Skocz do zawartości

Soul Sacrifice


darkgamer

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby jednak ktoś wciąż miał problemy z pobraniem dodatkowej zawartości, wejdzcie na swoje konto i wyszukajcie stronę gry na

 

https://store.sonyentertainmentnetwork.com

 

Następnie należy "zakupić" przedmioty w "Add-ons".

 

Do gry online potrzebny jest również Network Pass, z którego pobraniem nie powinno być problemów.

 

 

 

Dzięki ja pie....ole. Ale wykombinowali jak koń pod górkę.

Odnośnik do komentarza

Pytanie o walkę chapter 4 

 

 

Macie jakieś pomysły jak pokonać Illecebrę, kiedy zamienia się w potwora. Magusar jest bezużyteczny, a boss non stop robi niekończącą się szarże + jej pozostałe kombinacje ataków nie dają specjalnego wyboru.

 

Jej słabością jest kamień, ale to nie wiele pomaga.

 

 

 

 

Jedna z fajniejszych walk, chociaż rzeczywiście może sprawić troszkę kłopotów. Jeszcze się nie zabieram by ją zrobić na Legendary, ale może to Ci troszkę pomoże:

 

Sam miałem neutral arm, nie wiem jaką Ty masz- jeśli Dark, postaraj się o jakiś sigil który daje bonus do defensywy, a także dające bonus do czarów z jakich korzystasz. Czary z których sam korzystałem to Spirit's Blightstone i Irondrake Egg (M) (moździerze), Spirit's Heart (golem), Sanguine Cannon oraz dwa razy Slime Ooze.

 

Przede wszystkim nie przejmuj się jeśli Twój partner zginie, ratuj go tylko wtedy kiedy masz pewność że będziesz w stanie się podleczyć. Golema rzucałem wtedy gdy potwór stoi i szykuje się do jednego z ataków na bazie elemetów (ogień, lód etc) ryzykowne, ale w większości się udawało. Generalnie prowadziłem ostrzał z daleka, w razie potrzeby wykańczając pomniejsze potwory Sanguine Cannon i poświęcając je w celu odnowienia czarów. Najgorszy z jej ataków to gdy węże wbijają się w ziemie (najgorszy o tyle że zabiera najwięcej hp). Należy też uważać na jej atak petryfikujący wszystko dookoła (sygnalizuje go nachylając się i "strosząc" wężową fryzure)- by go uniknąć, należy uruchomić Mind's Eye. Pokonanie jej zajeło mi jakieś 10 minut.

 

 

Aaaand done. Główny wątek fabularny zakończony, chociaż niestety

z "bad ending" jeśli można tak to nazwać- czyli ostatniego bossa udało mi się doprowadzić jedynie do pomarańczowej poświaty, a i tak coś mi się wydaje że to tylko jego pierwsza forma.

. Czasowo zajęło mi to 12h, czyli nie jest tak źle. Teraz czas na wszystkie dodatkowe misje i tryb multi. Jakby ktoś był chętny na online to możemy się jakoś ustawić :)

Edytowane przez Vasco
Odnośnik do komentarza

Gra skonczna, po 30 godzinach (oczywiscie 1/2 to multi :P) odkrylem sekrety single-playerowe jakie skrywal w sobie Librom i jestem baaaaardzo zadowolony z historii, giera jest genialna.

A ostatnia walka ... uff!

Pora tluc dalej z kumplami avalon pacty w multi, jeszcze duzo godzin przede mna biggrin.png.

Edytowane przez Bansai
Odnośnik do komentarza

Szkoda jedynie że grę łatwo "złamać", niektóre czary powinny być jednak bardziej... "restrykcyjne" w użyciu. Na dobrą sprawę jeśli ktoś skupi się jedynie na ataku, będzie używać czarów golem, eggs, blanket, stone armor (który prawdę mówiąc sprawia że reszta zbroi jest mało warta uwagi) oraz shields praktycznie mało co będzie wstanie powstrzymać go od szybkiego zwycięstwa. Może zmieni się to wraz z jakimś patchem lub DLC, ewentualnie w (miejmy nadzieję) drugiej części :)

 

Mam również nadzieję na więcej rozdziałów "fellow sorcerers", jak dla mnie były świetne :)

Edytowane przez Vasco
Odnośnik do komentarza

Akurat mam 2 osoby z ktorymi zawsze w te gre gram wiec jak cos to o 19 mozna sie wstepnie umowic. Wczoraj nam sie prawie udalo ale poleglismy jednak :D.

 

PSN Bansai_ - postac Alucard, gralismy juz raz, przez przypadek ;). Jak bedziesz kolo 19ej odezwe sie z danymi, tylko dobrze by bylo jakbys na PS3 byl, bo Vita jakos opoznia te wiadomosci.

Edytowane przez Bansai
Odnośnik do komentarza

dzialkowiec, dnia 07 Maj 2013 - 14:09, napisał:

 

    czekamy na 3 x free DLC, gdzie dojdzie 6 nowych bossów i 24 nowe misje i nowe itemy - nie wiem jak wam, ale mi się podoba taki gratis od wydawcy [ :)]

Na dobrą sprawę to pierwsze trzy z zapowiedzianych dziesięciu, gdzieś nawet miałem obrazek gdzie reszta "szefów" jest zacieniona.

 

Czekam żeby zobaczyć nowy Black Rite Berserk w akcji, będzie zabawnie :)

 

Co do Illcebry mam już jej troszkę dość, no bo ile można :D chociaż w tej walce x2 przeżyłem jeden z najlepszych momentów w grach wideo- przed walką dawaliśmy sobie instrukcje co i jak należy zrobić, w drużynie było dwóch randomów, jeden gościu którego poznałem jakieś dwa dni wcześniej też podczas tej walki (i który IMO jest jednym z lepszych graczy z jakimi miałem do czynienia- znakomicie się rozumiemy i gościu dokładnie wie kiedy i co ma robić) no i ja. Oczywiście obaj kolesie zmarli praktycznie na początku, jeden w ogóle odbiegł gdzieś daleko, zmarł i wyszedł z gry, drugi chyba zdawał sobie sprawę że źle trafił i chociaż dał się poświęcić. No i tak zostaliśmy we dwójkę z obiema dziewczynami ;) zajęło to nam prawie godzinę, ale daliśmy radę. Jedna z faniejszych walk :)

 

tl;dr jest do zrobienia, wystarczy tylko cierpliwości :)

 

Generalnie służę pomocą, wydaje mi się że mam ją rozpracowaną :) kilka rad, może komuś pomoże:

 

-najważniejsze co trzeba w tej walce zrobić to rodzielić oba potwory, plansza jest na tyle duża że nie powinno być z tym większych problemów, następnie wszyscy powinni skupiać się na tylko jednym potworze;

 

-jej słabością jest element przeciwny do tego który aktualnie używa (gdy stoi na nogach i "strzela" (można ten atak bronić tarczą), lub gdy biega na czterech łapach i ma odpowiednią poświatę/gdy się "machnie" atakuje tym elementem);

 

-to już pewnie każdy wie- gdy rzucza petryfikację, należy użyć mind's eye- w miarę wyraźnie to sygnalizuje więc nie powinno być z tym więszkszych problemów. Jeśli jednak już damy się złapać, kręćmy analogiem jak tylko się da, często bowiem lubi następnie atakować "wężami z ziemi" który też jest dość łatwo sygnalizowany;

 

-najwięcej atakować powinniśmy gdy stoi na nogach, wystarczy wtedy dobrze rzucić golemy i odpowiednio ją ustawić, lub też podbiec, ustawić obok niej/za nią i atakować wręcz;

 

-gdy stoi na nogach i strzela, można użyć tarczy by się ochronić (chociaż nie do końca jestem pewien czy można na spokojnie przyjąć wszystkie strzały, raczej nie). Tarcza przyda się także gdy jest potwór jest na czterech łapach, z łatwością blokuje jej skoki, szarże, czy też jej "elementarny zamach";

 

-jeśli nie czujemy się pewni, warto zabrać ze sobą jakąś zbroję.

 

 

To chyba tyle z ważniejszych, teraz często jest tak że więcej problemu sprawia nam Elven Queen :D

Edytowane przez Vasco
Odnośnik do komentarza

Vasco, dzięki za rady no i gratuluje wytrwałości - godzina to sporo nawet jak na questa, bo te dwie panie to narazie tylko one sprawiły mi problem w tej grze no i jak spada im hp to wychodzą dodatkowo "przeszkadzajki", a co jest dalej to nie wiem, bo padłem a reszta już nie dała rady nawet z poświęceniem mnie :)

 

Czy thunder bulby na nią działają jak jest w górze?

Edytowane przez dzialkowiec
Odnośnik do komentarza

Gdyby to robić od początku solo/tylko we dwóch byłoby o wiele szybciej, jak wiadomo więcej członków drużyny=wyższe HP przeciwnika.

 

Z poźniejszych przeciwników to w sumie najwięcej problemów może sprawić walka Griffon razem z Phoenix, ewentualnie Leviathan jeśli nie miało się pojęcia co się robi :D Na dobrą sprawę każda walka może być trudna jeśli nie będzie się uważać, pamiętam jedną z Elven Queen gdzie WSZYSCY użyli BR, dwóch członków dało się poświęcić a walka wciąż trwała i trwała.

 

Warto rozważyć też opcję, gdzie jeden z członków drużyny (najlepiej Divine Arm z bonusami do HP) będzie używał czaru Timesand, co pozwoli reszcie okładać bezkarnie bossa.

 

Aha, co do tych przeszkadzajek- z reguły są one po to by łatwo odnowić czary. Warto pamietać że nie trzeba szczególnie ich atakować ( jeśli chodzi o tą walkę 2x ill, tam są bodajże same szczurexy) wystarczy odpowiednio nakierować ataki bossa, który zrobi to za nas. Lub też rzucić gdzieś golema który załatwi pomniejszych przeciwników zostawiajac nam szczątki do zebrania :)

 

Do pytania czy miny działają- tak, warto rozstawić kilka gdy jest na czworaka i się miota, jak się na jedną natknie można wywołać shocking hell :) przynajmniej w grze solo się udało, nie wiem jak w MP. Czy działają jak stoi- jesli unikniesz jej "strzelania" i podłożysz gdzieś koło niej, lub wyczujesz w którą stronę odskoczy to jak najbardziej, inaczej zdetonuje ją swoim atakiem.

Edytowane przez Vasco
Odnośnik do komentarza

Queeny imo sa latwiejsze od Morgan, ale taktyka podobna, jedna osoba tankuje z daleka jedna, reszta ogniem bije pozostala. Za pierwszym podejsciem mojej ekipie sie udalo :P.

 

A Morgany uratowane za pierwszym podejsciem dzisiaj, jutro bedzie trzeba jeszcze je zabic aby odblokowac druga sciezke i wreszcie skoncze Avalon IX :D

Edytowane przez Bansai
Odnośnik do komentarza

To jest jakaś walka łączona (trzeba wcześniejszego bossa uratować/poświęcić)? Bo chociaż mam zrobione wszystkie Avalon Pacts coś jej nie widzę.

 

Na dobrą sprawę jest troszkę podobna w zachowaniu do Illcebry, też można przewidzieć w którą stronę będzie się cofać co stwarza możliwość pułapek (golemy itd). Wiadomo, atak ogniem plus lód na ogłuszenie. Nie zauważyłem żeby zniszczenie jej "cursed part" sprawiało że nie używa któregoś ataku, a szkoda. Jedyny poważny atak to gdy "strzela" dwa razy piórami (?) lub gdy wypuszcza swoje dzieci-bomby. Przyznam się że nie przepadam za walką z nią i z reguły robię ją "na pałę" :)

 

Oh i taka drobna rada jeśli komuś zależy na "zbieraniu" towarzyszy- najlepiej najpierw potwora poświęcić, zrobić odkrytą walkę i przy następnej uratować- oszczędzi to nam jednego starcia.

Odnośnik do komentarza

Wybaczcie posta pod postem, jednak zaprezentowano dwóch nowych bossów z planowanych DLC.

 

Pierwszy to Basilisk (ruchy i ataki podobne do Valkyrie)

 

 

 

oraz Troll (ataki wyglądają mi na te jak u Slime)

 

 

 

Mam nadzieję że nie wszyscy z planowanych bossów mają już swój odpowiednik w pełnej grze.

Edytowane przez Vasco
Odnośnik do komentarza

Troll świetny, czuć że przy nim jesteśmy jak mrówki - duży zasięg łap na małej planszy to może być ciekawie :) a jakby tak dali misję z dwoma takimi gentelmanami, to będzie można poczuć moc

 

Chyba Vita by poczula moc z jaka uderzylbym nia o sciane jakby z 2 kazali walczyc.

 

Dzis trzeba skonczyc Avalon X i zabrac sie za Forgotten aby miec wszystko zrobione przed premiera dodatkow :D

Edytowane przez Bansai
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Na ppe.pl pojawiło się info co do zmian które pojawią się wraz z nowym DLC dla Japonii, szkoda że zapomniano o samych bossach :)
 

Cat Sith (wygląda jak reskin Ghosta?):

 

 

Beelzebub (reskin Elven Queen):

 

 

Dojdzie także nowy epizod do Fellow Sorcerers (yeah) tym razem z Elaine, członkinią tajnej grupy Sanctuary działającej potajemnie na szkodę Avalonu (dla większej tajemniczości tej informacji napiszę jeszcze słowo tajemnica).

Edytowane przez Vasco
Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

Gra ktos jeszcze? Da sie to gre przejsc solo? Bo nie wiem czy kupowac uzywke, czy od razu nowke z online passem.

da sie przejsc - w zasadzie wątek główny przechodzi się samemu - tylko trzeba wiecej czasu na "pakowanie postaci". No chyba, że wybiera się "prosta drogę"... 4-5h ubijania szczurów w tym samym miejscu ;] tylko po to, zeby nabić lvl. normalnie lvl wbija się równolegle w singlu i online(zadania poboczne) 

 

jak cos to wieczorami mogę zagrać online - brakuje mi jednego trofeum do platyny... przy okazji sobie wbije :) 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...