Skocz do zawartości

PS Vita - kupić czy nie? Wszystkie za i przeciw w świetle konkurencji


winner

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mozna wydac konsole w lutym i tak konsekfentnie ja olewac, przeciez PS Vita jest na rynku dopiero ponad 5 miesiecy i juz zdycha. Do tego przyszlosci dla niej nie widac, a majac w pamieci PSP calosc rysuje sie co najmniej nieciekawie. :confused:

 

Nawet obnizki ceny nie dali - za pazerni sa, mam nadzieje, ze Nintendo wraz z 3DS ich dobije. PS Vita, te ich ceny, wymagane karty pamieci i brak gier - to nie wygladalo dobrze od samego poczatku i smierdzialo na kilometr. Teraz wielu niedowiarkow zaczyna sie w koncu przekonywac, ze Sony polecialo kolejny raz w kulki. Po co oni w ogole wydawali kolejnego Handhelda jak nie moga sobie poradzic na tym polu, trzeba bylo sie skupic na PS3, a nie chciec pazernie zagarnac wieksza czesc rynku zapychajac inny obszar gier swoim produktem. Tworzenie konkurencji - ok. ale jak sie ma czym, a w przypadku PS Vita to po prostu jawne naciaganie ludzi i kpiny....... Pomyslec tylko, ze przed premiera nawet zapowiadali konsole w kilku wersjach kolorystycznych i co - i nic bo jest tylko czarna. Reszte zostawili sobie na pozniej zeby wydac jakis nowy kolor, robic z tego wielkie halo i oczywiscie odpowiednio kasowac.

 

Wiem, ze marudze :D..... ale mialem nadzieje, ze z PS Vita cos jednak bedzie, ze Sony czegos sie nauczy i dostaniemy na prawde fajna, majaca wiele do zaoferowania konsole przenosna z bogata biblioteka tytulow. Po zakupie PSP czuje sie oszukany, wrecz olany przez Sony i widze, ze teraz robia to samo - ciesze sie tylko, ze nie dalem sie po raz kolejny nabrac.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Też liczyłem że coś się ruszy w temacie po e3, a tu jedna wielka kupa. Vity nie sprzedam, bo nie mam w zwyczaju tak szybko pozbywać się konsol, z resztą może za jakiś czas trafi się coś wartego ogrania. Na razie czekam na Gravity i Jet Set Radio, ale już teraz wiem że zaraz po premierze MH3G w mojej kieszeni ląduje 3DS. Szkoda, ale z takim podejściem Sony do tematu można się zastanawiać jaki w ogóle był sens wydawania następcy PSP.

Odnośnik do komentarza

A ja swoją Vitę sprzedaje. Ale nie dlatego, że perspektywa gier jest mizerna. Grałem na niej głownie w gry z PS Store, taki tam szybki szpil w wolnej chwili. A takich gier jest sporo, a niedługo mają zrobić łatkę by i te z PSX działały. Sprzedają dlatego, że mam też PS3 i to tej konsoli poświęcam zdecydowanie więcej czasu. A dwóch konsol nie opłaca mi się mieć.

Odnośnik do komentarza

Akurat perspektywa jest dobra, tylko że odległa. To nie jest zła konsola, tylko że ma obecnie sezon ogórkowy. Jakieś około 20 tytułów pudełkowych co najmniej majaczy na horyzoncie, głównie silne marki. Czy warto czekać? Warto. Czy tak długo - to już od was zależy.

PS Vita kontynuuje tradycję PSP, czyli przenośnych KOLEJNYCH części gier z dużych konsol, tyle że teraz wykorzystujące nowe technologie związane z Vitą (PSP co by nie mówić za dużo innowacji nie miało). Oczywiście są też typowe porty (MK czy SFxT), ale jest ich zdecydowanie mniej. Ja zawsze przy okazji PSP traktowałem możliwość grania na zewnątrz domu jako dodatkowy atut. Jakbym szukał konsoli z grami "na chwilę" to wybrałbym DS-a/GBA albo smartfona. Ja jednak wolałem zagrać w kolejną część przygód Kratosa, Logana, czy też powalczyć w Dissidiach ;) Ofkoz wyłącznik "hold" wspaniale mi w tym pomagał, bo pozwalał wyłączyć nawet dłuższą grę i w dowolnym momencie do niej powrócić.

 

Jeśli ktoś nie miał nigdy PSP ani PS Vity, to jeśli szuka mocnej biblioteki niech sięga po PSP i nadrabia zaległości. I niech ma świadomość co kupuje, by potem nie było płaczu że Sony zawiodło. Nie, Sony nie zawiodło. Po prostu źle wybrałeś.

  • Minusik 8
Odnośnik do komentarza
Gość szpic

Tobie placa.

To co Ty wypisujesz po prostu w pale sie nie miesci.

Gdyby to byla konsola MS nie zostawilbys na niej suchej nitki i wysmiewal w kazdym poscie.

Idz sie utop.

gdyby to bylo ms vita to bys stawał na uszach aby ja wyslawiac bo pewnei dostala by port Halo 4 i to by nie przeszkadzalo ;)

Odnośnik do komentarza

Szczerze wątpię by tak było, jeśli mówimy już na serio.

Sony nie zawiodło? xD No bez jaj, o ile start Vita miała IMO całkiem niezły - Uncharted, Wipeout, Escape Plan i teraz doszło gravity Rush i parę innych, to z zapowiedziami jest krócho. Parę popierdółek, AC, LBP i Call of Duty, które cholera wie czy nie będzie zwykłym portem. Ja nie mam nic przeciwko portom takich gier jak Mortal Kombat, FIFA bo to są za(pipi)iste gry na Vitę i pasują do handhelda, ale w takiego Sly 4 wolę grać na PS3 niż na małym ekranie konsoli, której bateria nie wytrzyma mi trasy katowice-warszawa ;x

Będzie jak z PSP, że opłaci się kupić po obniżce, nową wersję z lepszą baterią i jak wyjdzie więcej dobrych gier. A szkoda, bo chciałem brać Vitę na premierę, ale chyba dobrze, że się wstrzymałem.

Odnośnik do komentarza
Gość ragus
Akurat perspektywa jest dobra, tylko że odległa.

 

No, zaje.bista jest ta perspektywa. Wytłumacz mi, jak w ogóle można mówić o jakichkolwiek perspektywach dla Vity, skoro Sony ma ją głęboko w (pipi)e? Nintendo wiedziało co trzeba zrobić w sytuacji, gdy handheld się nie sprzedaje - tniemy cenę i wydajemy gry. A co robi Sony? Wyświetla na projektorze logo Call of Duty i zapowiada Assasina, który będzie robiony przez studio, które w przeszłości wysmażyło takie hiciory jak Chessmaster DS i CSI 3 na Xboxa.

 

Developerzy boją się tworzyć gry na Vitę, bo ten szrot po prostu się nie sprzedaje. Powinni obniżyć cenę i spiąć dupę jeżeli chodzi o gry, bo za 2 lata może być niewesoło. Że niby nie mają jak obniżyć ceny? Trzeba było nie wsadzać do Vity tylnego panelu dotykowego, który dodaje do konsoli tyle frajdy, że po włączeniu każdego tytuły od razu szuka się w opcjach możliwości wyłączenia tego bajeru.

 

Rewelacyjna perspektywa, nie ma co.

 

Żeby chociaż te porty jeszcze wychodziły, a tu nawet tego nie ma.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

No sony trochę dało ciała z z zapowiedziami gier ,ale ile dobrych tytułów będzie pod koniec roku to się dopiero okaże, ale oczywiście wszyscy wychwalają 3ds-a, chociaż jakoś na nim za(pipi)istej biblioteki tytułów nie widzę i mam tu namyśli gry nowe a nie remake-i, bądź tasiemce które oprócz 3d nie różnią się niczym od wersji z ds-a, a przecież nie do tego nintendo przyzwyczaiło graczy, tylko właśnie do tytułów innowacyjnych. Poczekajmy rok i wtedy można snuć jakieś porównania.

Odnośnik do komentarza

Jedyne co mnie jeszcze trzyma przy Vicie to

- perspektywa gier z PS One (mam duże zaległości) - normalnego PSP już się dawno pozbyłem. Mimo wszystko przyda się konsolka do skończenia 8 części FF.

- gierki indie jak nadchodzące Retro Rampage City. Marzeniem jest, żeby dewelopery masowo przerzucali się na tą konsolkę i powstawały gierki za kilkanaście, kilkadziesiąt złotych jak ma to miejsce na PS3.

- biblioteka oryginalnych gier na PSP (jak już pisałem dość dawno się pozbyłem PSP i w tej kwestii są pewne zaległości do nadrobienia).

- w sumie nie wiem, może mimo wszystko wyjdą jakieś dobre gry na tą konsolę. Gram w Raymana, Wipka, dziś kupiłem całkiem dobrego Mortala.

 

Nie, nie gram poza domem. Jak gdzieś jadę w delegację to miło sobie dla relaksu w hotelu pograć na normalnej konsoli, która ma przyciski i daje to uczucie obcowania jakby nie patrzeć z produktem marki PlayStation. Bo przecież PS3 nie będę ze sobą targać.

 

Może będzie dobrze, w każdym razie na E3 świat się nie kończy. Słychać głosy, że to bardziej impreza dla akcjonariuszy i inwestorów (patrzcie, rządzimy, casuale mają jeszcze mnóstwo niewydanej gotówki), niż dla graczy... sam nie wiem co o tym myśleć. W końcu minęło dopiero 5 miesięcy, 3DS też się długo rozkręcał, a nie powiem - warto było czekać.

Odnośnik do komentarza

Gosc chce wszystkich utwierdzic ze on ma racje, bo sprzedal konsole a wszyscy co ja trzymaja to debile.

Jestem daleki od chwalenia polityki sony co do ps vity, bo jest do dupy. Start byl dobry, teraz brakuje hiciorow. Jak mowilem narazie czekam tylko na assassina. W sumie jeszcze na soul sacrafice i w persone tez pogram. Obecnie jestem zadowolony, bo mam w co grac, a ze pracuje w rozjazdach to jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza

Argumentacja powyżej mnie zabiła. Napisz więcej, proszę.

 

Nie, to TY napisz wiecej o dobrej przyszlosci Vity

 

:music:

Gosc chce wszystkich utwierdzic ze on ma racje, bo sprzedal konsole a wszyscy co ja trzymaja to debile.

 

 

Nie musze, ten temat mowi sam za siebie :dance2:

Proba oszukania sie, kafla za konsole zeby pograc w mini gierki albo starocie z PSX.... Mortal Kombat... to samo na duzej konsoli- TO SAMO. Gravity Rush, o cos nowego. A pozniej na co czekacie ? MGS kolekcja ? Ah, Assasin. Fakt, perspektywa dobre- nawet bardzo dobra.

 

taaaa w rozjadach powiadasz? Z Poznania do Wawy ok, ale z Poznania do Lublina juz nie, bo konsola padnie lol

Edytowane przez luck1985
Odnośnik do komentarza

Wiesz Mendrek na czym mozna pograc w gry z psp?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na psp za 350 pln.

Ty naprawde jestes nienormalny.

Sony dalo dupy, nie ma zadnego pomyslu na te konsole.

Nie pokazali NIC co by nadalo jej wlasnego charakteru. No chyba, ze mowimy o charakterze crapa - to ok.

Edytowane przez Dave Czezky
Odnośnik do komentarza

Oj tam, nagle kazdy musi zagrac w odswiezona wersje MGS na malej konsoli. Sa dwie galki i w ogole wypas ekran. Pomijajac fakt, ze to kotlet, dodany na sile ficzer z tylnim panelem ( powinni to w ogole olac, bo bardziej drazni niz daje frajde) i olewajac szczegol, ze po godzinie bola paluchy, to jest pelen wypas.

 

I ja nikomu nie nakazuje sprzedac konsole, napisalem juz. Gdyby nie NG, nie kupilbym tej konsoli. Liczylem po cichu ze syt bedzie inna. Promocja w PL, wielka pompa przy premierze- ludzilem sie jak miliony jeleni na tym swiecie. Start robil wrazenie iloscia, a nie jakoscia. Pol roku, a nie ma zadnej konkretnej zapowiedzi. Porty NIKOGO,minisy i inne badziewa pokroju platyna w kaciku powitalnym. Nowy projekt, Assasin. Tytul znany, ale zupelnie nowa gra dla vity, a nie port- super, o to chodzi. Ale jedna gra? Powinni pokazac z 3-4 i to takie, ze ludzie pojda do sklepu po konsole.

I kilka gier juz skasowali- nie zadne kilery czy cos glosnego, ale fakt jest taki, ze olali juz vite i robienie na to gier.

A jak ktos jest zadowolonym posiadaczem, to ok. Nie namawiam do sprzedawania, ale nie wpisujcie farmazonow o rozowej przyszlosci, bo na horyzoncie widac cos brazowego- a to oznacza jedno, ze konsola jest w czarnej (pipi)e.

Odnośnik do komentarza

 

taaaa w rozjadach powiadasz? Z Poznania do Wawy ok, ale z Poznania do Lublina juz nie, bo konsola padnie lol

Co za gosc, bo sprzedales konsole to nie moze innym pasowac nie? Tak w rozjazdach, wyobraz sobie ze pracuje w calej europie, latam samolotami i jak spie w hotelu to moge sobie pograc. Podroz to niekoniecznie pks tylko.

 

Odnośnik do komentarza

Tobie placa.

To co Ty wypisujesz po prostu w pale sie nie miesci.

Gdyby to byla konsola MS nie zostawilbys na niej suchej nitki i wysmiewal w kazdym poscie.

Idz sie utop.

Wiesz Mendrek na czym mozna pograc w gry z psp?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na psp za 350 pln.

Ty naprawde jestes nienormalny.

Sony dalo dupy, nie ma zadnego pomyslu na te konsole.

Nie pokazali NIC co by nadalo jej wlasnego charakteru. No chyba, ze mowimy o charakterze crapa - to ok.

 

Sorry za OT ale Dejv na hu.j ty go co post wyzywasz od nienormalnych, upośledzonych, ułomny itp ? Naprawdę już to zaczyna razić, a śmieszne tym bardziej nie jest, obojętnie co on dla Ciebie wypisuje, po prostu tego nie czytaj, to tylko gierki, ba ty nawet nie masz tego sprzętu (kasy w błoto nie wydałeś), a nie co post mu ubliżaj w ten czy inny sposób.

 

Twoje 2 ostatnie posty w tym temacie.

Edytowane przez balon1984
Odnośnik do komentarza

Napisalem wyzej ;)

 

Ja do lodzi nie dojechalem PKP, konsola padla przed lodzia. 3,5h

O i tutaj dochodzimy do sedna tej gadki. Konsola przenosna. Jestes w Hiszpani i sobie grasz w cos tam. A teraz do konkretow przejdzmy- ilu jest takich w tym temacie? Ty i ? .... Wiekszosc uzywa konsoli w domu, prawie ze kazdy w tym kraju gra na handheldzie w domu. Jak ktos ma duza konsole w domu, to strzal w kolano kupowanie tego.

A texa nie mozna brac na powaznie, bo mu mama kupuje wszystko lol

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...