

Vitę kupiłem, ponieważ miałem straszną ochotę pograć sobie w Fifę na przenośnej konsolce. Ściągnąłem na iPhone'a, ale sterowanie było chu.jowe, obejrzałem recenzję Fify na 3DS'a - port okazał się niesmacznym żartem, zobaczyłem Fifkę na Vicie i się zakochałem, ponieważ dostałem praktycznie to samo, co na dużych konsolach. A że i znalazłem sobie parę innych gier, to inna sprawa.

 

Tylko i aż tyle. Dla jednego zbędny wydatek, a innym konsola po prostu pasuje.

Odnośnik do komentarza

Kilka dni temu zakupilem PSV i samym sprzetem jestem zachwycony. Wykonanie i desig sa pierwsza klasa, a ekran po prostu zrywa szczeke - czern doskonala.

 

Jesli zas chodzi o gry to w tej chwili jak wiadomo wyboru duzego nie ma. Co nie znaczy, ze nie ma w co grac. W piatek kupie sobie Super Stardust Delta i TFS: Mutant Blobs Attack i czuje, ze w obie te gierki zagrywal sie bede godzinami. Na oku mam jeszcze pudelkowe Lumines, Raymana, ktorego przeszedlem na PS3, ale ktorego przejde sobie jeszcze raz na Vicie, byc moze skusze sie na Motorstorm, Wipeouta, Uncharted, a jak juz pokoncze wszystkie te gierki to czekac na mnie bedzie Gravity Rush.

 

Nie ukrywam, ze Vite kupilem przede wszystkim dla mniejszych gier z PS Store, oryginalnych, nietuzinkowych, grywalnych i przede wszystkim niedrogich. Do lozeczka jak znalazl.

 

Niektorych moze zniesmaczyc fakt malej liczby zapowiadanych tytulow na PSV, ale ja wiem, ze Sony 3 czerwca, czyli juz za 2 tygodnie, podczas swojej konferencji zmasakruje zapowiedziami na swoja kieszonsolke.

 

Aha - co do portow z PS3 - nie ukrywam, ze troche mnie drażnią, bo jednak w duze tytuly wole pykac na PS3, ale mam nadzieje, ze oryginalnych gier pisanych z mysla o PSV nie zabraknie.

Edytowane przez Don_Pedro
Odnośnik do komentarza

No wykonanie nie takie 1 klasa. Jak pokazali konsole, to juz wtedy psioczylem, ze wyglada srednio. Nie jak sprzet za kafla, sprawia wrazenie tandety troche. Ta ramka...... moze gdyby to bylo alu szczotkowane- cos jak w iphonie. Trzeszczy w rekach- spasowanie, nie wiem czy dobre wrazenie mialem, ale znowu cos z kwadratem nie halo- jakby mial mniejsz skok od pozostalych no i lewy spust- tez chodzi inaczej niz prawy.

699zl tyle to powinno kosztowac.

Odnośnik do komentarza

No wykonanie nie takie 1 klasa. Jak pokazali konsole, to juz wtedy psioczylem, ze wyglada srednio. Nie jak sprzet za kafla, sprawia wrazenie tandety troche. Ta ramka...... moze gdyby to bylo alu szczotkowane- cos jak w iphonie. Trzeszczy w rekach- spasowanie, nie wiem czy dobre wrazenie mialem, ale znowu cos z kwadratem nie halo- jakby mial mniejsz skok od pozostalych no i lewy spust- tez chodzi inaczej niz prawy.

699zl tyle to powinno kosztowac.

Jak dla mnie design jest doskonaly, zreszta PSV wygralo w zeszlym roku nagrode za design. Biore PSV do reki, trzese nim i nie slysze zeby cos trzeszczalo. Troche za bardzo narzekasz - zobacz jak wyglada 3DS. Widzialem go wprawdzie tylko w sklepie, pogralem nawet troche w street fightera i bylem zażenowany ekranem. Juz chyba pierwszy PSP byl pod tym wzgledem lepszy.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No DS nigdy nie urywaly jajec dizajnem, moze Lite....

N nigdy nie mialo fapowania na technologie czy mocne bebechy swoich konsol- czujniki ruchu, ekran dotykowy, dodawanie spustow do konsoli przenosnej, 3d- to ich dzialka.

Nie masz machac konsola, tylko zrob tak jakbys chcial konsole zlamac :P Na YT mowili o tym juz na premierze. Wynika to, ze obudowa nie jest idealnie spasowana.

Tytul, ktory mogl cos zdzialac, nie okazal sie kilerem- Gravity Rush. Czekamy na e3, to byc lub nie byc tej konsoli. Dla mnie skonczy jak PSP. Mocne, pierwsze 30 minut to WOW, a pozniej spogladamy na polke z grami i ........ zal.pl

Odnośnik do komentarza

No DS nigdy nie urywaly jajec dizajnem, moze Lite....

N nigdy nie mialo fapowania na technologie czy mocne bebechy swoich konsol- czujniki ruchu, ekran dotykowy, dodawanie spustow do konsoli przenosnej, 3d- to ich dzialka.

Nie masz machac konsola, tylko zrob tak jakbys chcial konsole zlamac :P Na YT mowili o tym juz na premierze. Wynika to, ze obudowa nie jest idealnie spasowana.

Tytul, ktory mogl cos zdzialac, nie okazal sie kilerem- Gravity Rush. Czekamy na e3, to byc lub nie byc tej konsoli. Dla mnie skonczy jak PSP. Mocne, pierwsze 30 minut to WOW, a pozniej spogladamy na polke z grami i ........ zal.pl

Dla mnie esencja PSV sa gierki za 20-50 zl z PS Store i to dla nich kupilem sobie ten sprzecik. Ukonczylem Tales From Space, teraz zagrywam sie w Stardust, konsolke posiadam juz kilka tygodni i nie ma dnia zebym jej sobie nie odpalil, w przeciwienstwie do PS3, ktore stoi i zbiera kurz - nie dlatego, ze nie mam w co grac, a dlatego ze jednak wole proste gry nastawione na miodnosc plynaca z rozgrywki. Wczoraj chcialem kupic sobie za 3 dyszki jakis tytul na PSV i musze przyznac, ze... nie wybralem nic, bo wyboru nie ma zadnego. Niemniej jednak ostatnimi czasy pojawia sie coraz wiecej zapowiedzi, a E3 tuz za rogiem.

 

Nie bede lamał sonie konsolki, jak dla mnie jest rewelacyjna, zarowno design jak i ergonomia, do tego wspanialy ekran, czego chciec wiecej? 3D? Na pewno wrazenia z grania bylyby jeszcze lepsze, ale prawda jest, ze nie jest to jakis super hiper bajer.

 

Gry - teraz jest kiepsko, ale w przeciagu najblizszych kilku miesiecy doczekamy sie masy nowych tytulow, a E3 przyniesie fascynujace zapowiedzi. Sony oswiadczylo, ze w tej chwili PSV to dla nich najwazniejszy sprzet, wiec o gry nie martwie sie ani troche. Zenujaca jest poki co sprzedaz handhelda, ale po premierze Call of Duty i kilku innych ta rozpedzi sie na dobre.

Odnośnik do komentarza

Niestety poki co jest biednie jesli chodzi o gry na PS Vita, do tego cena w dalszym ciagu nie zacheca do zakupu i nie dziwi mnie to, ze wiele osob woli wybrac PS3 - mowcie co chcecie, ale taka jest prawda. ;)

 

Kolejny tydzien, a w premierach PS Vita ponure pustki, a konkretnych zapowiedzi brak - mam nadzieje, ze jutrzejsza konferencja Sony rzuci nowe, miejmy nadzieje jasne swiatlo na przyszlosc swojego handhelda.

W tej chwili ciesze sie, ze nie kupilem konsoli na premiere - przejechalem sie juz na PSP sprowadzajac ja jeszcze z Japonii. ;) Zaczekam na obnizke ceny, a przede wszystkim na wieksza ilosc interesujacych mnie gier.

 

Ciekawe co Sony pokaze na jutrzejszej konferencji, nie ma co - musza cos dac na PS Vita bo przeciez konkretnego hitu dawno nie bylo, a w zapowiedziach w zasadzie tez nic nie widac..... no dobra - niech zapowiedza jakiegos REsidenta, Gran Turismo (prawdziwe, a nie takie jak ta smieszna wersja z PSP), Killzone lub moze God Of War ! Kto wie - moze zapowiedza jakis zupelnie nowy tytul, byloby fajnie, poki co plotki mowia o Playstation Battle Royale, wiec moze jednak cos sie znajdzie. :)

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Jeśli ktoś teraz się waha to niech poczeka do jesieni-końca roku. Zapowiedziane są takie tytuły jak AC, CoD, kilka RPG w tym SS, a po E3 pewnie będzie Batman, MoH, MGS, RE, NFS itp itd. Niektórzy mogą powiedzieć, że powtarza się sytuacja z PSP, ale przykład takiego AC: Liberation pokazuje, że wcale tak nie musi być.

Odnośnik do komentarza

No i co pokazalo Sony na PS Vita ? Nic konkretnego..... wiem - jest Assassin Creed i jakis tam COD na odczepke, poza tym Playstation Battle Royale, ale generalnie lipa i tyle. Widac, ze poki co na PS Vita jest posucha zarowno w obecnych juz grach jak i zapowiedziach - nieciekawie to wyglada. Sony dalo ciala na calej linii, 3DS zmiazdzy PS Vita i tyle - sorry, ale tak to wyglada. Nie zapowiedzieli nawet obnizki ceny konsoli, ktora moglaby zachecic klientow - jak nie grami to przystepna cena - jak widac ani jedno, ani drugie. :confused:

 

Uprzedzam posty wlascicieli PS Vita i fanboyow piszacych, ze kiedystam beda gry - wlasnie odbyla konferencja E3 Sony, na ktorej mieli te gry pokacac - niestety nie pokazali. Sony daje ciala na polu handheldow i jak widac nie nabrali doswiadczen na PSP. Przejechalem sie juz na ambitnych planach Sony kupujac zdecydowanie zbyt wczesnie PSP i ciesze sie, ze tutaj nie popelnilem tego bledu, wczorajsza konferencja tylko potwierdza, ze dobrze zrobilem nie kupujac najnowszego handhelda Sony.

 

Myslalem, ze konferencja Sony na tegorocznym E3 zmieni wizerunek PS Vita, przyniesie wiele ciekawych zapowiedzi i zacheci do zakupu konsoli niezdecydowanych, ale niestety stalo sie odwrotnie i widac, ze Sony ma jeszcze duzo do zrobienia.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Wbrew temu co czytam w tym temacie mam w co grać, mimo, że kupiłem Vitę na premierę....no tak,oszukuję sam siebie :)

No ale tylko tutaj można się dowiedzieć, że Uncharted GA i Wipeout 2048 to porty z dużych konsol.Tylko tutaj porównuje się grafikę tytułów startowych na Vitę z grami które wychodzą po 5 latach obecności konsoli na rynku.Tylko tutaj pomija się masę świetnych gierek do ściagnięcia z PS Store na Vitę.

Oczywiście zapowiedzi na Vitę to nie tylko Assasin i COD, ale po co wspominać o innych tytułach-głupio by wyszło, gdyby się okazało, że tych gier na Vitę jest zapowiedzianych "trochę" więcej. co nie? :P

Odnośnik do komentarza

Sony dało d**py na targach E3. Pewnie nie mieli się czym pochwalić i dlatego była taka posucha z zapowiedziami na ps vite, bo tak naprawde nie ma w planach zadnej fajnej gry oprocz już wczesniej zapowiedzianych. Daje słowo, to bedzie moja ostatnia konsola Sony, już więcej nie dam się nabrać na grafike.

Odnośnik do komentarza

LOL

 

Wydaliscie na konsole kafla i gracie w kotlety z duzej konsoli- tlumaczac sie tym, jak to fajnie grac sobie w tramwaju w to samo co na duzej konsoli..... litosci, bo fejspalma zaliczylem po waszych postach. Ile osob gra poza domem- JPR, las rak. No.... Vita is dead. To samo co na duzej konsoli wciskaja na Vite. Jak ktos chce, to niech sobie trzyma trumne za kafla.

PSP za 350zl odpali gry z PSX i inne stare gierki, jak komus zalezy na miodnosci i zabawie. Spojrzcie prawdzie w oczy. Ta konsola jest martwa, E3 i nie pokazali NIC ! Assasin ? prosze was..........

 

Jak sprzedalem, to myslalem troche duzej na Gravity Rush- zdania sa podzielone. Ale po E3 nie zaluje decyzji, czekam na pokaz Nintnedo i na 3DS z 2 analogami.

 

Don- co do obudowy:

 

 

0:35

Edytowane przez luck1985
Odnośnik do komentarza

Fajnie, ale nadchodzacych gier BRAK. Assasin....... Batman.... juz mozna odkladac pieniadze? Zebyscie dali rade LOL

A na powaznie, E3 mialo byc albo nie byc dla tej konsoli- dla mnie temat jest jasny i skonczony.

Zajechali Vite w pol roku po premierze. Szybko poszli.

Ale spoko, na miesiacach nawinie sie kolejne lumines- kilka nutek dodadza. Jakies Little Big Planet wskoczy i cos z duzej konsoli pocisna.

Moze kolekcja God of War- nigdy za wiele..... z czym do ludzi.

3DS i remake Zeldy OOT pokazal jak sie powinno portowac ponad 10 letnie gry z duzej konsoli na mala- to jeszcze ma sens. 3DS z drugim analogiem i remake Majora Mask i machamy Vicie.

Saptis dobrze zrobil, ze opanowal cisnienie. Ja kupilem dla Gaidena, bez NG bym tego nie kupil, ale ciesze sie ze sprzedalem :)

 

A jeden kolega wyzej wypisal kilka razy, ze ma od premiery i caly czas ma w co grac. Grasz w tygodniu ? 30 minut przed snem ? Ogranie wartych pieniedzy gier na Vite jest pare- do policzenia na 2 palcach. Chyba, ze wbijasz platyne w kaciku powitalnym :rofl2:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...