Skocz do zawartości

Wymagania sprzetowe Diablo 3


Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym poczekał, sam się zastanawiam czy nie kupić diabolo dopiero we wrześniu jak będę modernizował kompa. Do tego czasu na stówę pojawi się wiele patchy, driverów do podzespołów, które pozwolą na komfortową grę. Sam diabełek też pewnie stanie się lepszą grą. Także Ty możesz zaczekać jeszcze chwilę lub po prostu kupować co tam masz, w inne gry pograsz na lajcie, a diablo to póki co loteria.

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że to takie gadanie pojedynczych osób. Nie wiem co może źle działać, co prawda u mnie na 540m nie chodzi jakoś super płynnie, ale grało się całkiem komfortowo, a grałem praktycznie na full ustawieniach, tylko cienie na średni. Teraz na koszmar sobie ustawiłem ustawienia minimalne, gra wcale nie wygląda jakoś dużo gorzej, a śmiga aż miło xd Fajnie się gra jak tak gra zasówa, jest uczucie jakby była ze 3 razy szybsza

Odnośnik do komentarza

to zeby jeszcze bardziej skomplikowac wybor dorzucam

 

http://www.bluemobility.pl/bm-clevo-w150erq-p-24542.html

 

grafika ma wydajnosc na poziomie gtx 460m. Jedyne co moze blokowac przed zakupem to sam sklep - wielka niewiadoma. Powstal on stosunkowo niedawno (a wlasciwie narodzil ponownie po upadku). Na dodatek prowadza go osoby ktore w przeszlosci pracowaly w innych 2 sklepach ktore tez padly :).

Na nhl.pl sa jednak ludzie ktorzy zaryzykowali i zakupili laptopy u nich i obecnie maja je w domu.

Odnośnik do komentarza

Wymagania sprzetowe sa dla biedakow ;(

A tak powaznie to cholera wie o co chodzi tej grze u mnie na AMDx6 3.3 12GB RAM i 2xRadeon 6970 ( 2x 2GB RAM ) gra chodzi swietnie ale randomowo potrafi chrupnac tak ze o ja (pipi)e + wiatraki z karty i procka chodza jak bym film Final Fantasy na nim renderowal ... -_-

Odnośnik do komentarza

też chciałbym mieć takie problemy...

u mnie na samsungu rf711 (s02-pl) jeszcze pierwsze dwa akty jakoś się da grać, ale od trzeciego praktycznie non stop jest poniżej 20fpsów, a przy większej rozwałce jest jeszcze gorzej i grzeje tak, że się trochę obawiam o obudowę... a i all mam na minimum ustawione...

z tego co widzę jest to problem globalny, związany z kartą gt 540M... pojawiają się jakieś nowe rozwiązania (to co niby działało jest już nie dostępne po ostatnim upie sterowników...), ale póki co nic nie działa tak jak powinno.

 

rozumiem kłopoty ze serwerami, ale jeżeli w grę nie da się grać przy więcej niż minimalnych parametrach to już jest przesada...

Odnośnik do komentarza

dokładnie. w skyrim grałem bez problemu, nie pamiętam na jakich ustawieniach więc pewnie na default, a diablo mi ustawiło prawie all na maxa gdzie nawet na minimum się nie da grać...

najgorsze jest to, że tak naprawdę nie wiadomo w czym jest problem... jedne rozwiązania dotyczą karty, a inne procesora. u mnie póki co nic nie dało większej poprawy...

 

blizz w tym czasie robi mega poprawki:

 

// May 25 //

Monsters

  • Mehtan the Necromancer and his skeletons can no longer be used to kill other monsters which have been kited to their location before or after the "Restless Sands" event

Odnośnik do komentarza

nie miałem czasu sprawdzić bardziej tego, ale na chwilę pobiegałem i wygląda, że jest lepiej - trzeba zmienić w pliku d3prefs:

"Change DisableTrilinearFiltering to '1' from '0' and HARDWARECLAS to 1".

 

pomogło = na najniższych ustawieniach da się grać = spadki fpsa poniżej 15 są sporadyczne...

Odnośnik do komentarza

Myslicie ze blizz zajmie sie tymi problemami, czy zleja to?

Mam dwa lapki na oku. Juz ostatecznie

 

http://allegro.pl/moc-ssd-lenovo-y570-i5-8gb-750gb-32ssd-gt555m-w7hp-i2370935208.html

 

http://allegro.pl/asus-x53sv-k53sv-i7-2670qm-8gb-750g-7200-gt540-win-i2365048664.html

 

I teraz tak. Lenovo tansze i lepsza karta +dysk ssd.

Jednak jak sie wpisze w gogla ten model +diablo wyskakuja problemy z duzymi spadkami fps. Tylko nie wiem czy to problem karty czy lapka, bo na karte tez narzekaja. W sumie na obie karty narzekaja 540 i 555 tak samo. Z lenovo tez jest tak ze nie wiedza ze jest przelacznik kart fizyczny :[ i nie wiem czy nie przelaczaja czy serio jest problem z lapkiem, bo w wielu miejscach przelacznik rozwiazal problem.

Sam nie wiem :<

 

 

Odnośnik do komentarza

http://www.arest.pl/...0M-Cam-Win7-HP/

Na tym pojdzie? Jak to jest z tymi kartami?

Rekomendowany to gf 260? W tym laptopie jest lepsza czy gorsza?

mam ten model ale z i7 i 8GB na pokładzie i ewidentnie przycina i to dosyć często. Tyle tylko, że sterowników nie aktualizowałem jeszcze i może w tym jest problem. Aha, i mówię o grze w Diablo 3 Starter z quest passa. Oczywiście uruchamiam grę z NVIDII, a nie z grafiki z procka
Odnośnik do komentarza

Ale o jakich wy przycinkach mówicie? Takich, że gra cały czas chodzi nie płynnie, np. po te 20 fps? Czy chodzi płynnie, a czasem na chwile chrupnie? Bo jeśli te drugie to ja też tak mam na karcie 540m i to wcale, aż tak straszne nie jest. I z tego co wiem to wina dysków twardych na laptopie a nie karty graficznej. Z ssd może nie powinno tak chrupać

Odnośnik do komentarza

http://www.arest.pl/...0M-Cam-Win7-HP/

Na tym pojdzie? Jak to jest z tymi kartami?

Rekomendowany to gf 260? W tym laptopie jest lepsza czy gorsza?

mam ten model ale z i7 i 8GB na pokładzie i ewidentnie przycina i to dosyć często. Tyle tylko, że sterowników nie aktualizowałem jeszcze i może w tym jest problem. Aha, i mówię o grze w Diablo 3 Starter z quest passa. Oczywiście uruchamiam grę z NVIDII, a nie z grafiki z procka

Czyli masz ten http://allegro.pl/asus-x53sv-k53sv-i7-2670qm-8gb-750g-7200-gt540-win-i2365048664.html ?

Napisz cos wiecej, jak czesto przycina i jakie spadki masz fpsow? Ile srednio ? I w koncu na jakich ustawieniach grasz?

Odnośnik do komentarza

http://www.arest.pl/...0M-Cam-Win7-HP/

Na tym pojdzie? Jak to jest z tymi kartami?

Rekomendowany to gf 260? W tym laptopie jest lepsza czy gorsza?

mam ten model ale z i7 i 8GB na pokładzie i ewidentnie przycina i to dosyć często. Tyle tylko, że sterowników nie aktualizowałem jeszcze i może w tym jest problem. Aha, i mówię o grze w Diablo 3 Starter z quest passa. Oczywiście uruchamiam grę z NVIDII, a nie z grafiki z procka

Czyli masz ten http://allegro.pl/as...2365048664.html ?

Napisz cos wiecej, jak czesto przycina i jakie spadki masz fpsow? Ile srednio ? I w koncu na jakich ustawieniach grasz?

Mam tego lapka: http://www.ceneo.pl/13301058s

zapłaciłem ~2700 w selgrosie z 4GB i dokupiłem za niecałe 100zł 4GB więc podobna w sumie specyfikacja, niestety bez USB 3.0 ale za to 17" matryca. Nie wiem jak sprawdzić ilość FPS, jakimś programem to ludzie sprawdzają czy jest gdzieś w ustawieniach Diablo? Jeśli mi podacie czym sprawdzacie to mogę zrobić testy. Nie sprawdzałem jeszcze tych "myków" ze zmianą na jeden procesor i zmniejszenia maksymalnej liczby klatek renderowanych do 0, ale za chwilę przetestuję. Ustawienia wstępnie dałem na max, później zmniejszyłem cienie do minimum a i tak chrupie co jakiś czas. Powiedziałbym że widoczne spadki są przy wielu grupkach i często gra tak jakby "zamula". Nie wiem tylko jak z ustawieniami bo miałem ustawione chyba limif FPS na 150, a na brzegach dałem chyba ok. 50 i tu może być przyczyna. Spróbuję to zmniejszyć i zobaczę jak to wszystko zaraz zadziała.

Edytowane przez septo
Odnośnik do komentarza

Ctrl+r wlaczasz fpsy. Zobacz z ilu do ilu ci spada

Sprawdz i daj znac jak to dziala :-) Bardzo uciazliwe to chrupanie?

 

Z systemem za 2700 kupiles?

dzieki za info. zaraz przetestuję. Rozdzielczość mam ustawioną 1600x900. A co do lapka to tak, z Win7 Home Premium był kupiony, ale to już ze 3-4 miesiące temu było

 

EDIT: normalnie 30-50FPS ale praktycznie przy każdej walce spada do 10-30FPS, tekstury wysokie, cienie niskie, fizyka niska, ta ostatnia opcja chyba średnie. W sumie nie zauważyłem dużych różnic między tym a wszystko na max i cienie na średnie. Koligacja procesora tylko przeszkodziła a nie pomogła. W sumie to i tak mimo chrupania podoba mi się gra, ale szkoda, że są takie uciążliwości zwłaszcza, że ludzie pisali, że na BF3 gra się dobrze z takim sprzętem więc coś jest nie tak. Nie wiem czy uaktualniać sterowniki do karty... Może to by coś pomogło?

Edytowane przez septo
Odnośnik do komentarza

Cos czytalem ze przyciete, a w tym tez tak jest?

http://www.proline.pl/?p=ASUS+N55SF-SX398V

 

 

Ctrl+r wlaczasz fpsy. Zobacz z ilu do ilu ci spada

Sprawdz i daj znac jak to dziala :-) Bardzo uciazliwe to chrupanie?

 

Z systemem za 2700 kupiles?

dzieki za info. zaraz przetestuję. Rozdzielczość mam ustawioną 1600x900. A co do lapka to tak, z Win7 Home Premium był kupiony, ale to już ze 3-4 miesiące temu było

 

EDIT: normalnie 30-50FPS ale praktycznie przy każdej walce spada do 10-30FPS, tekstury wysokie, cienie niskie, fizyka niska, ta ostatnia opcja chyba średnie. W sumie nie zauważyłem dużych różnic między tym a wszystko na max i cienie na średnie. Koligacja procesora tylko przeszkodziła a nie pomogła. W sumie to i tak mimo chrupania podoba mi się gra, ale szkoda, że są takie uciążliwości zwłaszcza, że ludzie pisali, że na BF3 gra się dobrze z takim sprzętem więc coś jest nie tak. Nie wiem czy uaktualniać sterowniki do karty... Może to by coś pomogło?

Nie zaszkodzi sprawdzic

Odnośnik do komentarza

Septo, ustaw rozdziałkę 1280x720 i all na low. Przycinki są o wiele krótsze a i gra się o niebo lepiej. I sterowniki też przydałoby się ściągnąć najnowsze, tylko że w najnowszym patchu nie wiem czemu u mnie znikła ta opcja ustawienia wstępnie renderowanych cząsteczek, ale trudno. W opcjach graficznych włącz VSync, i odhacz MAX Fps dla background i foregorund. Tak pisali na forum i możliwe, że pomaga, ja to zrobiłem i problemów nie mam, chociaż w sumie wcześniej też jakichś znaczących nie miałem. Dodam, że jak kupiłem swojego lapka to miałem dysk twardy dosyć cienki z 5200 obrotów i masa gier właśnie mi tak przycinała. Diablo 2, Gry online różne, muzyka nawet czasem w winampie. Jak kupiłem dysk twardy z 7200 obrotów to wszystko się zmieniło i jestem bardzo zadowolony ze swojego lapka.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.