Skocz do zawartości

Soul Sacrifice


darkgamer

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś kupił z was najnowszą Delte? Przy pierwszej części bawiłem się wyśmienicie. Mało tego, nawet platyna wpadła. Ciekawią mnie opinie bo korci strasznie :)

 

Tak. Jeżeli podobała Ci się wersja podstawowa, bierz w ciemno Deltę- ilość usprawnień sprawia że momentami czujesz się jakbyś grał w dwie różne gry (Delta zawiera historię opowiedzianą w zwykłym Soul Sacrifice, istnieje też możliwość przeniesienia zapisanego stanu gry). Już ukazało się kilka darmowych DLC tak więc grania jest co nie miara (do tego też dochodzi Alice Eternal Maze który jest niekończącym się trybem survival czy też Blank Pages które generują pakty w różnej konfiguracji za które można uzyskać różne nagrody- akcesoria, głosy NPC-ów itd.).

Odnośnik do komentarza

Widzę że straszna cisza w temacie. Nikt nie gra?

 

Mimo że to "oczywista oczywistość" to wciąż Deltę męczę, chociaż na dobrą sprawę zrobiłem w niej wszystko co chciałem (platyna, 100INT, ponad setka Rite of Transmutation, zrobione buildy jakie chciałem). Teraz staram się zagrać kilka paktów online od czasu do czasu żeby nie wyjść z wprawy. Muszę też w końcu przeczytać wszystkie nowe wpisy w sekcji Lore, bo od czasu nabycia europejskiej wersji gry jeszcze się za to nie zabrałem :) Wydaje mi się że podobnie jak przy SS przyda mi się z miesiąc przerwy (lub od DLC do DLC) coby troszkę od gry odpocząć żeby nie zbrzydła. Od początku gram jako Dark Arm Avalon tak więc po powrocie mógłbym spróbować się w innej frakcji.

 

Fun Fact: W wersji EU ani razu nie użyłem opcji Fate na żadnej z istot :)

Odnośnik do komentarza

Ponad setka transmutacji? Grubo... Ja dopiero wbijam trzeci ;-) Najgorsze jest to że nie mogę się zdecydować jak grać. Z jednej strony fajnie mi się gra blood buildem pod Sanctuarium, z drugiej od czasów "jedynki" cały czas mnie ciągnie do explosive Avalonu. Tyle że z tego co czytałem to wszystkie dystansowe buildy klękają w Eternal Maze co mnie trochę martwi. Zastanawia mnie też czy opłaca się inwestować w czarne offeringi. Niby mają konkretnego powera, ale ilość castów/2...

 

A tak w ogóle jakie macie buildy i jaki styl gry preferujecie?

Odnośnik do komentarza

Hahah, rozpisałem się w odpowidezi @up i mi prąd wyłączyli przed wysłaniem :) To tak w skrócie:

 

-spróbuj z początku kilku buildów i zobacz który leży Ci najbardziej, niestety Delta jest na tyle mało zbalansowana że w ostateczności liczy się może z 5 buildów/kategorii czarów;

 

-grałem troszkę Explosive i nawet fajnie się gra (lubię tą kategorię czarów) czasy też miałem nawet nawet w niektórych paktach;

 

-Eternal Maze to jednak tryb przygotowany bardziej pod buildy typu 'melee', zależy też jak daleko chcesz zajść- mnie jednak mało bawi ta część gry tak więc sobie odpuściłem;

 

-jeśli chodzi o 'czarne' czary to w późniejszych etapach gry czary ofensywne podniesione do tej rangi to praktycznie mus (podobnie jak niektóre czary typu support jak evasive, arboreal). W złocie dobrze zostawić takie czary gdzie liczy się bardziej liczba użyć od mocy, jak leczenie czy też tworzenie pilaru.

 

Zaś co do buildu- w podstawowym SS jakieś 70% czasu spędziłem jako Neutral/Blood albo Neutral/Special, przy końcówce przerzuciłem się na Divine/Blood. Gdy zaczynałem przygodę z japońską Deltą pierwszym wyborem było Sanktuarium/Blood, chciałem się przerzucić na Grim bo zawsze wolałem być Neutral, jednak zauważyłem że bycie Dark Arm Avalon jest mocno osłabione dlatego chciałem znaleźć jakiś dobry build dla tej opcji no i jak już go znalazłem, to tak mi zostało- teraz nie widzę dla siebie innej opcji jak Dark Arm Avalon Arcane/Other build (no chyba że tak jak pisałem wcześniej, wrócę do gry po dłużej przerwie). Od czasu do czasu pogrywam czymś innym (Explosive, Bomb, Stonefist, Blood albo Roar) jednak zawsze wracam do Arcane/Other ze względu na moc, szybkość i skuteczność- człowiek się przyzwyczaił do robienia "czasów" w pakatach :) Gdyby ktoś chciał mogę zapodać link do tematu na gamefaqs gdzie pokrótce opisałem zalety takiego buildu, niżej zaś ten z którym obecnie pomykam sobie online:

 

 

Sigils:

 

Avalon Seal V (+40% atk)

Grim Seal V (+500HP) lub Sanctuarium Seal V (+40% def)

 

Mystic Sigil VII (+120% Other magic)

Mystic Sigil VI (+105% Other Magic)

 

Resonance: Other Magic +140%, Special Magic -76%

 

Slayer Sigil V (+80% atk) lub Vanquisher Sigil V (+500 HP, +50% atk)

 

w ostatnim slocie zależy od ubioru, z reguły coś co daje +5% atk

 

Heart Sigil: Mystic Heartsigil X (+160% Other magic)

 

 

 

Offerings:

 

Everyoung Horn *** black

 

Fell God Lightwing *** black

 

Princess's Mask *** gold

 

Abyssal Bead *** black

 

Primordial Bedrock *** gold

 

Starveling's Fruit *** black

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kilka pytań nooba który pograł wczoraj może z cztery godzinki:

 

- Ktoś mi delikatnie wytłumaczy czym są te Rumorsy? Z tego co delikatnie obadałem to dają one jakieś bonusy do ogrywanej mapy (miniony będą słabsze/więcej expa) dobrze myślę? W dalszej części gry mają one większe bonusy i znaczenie?

- Czy mimo idąc ostro w Sacrifice mogę przyłączyć się do Grim? No i czy przełączanie się między frakcjami zamyka inne levele u innych frakcji (w dalszej części gry, bo narazie to widzę, że mogę robić wszystko)

 

Ogólnie to pierwsze wrażenia pozytywne choć na początku to przez 5 minut miałem mętlik w głowie pt: "Kur...a czy ja omyłkowo nie kupiłem podstawki SS? :) " Nie wiedziałem o tym, że tak wiele zostało bezczelnie wzięte z podawowego SS. Z jednej strony ma to sens (patrząc na koniec gry w SS, ale myślałem, że wykażą się jakąś inwencją...)

 

EDIT: No i te japońskie trofea to jest porażka na całej linii  :sick:

Edytowane przez Sobies
Odnośnik do komentarza

Z japońskimi trofeami faktycznie wtopili. Co do rumorów - dobrze rozumujesz. W późniejszym etapie gry ważne są boosty do expa i te zwiększające szansę na pojawienie się ślimaka w queście bo pozwalają względnie szybko i bezboleśnie przechodzić kolejne transmutacje. Co do frakcji to dostępność questów chyba nie ma większego znaczenia względem tego w której frakcji jesteś. Każda frakcja dostaje natomiast inne oferingi jako nagrody. No i w dalszym etapie gry wybór frakcji w dużym stopniu określa Twój styl gry. Albo inaczej - styl gry wymusza wybór takiej a nie innej frakcji - za sprawą heart sigil.

Odnośnik do komentarza

Sporo już poczytałem i praktycznie wszystkie moje wątpliwości rozwiałem oprócz jednej: Czy zmieniając frakcję powiedzmy na Grimm będąc Avalon strace punkty frakcji? czy zostają one przypisane na zawsze i wracając z powrotem do Avalon będę je miał? Chodzi o te punkty co zbiera się aby odblokować tytuły.

 

W podstawce mam platynę, ale jak poczytałem co trzeba zrobić tutaj to trochę zabawy jest :) Narazie czyszczę te początkowe pacty + fabułe. Powoli zaczyna być wyzwanie, więc muszę się koniecznie dozbroić. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Powoli zaczynam się wku...ać na tą grę :) Jak narazie mam zrobione 2 transmutacje i poszedłem mocno w Explosive build będąc Dark Avalon. Od kilku godzin bezskutecznie nie mogę wyfarmić Hydra SE++ do Slayer Sigil V

 

Obserwuje również wielu graczy biegających z Tyrant Binding... oczywiście również dziadostwo nie chce mi dropnąć co doprowadza mnie do szału! Ogólnie to ginę co chwila i stwierdzam, że jestem mega noobem 

 

W tej chwili mam taki build:

 

Cobbler's Mallet+

Winged Eye's Orb+

Abyssal Bead+

Healing Bloom L**

Amulet L (w zależności od żywiołu)

Flamehag's Red Rag L**

 

Z sigilsów mam bonusy: (Dark Arm IV)

+125% Attack Amp

+351% Explosive Magic Amp

 

Wiem, offeringi mam tragiczne co niektóre... Próbuje stworzyć to co Vasco napisałeś kilka postów wcześniej, ale jak mówie... za nic nie chce mi paść żaden Lightwing, czy ten Tyrant nawet... Ale i tak gram non stop i kolejne godziny pochłaniają :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Szata graficzna, pomimo kilku niedociągnięć, jest niczego sobie. Postaci wyglądają dobrze (choć bez rewelacji), jest płynnie i potrafi być efektownie. Zgrzytów nie uświadczyłem. Dałbym 7/10.

Za muzykę bite 10/10. Obok ścieżki dźwiękowej z HLM, SS prezentuje jedne z najlepszych utworów jakie słyszałem.

W głowie mam m.in. motyw przewodni z TLoU tudzież z Kryzysa Drugiego, ale przykładowo to:

fantastyczna sprawa.

Głos lektora, bądź naszej cudnej księgi - mistrzostwo. 

Natomiast osobiście kapitalnie się przy niej bawiłem. Za grywalność, jak i ocenę końcową wrzuciłbym 9/10.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...