Skocz do zawartości

[REC]³ Génesis/Rec 3: Geneza


Rekomendowane odpowiedzi

7451352.3.jpg?l=1334902665000

Opis z Filmweb

To miał być najszczęśliwszy dzień w życiu Klary. Jednak słowa "póki śmierć nas nie rozłączy" nabrały szybko zupełnie nowego, złowrogiego znaczenia. Morderczy wirus zamienił gości weselnych w krwiożercze monstra. Panna młoda rozpoczyna desperacką walkę o przetrwanie.

 

Prequel najpopularniejszej serii filmów grozy w historii kina europejskiego, która otrzymała nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej, a wraz z "Sierocińcem" zapoczątkowała ogólnoświatową modę na hiszpańskie horrory. Na fabułę "Rec 3: Geneza" składają się przerażające wydarzenia, mające miejsce z dala od kamienicy, w której epidemia zabójczego wirusa przemieniła niewinnych mieszkańców w krwiożercze bestie. Sprytny zabieg scenarzystów "Rec" i "Rec 2" pozwoli widzom, spragnionym wyjaśnień co do źródeł zagrożenia, pójść śladami ukrytymi w fabule dotychczasowych części, ku rozwiązaniu zagadki rozprzestrzeniającego się zła.

 

 

Jedynka bardzo Mi się podobała, dwójka też nie była zła, ponieważ trochę wyjaśnili co to za wirus, skąd się wziął.

Patrząc na plakat i opis to po trójce jedyne co się można spodziewać to wyrzynki zombiaków(czy tam chorych).

 

Był ktoś na tym w kinie? Warto obejrzeć?

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 7
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Było na maratonie filmowym ostatnio, nie oglądałem żadnej części, ale ta to dno - pierwsza połowa filmu jest realizowana z ujęcia takiej pseudo amatorskiej kamery, która powoduje odruch wymiotny (na tym samym maratonie był Łowca Trolli, realizowany również jako paradokumentalny i ruchy i ujęcia kamery tak nie przeszkadzały, a wręcz dodawały uroku), a potem cała akcja opiera się na zabawie w ciuciubabkę z zombie z użyciem coraz bardziej wykręconych narzędzi zabijania, a całe napięcie budowane jest w ten sposób, że zombie wyskakują z za kadru i w ten sposób dostają się niespostrzeżenie na dystansu jednego metra od bohaterów. No kur.wa.

Fabuły zero.

Miała być noc horrorów, a to niezamierzenie marna komedia z zombie, którą w najlepszym wypadku ktoś zakochany w tym filmie mógłby nazwać pastiszem.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...

Widziałem i...

 

 

Takie 3+/6

 

 

No momentami fajnie ale sama akcja przeniesiona na morze średnio mi robi, historia taka sobie i dobre wrażenia po pierwszych dwóch częściach gdzieś ulatuje jak zobaczy się zakończenie. Rec skończył się dla mnie po 2 części.

Odnośnik do komentarza

Oglądałem to jakoś w styczniu bo przypadkiem to znalazłem. Dziwiłem się ze mi to umknęło bo REC 1 i 2 były bardzo spoko. 

 

Jeśli chodzi o sam film to dla mnie: REC1>REC2>>>>REC4>>>>>>>>>>>>(pipi)obesrane>>>>>REC3.

 

Odeszli od nagrywania "z rąsi", pierwsza połowa jeszcze zjadliwa ale to co się dzieje w drugiej połowie to jakaś masakra jest. Szczególnie ostatnia scenka. 

 

 

Nie warto.

Odnośnik do komentarza

Apokalipsa taki do obejrzenia wieczorem z dziewczyną. Wielka szkoda że odeszli od motywu kręcenia z ręki, wierzyłem że w pewnym momencie akacja na to przeskoczy a tu lipa.

 

 

 

 

było kilka głupich motywów

 

-stary babsztyl upchany na siłę nie wiadomo po co, żeby się zmienić w zombiaka i tyle xd

-awarie na statku, murzyn mechanik łazi w labiryncie rur i szuka czy mu olej z rurki nie leci bo skoki napięcia xdd tak wyglądają nowoczesne statki? lol

-na krew zarażonych trzeba super uważać i w ogóle a tu rozpier,dalają ich tak że są skąpani w krwi i jest ok

-nasza reportekrka nagle staję się amerykańskim ninja i tak dalej

 

 

 

ogółem to wszystko jakieś takie 'ułożone'. Dwie pierwsze części to to chaos i przerażenie i to właśnie było super.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...