Skocz do zawartości

PSP jako emulator PSXa?


kulak4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Założyłem nowy temat, ponieważ zależy mi na jak najszybszej odpowiedzi.

 

Otóż jestem zupełnie "zielony" w temacie PSP, ostatnio jednak mocno zainteresowałem się ową konsolką.

Przeczytałem na necie, iż PSP jest w stanie emulować PSXa i odpalać obrazy płyty.

Jako, że zawsze chciałem mieć przenośnego PSXa, to w takim wypadku PSP zaopatrzone we wspomniany emulator wydawało by się być świetną opcją.

 

Ogólnie zależy mi na kupnie konsolki, która odpalałaby różnego rodzaju emulatory. Mam już w swojej kolekcji zarówno GP32, jak i GP2X, ale oczywiście o emulacji PSXa w przypadku owych handheldów nie może być mowy.

Moje pytanie brzmi zatem: czy faktycznie PSP nadaje się jako emulator PlayStation? Co trzeba zrobić, by wgrać taki emulator? Czy emulatory starszych konsol (SNES, NES) bądź innych systemów (MAME, CPS 1 i 2) spisują się dobrze na PSP? Czy emulator PSXa działa w 100% i czy ma opcję savestate'ów (save w dowolnym momencie)?

 

Słyszałem coś o jakiś downgrade'ach firmware'u, ale i tak nie zależy mi na tym, by grać w gry PSP, a obrazy płyt z gier z PSXa pochodziły by z mojej kolekcji licznych oryginałów, zatem miałbym czyste sumienie ;)

 

Czy gra jest w ogóle warta świeczki i PSP to jednak nie raj dal fanów emulacji?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

PSP emuluje PSX'a sprzętowo. Na PS Store masz do kupienia klasyki z PSX'a, ale jeśli konsola jest "przerobiona" to możesz odpalić każdą grę z PSX'a po uprzednim skonwertowaniu jej do odpowiedniego formatu. Nie ma czegoś takiego jak save state, są tylko i wyłącznie savy tak jak na oryginalnej konsoli. Oczywiście możesz też spauzować grę i wyłączyć konsolę (tryb uśpienia) i powrócić do gry po późniejszym włączeniu konsoli.

Odnośnik do komentarza

Żeby używać emulatorów do innych konsol to oczywiście musisz przerobić konsole.Sam testowałem emulatory NES, SNES, GBA, GBC, Segi Genesis, Segi Mega Drive i Mastersystem i oprócz emu GBA (problem z odpalaniem wielu romów, możliwe, że to wina posiadanego przeze mnie emulatora) większość gierek śmigała idealnie (W każdym emulatorze oczywiście opcja save state i inne bajery jak cheaty czy screenshoty). Poza tym testowałem też emu n64 i róznych automatów (mame, cps) ale tutaj to już jest troche problemów, bo zwykle trzeba wyłączyć dźwięk oraz często i gęsto są spadki animacji w czasie grania.

 

PS. W czasie używania emulatora SNES'a uważaj żeby zapisywać grę przy w miarę naładowanej konsolce, bo może ci się save nie zachować jeśli konsola będzie słabo naładowana, Sam miałem tak po 5 godzinach gry w Chrono Trigger, przy zapisie pojawiło mi się ostrzeżenie , że słabo naładowana bateria bla bla bla i oczywiście zignorowałem to, a save poszedł do piachu, więc lepiej uważać;)

Edytowane przez karmaster
Odnośnik do komentarza

Ja mam podobne odczucia jak kolega wyżej. Trzeba pamiętać, że to NIE JEST SPRZĘTOWA W 100% EMULACJA, kompatybilność tytułów jest zależna od posiadanego emulatora (właśnie POPS). I teraz - wiem, że to może niemoralne ale najlepiej sprawdzają się konsole przerabialne na stałe. Sam miałem taką konsolę i nie ma wtedy problemu, można mieć kilka wersji emulatora jednocześnie i przypisać go do dowolnej gry tak, żeby gra chodziła możliwie jak najlepiej. Oczywiście, są moralne minusy przerabiania itp, ale moim zdaniem, jako że obecność gier w sklepie PSStore to kropla tego co jest na rynku, warto kupić sobie oryginał na PSXa i zgrać czy zdobyć jego odpowiednik pod emulator - wtedy wszystko jest zgodne z moim sumieniem :-)

 

Niestety tylko taki zestaw pozwoli ci grać w 99% gier z PSXa bo tak wysoka jest kompatybilność jeśli możesz się przełączać miedzy wersjami emulatora.

Najlepszym wyborem będzie konsola PSP z serii 2000 z kompatybilną płytą główną która pozwala wgrać firmware na stałe.

 

2 dobre poradniki jak odróżnic konsole. Dodam - że ŻĄDNEJ NOWEJ KONSOLI nie da się już tak przerobić.

http://forum.pspoland.pl/viewtopic.php?f=30&t=35802

http://forum.pspoland.pl/viewtopic.php?f=30&t=43553

Odnośnik do komentarza

Ja posiadam sflashowane PSP jako drugi właściciel. Ładuje na nie wszystkie gierki PSXowe aż miło i kazda działa w 101% zgodnie z oryginałem. Zarówno dźwięk, FMV, jak i grafika czy prędkość. Jako, że sprzęt już upadł, polecam śmiało uruchomić jego "dodatkowe ficzery" i bawić się w najlepsze. Posiadam wersję 3000 i czekam właśnie na kabel TV, aby sprawdzić czy nie zastąpi mi owo combo PSP + kabel TV poczciwego Szaraka. Jeśli tak będzie - mmm :)

Odnośnik do komentarza

No z tego co ja czytam to stała przeróbka polega na posiadaniu odpowiednio przygotowanej karty oraz na explotcie w oryginalnym sofcie. Nie widzę informacji aby to się zmieniło. Ponadto nie widzę informacji o przeróbce najnowszego modelu bez Wi-Fi. Modele o których piszę mają pełen, niezabezpieczony dostęp do miejsca w swojej pamieci ROM na którym jest firmware, pozwala to na wgranie tam CFW na stałe, czy karta jest w czytniku czy nie. I to nazywam stałą przeróbką.

 

Jeśli jestem w błędzie - poprawcie mnie proszę.

 

P.S. Nie zastępowałbym PSXa PSP ze względu na 6 przycisków i brak 2giej gałki analogowej.

Odnośnik do komentarza
pozwala to na wgranie tam CFW na stałe, czy karta jest w czytniku czy nie. I to nazywam stałą przeróbką.

 

 

Nigdy się specjalnie nie interesowałem jak to działa, najpierw miałem cfw na karcie które znikało po resecie, potem wysłałem do jakiegoś murzyna z allegro i już nie musiałem się martwić bo cfw siedziało na stałe, z kartą czy bez.

Odnośnik do komentarza
pozwala to na wgranie tam CFW na stałe, czy karta jest w czytniku czy nie. I to nazywam stałą przeróbką.

 

 

Nigdy się specjalnie nie interesowałem jak to działa, najpierw miałem cfw na karcie które znikało po resecie, potem wysłałem do jakiegoś murzyna z allegro i już nie musiałem się martwić bo cfw siedziało na stałe, z kartą czy bez.

 

tak sie kiedys zastanawiałem na kim cwaniaczki z allegro zarabiają przerabiajac te CFW, teraz sie juz wyjasniło XD

 

PSP jako emu PSXa? Tak ale tylko czesci tytułów, np. RE 3 za (pipi)a nie chce mi ruszyc i zalicza zwiechy ;/ za to Chrono Cross smiga az milo.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy później...

Psp jako emulator psx to badziwie, ani vagrant mi nie ruszyl ani Breath of fire 4, teraz wgralem Colony wars red sun i nieraz pogram jedna misje po czym podczas ladowania gra sie zacina. Oczywiscie chodzi mi tylko na najnowszym popsie (pipi).owy king of fighters 99. Dlaczego na nowych popsach gry w ogole nie dzialaja, tj wgrywa sie ekran plastation (ten czarny z logiem Psx) i tak zostaje, mial ktos tak? Umie ktos zaradzic? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Podpisuje się pod tym pytankiem. W sklepach i wszędzie to cholerstwo PSP Street, nigdzie nie ma starych dobrych 3000 (które jeśli dobrze się orientuje już od jakiegoś czasu są w pełni złamane, tj. można było downgrade'ować do w pełni złamanego ofw by mieć stałe cfw).

 

Heh, jak sobie przypomnę to nawet mam kupione oryginalne FF VII za 36 zł z PS Store. Ale i tak wolę pykać z .iso :devil:.

Odnośnik do komentarza

Teraz każde PSP jest złamane, ale od 300x i Street po każdym całkowitym wyłączeniu konsolki trzeba jeszcze raz CFW odpalać ( nie zapisuje się FW w NAND, nie jest to "stała" przeróbka ).

 

PSP padło po tym jak wyciekły klucze do podpisywania programów, teraz nawet bez CFW można wszystko odpalać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli ktoś się waha przed kupnem PSP Street to mogę go polecić, nie jest aż tak źle wykonany jak niektórzy piszą, matowa obudowa to dla mnie plus. Jedynie co to głośnik lipny ale większość gra na słuchawkach więc nie ma problemu. Gram w gierki z PSX'a i wszystko chodzi, nie miałem żadnych problemów. Jeśli ktoś ma problem z odpaleniem jakiegoś szemranego iso to polecam oficjalne wersje z PSN.

Odnośnik do komentarza

Teraz każde PSP jest złamane, ale od 300x i Street po każdym całkowitym wyłączeniu konsolki trzeba jeszcze raz CFW odpalać ( nie zapisuje się FW w NAND, nie jest to "stała" przeróbka ).

 

Mam 3k i 6.20 z perma patchem, czyli praktycznie stałą przeróbkę. Późniejsze CFW rzeczywiście, nie mają takiej możliwości...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.