Skocz do zawartości

Yakuza 5


Paliodor

Rekomendowane odpowiedzi

23z8b.jpg

 

Platformy:PS3

Developer: Sega

Data Premiery: Japonia(Grudzień 2012) Europa(???) USA (???)

Oficjalna strona gry:

http://ryu-ga-gotoku.com/five/

 

Info o grze:

-5 miast do odwiedzenia (Nagoya- Kineicho,Sapporo-Tsukimino,Fukuoka-Nagasugai,Osaka-Soutenbori,Tokyo-Kamurocho)

-główni bohaterowie to Shun Akiyama, Taiga Saejima,Kiryu Kazuma, Haruka i nowy w serii - Tatsuo Shinada

-Haruka będzie grywalną postacią

-słowo klucz w przypadku Yakuzy 5 to "marzenia"

- istnieją, mówią twórcy, różne sposoby ich realizacji, nie zawsze pozytywne (mamy zwrócić uwagę na to, jak różnie podchodzi do tego piątka tutejszych bohaterów, których życie ma nam zostać starannie przedstawione)

- gra ukaże się w Japonii w grudniu, Nagoshi powiedział, że był to najlepszy możliwy termin

- scenariusz ma być "bardziej dynamiczny" i mieć "silniejszy przekaz"

- we wszystkie nowe miasta włożono tyle wysiłku, co wcześniej w Kamurocho (Kamurocho też ma zresztą dostać "level upa")

- przejście do walk i z walk ma być płynne, tempo gry usprawniono znacząco

- twórcy nie mieli żadnych wątpliwość czy Haruka powinna pojawić się w Yakuzie 5, ale sporo pracy włożyli w sterowanie tą postacią

- Shinada z kolei ma być nowym typem bohatera, takim, który ze względu na swoje tchórzostwo i ucieczkę przed kłopotami może się nam początkowo nie wydawać godnym tego miana, ale z którym da się jednocześnie utożsamić.

- Yakuza 5 nie ma kompletnie żadnego związku z Yakuzą: Dead Souls; japoński podtytuł tej drugiej gry (Of The End - przyp. Enkidou) miał nam zresztą zakomunikować, że to koniec "starej Yakuzy

- Yakuza 5 nie ma być zwyczajnym sequelem "czwórki", założenie jest takie, by przebić oczekiwania graczy pod każdym względem

- Nagoshi mówi, że developing trwał tym razem dwa razy dłużej niż zwykle, zespół jest jednak zmotywowany by sprostać nowemu wyzwaniu dostarczając wraz z piątą Yakuzą i esencję serii, i szereg zupełnie nowych rzeczy

Źródło:PPE

 

Screeny:

full5.th.jpg full34w.th.jpgfullll.th.jpgfull3y.th.jpgfull2e.th.jpg23z7m.th.jpg

 

Więcej screenów na Adriasang.com

Edytowane przez Paliodor
  • Plusik 8
Odnośnik do komentarza

niech się równolegle zabiorą za translacje na język szekspira :D

"istnieją, mówią twórcy, różne sposoby ich realizacji, nie zawsze pozytywne (mamy zwrócić uwagę na to, jak różnie podchodzi do tego piątka tutejszych bohaterów, których życie ma nam zostać starannie przedstawione)"

pewnie niestety nie chodzi o różne ścieżki doo obrania :(

Odnośnik do komentarza

Ciesze sie, ze gra zostala juz zapowiedziana i ukaze sie jeszcze tym roku w Japonii, mam tylko nadzieje, ze Europa nie bedzie musiala dlugo czekac Rok oczekiwania w przypadku poprzednich dwoch czesci to jednak troche zbyt dlugo.

 

Obecnosc Haruki jako grywalnej postaci mnie nie dziwi - to w koncu musialo nastapic, wiedzialem ze tak bedzie. Screeny prezentuja sie bardzo dobrze, fajnie, ze bedzie nowy engine - widac, ze producenci ida do przodu, mam nadzieje, ze w grze znajdzie sie duzo nowych minigierek i ciekawych rozwiazan - mogliby wprowadzic mowione kwestie jak w Shenmue. ;) Dla mnie Yakuza, ktora odkrylem dopiero na PS3 (wiem fail) to jedna z najlepszych gier na ta konsole, przy obydwu czesciach spedzilem ponad 200h i z niecierpliwoscia czekam na kolejna czesc ! Nowej, wydanej juz czesci - Yakuza: Dead Souls jeszcze nie mam, ale za jakis czas bede musial sobie ja sprawic i sprawdzic ten spin-off, ogralem demo i przyznam, ze mi sie podobalo.

Edytowane przez saptis
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nowe informacje pojawiły się w wywiadzie, jaki magazyn Dengeki PlayStation przeprowadził z Toshihiro Nagoshim. Oto wyciągnięte z niego fragmenty:

 

- Nagoshi mówi, że czystym przypadkiem jest, iż w piątej części serii pojawia się piątka bohaterów

- gra rozgrywa się w pięciu miastach, w których mieszkają poszczególni bohaterowie gry; Nagoshi uważa, że daje to inne odczucia niż gdybyśmy mieli podróżować od miasta do miasta w zwyczajny sposób

- Haruka jest grywalną postacią, ale raczej nie będzie się prać po pyskach z ulicznymi zakapiorami; w jej przypadkau "walka" ma wyglądać inaczej

- co więcej, z racji tego, że jest niepełnoletnia jej rozrywki wyglądać mają inaczej niż rozrywki dorosłych; Nagoshi twierdzi, że będą to zajęcia niedostępne dla reszty

- przygotowano nowe "rzeczy do zabawy"; niektóre mają być podobno zupełnie niebywałe

- scenariusz Yakuzy 5 jest dwa razy obszerniejszy od scenariusza "czwórki"

Edytowane przez Grez
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

niech się równolegle zabiorą za translacje na język szekspira :D

"istnieją, mówią twórcy, różne sposoby ich realizacji, nie zawsze pozytywne (mamy zwrócić uwagę na to, jak różnie podchodzi do tego piątka tutejszych bohaterów, których życie ma nam zostać starannie przedstawione)"

pewnie niestety nie chodzi o różne ścieżki doo obrania :(

 

Tłumaczyłem ten fragment to się odniosę do Twoich wątpliwości. : )

 

Tu raczej nie chodziło o wpływ na gameplay, ale moralne wybory bohaterów podczas opowiadanej historii, których my będziemy świadkami. Jako, iż są różne drogi prowadzące do spełnienia marzeń, to możemy czynić różne rzeczy, aby osiągnąć cele. Dobre lub złe. I tak np. marzeniem Haruki jest, żeby zostać idolką, na Shinodzie z kolei ciążą długi, więc pewnie chce świętego spokoju i ustabilizowanego życia. Czy im się uda, czy nie - to właśnie zobaczymy w Y5. : )

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ilość nowinek i ulepszeń jakie ekipa Nagoshiego chcą zaimplementować do najnowszej odsłony bardzo cieszy. Już w Y4 dodali dość sporo nowych elementów przez co zabawy było mnóstwo i po dzisiaj nie zrobiłem wszystkiego co się da w tej części. Jeśli rzeczywiście będzie tyle nowości w nowym Ryu Ga Gotoku 5 to powstanie istny moloch oferujący sporo zabawy.

Mnie najbardziej cieszy z tego wszystkiego możliwość zagrania Haruką, powrót Akiyamy no i wypad w odwiedziny do nowych miejscówek. Fajnie będzie ponownie odwiedzić Osakę bo w Y2 robiła ona świetne wrażenie, ale też i nowe miejsca bardzo zachęcają.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Srednio pasuje mi powrot Saejimy - jako postac fabularna nie byl taki zly, ale w walce juz nie bardzo mi przypasowal. Jest powolny i ma maly wachlarz dostepnych ciosow, jakos nie za dobrze mi sie nim walczylo. Juz bardziej bym wolal Tanimure - w przeciwienstwie do Saejimy oferowal o wiele wiecej podczas walki - mial ciekawe chwyty i Heat Actions i do tego byl szybki.

 

Najbardziej ceszy mnie obecnosc Akiyamy - bardzo ciekawa postac, zarowno jesli chodzi o styl walki jak i jego oryginalna osobowosc i ciekawe podejscie. ;)

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Kolejna porcja informacji dotyczących Yakuzy5:

http://www.ppe.pl/ne...w_Yakuza_5.html

 

Jak komuś się nudzi to można troszkę więcej wyczytać o przeszłości Tatsuo Shinady na Adriasang:

http://andriasang.co...akuza5_shinada/

 

 

Oj będzie co robić to pewne. Ekipa Nagoshiego ma naprawdę głowy pełne fajnych pomysłów i ciekawe czym jeszcze nas zaskoczą.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Czy masowo to bym się kłócił. Nie jest to taśmociąg pokroju CoD czy innego tego typu badziewia ale też fakt raz na ruski rok te gry nie wychodzą. Mi to w sumie nie przeszkadza bo każda odsłona coś wnosi nowego, rozbudowuje to co istniało dotychczas, dodaje nowe miejscówki, questy, postacie itd więc na tzw. "zmęczenie materiałem" nie narzekam.

A to czemu Sega nie wydaje nowego Shenmue to już pytanie do szefów tej firmy. Zapewne chodzi o koszta związane ze stworzeniem takiej gry, poprzednie części pochłonęły całkiem konkretne sumy. A znając dzisiejsze realia growe, nie koniecznie taka gra by przyniosła na tyle zysk by ryzykować utopienie grubych mln w produkcję i marketing. Można tak gdybać i cały dzień, a i tak nic to raczej nie zmieni.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

No, no - zapowiada sie ciekawie, jak widac producenci maja duzo nowych pomyslow. Mam jednak nadzieje, ze nie zrezygnuja ze starych i w grze obecne beda rowniez hostessy, karaoke i smieszne minigierki (rowniez nowe). ;) Nowy engine, nowe miasta, wprowadzenie wielu gameplayowych nowosci - jak widac developer idzie w tej czesci konkretnie do przodu. ;)

 

Co do wspomnianego Shenmue to nadal czekamy na wydanie kolekcji HD (koniecznie na plycie) oraz oczywiscie na trzecia czesc - moim zdaniem Sega powinna to zrobic bo gra ma niezwykly potencjal. Engine moga wykorzystac z powstajacej Yakuzy, zreszta nawet ekipa odpowiedzianla za ta gre moglaby sie tym zajac. ;)

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Z tym nowym enginem to bym się zbytnio nie ekscytował bo raczej będzie to stary tylko usprawniony. Jakoś nie chce mi się wierzyć, by na koniec tej generacji tworzyli nowy engine dla jednej gry, skoro pomimo faktu, że gry z tej serii może graficznymi benchmarkami nie są (choć mi osobiście grafika w nich się bardzo podobała, zwłaszcza twarze i różne detale) to jednak w samej Japonii sprzedają się dobrze.

O hostessy bym się nie bał. No bo jak to Ryu Ga Gotoku bez hostess? Niemożliwe ^_^

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

W trojce z niewiadomego mi powodu hostess nie bylo - skandal ! Jednak w czworce na szczescie sa i z pewnoscia powroca rowniez w piatej czesci.

 

Co do engine'u to mi wystarczy usprawniony obecny bo moim zdaniem nie jest wcale taki zly, jak troche nad nim popracuja to piata czesc moze wygladac na prawde dobrze. Jak do tego doloza nowe animacje i polepszone ruchy postaci to bedzie super. ;)

 

Grajac w czworke nie narzekam na grafike ani animacje postaci, moze to nie Uncharted, ale ja nie narzekam - gra ma swoj urok i klimat i to sie liczy, a graficznie mi sie podoba i to wystarczy. Dla mnie Yakuza to jedna z lepszych gier na PS3, spedzilem przy niej w sumie ponad 200h (3 i 4 czesc), nie ma drugiej takiej gry na konsole.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

W Yakuza 3 były hostessy ale tylko wersji Japońskiej. Na rynki zachodnie zdecydowano się je zmienić i tak oto mogliśmy dziewczyny spotykać w różnych miejscach jak sklep,restauracja i tam zapraszały nas na randki. Mówiono, że to niby ze względu na różnice kulturowe. No szkoda tylko, że jakoś w Yakuza 1 i 2 na rynki zachodnie też były hostessy, a w Y2 nawet mogliśmy się pobawić w managera takiego klubu. Cóż ktoś za dużo rozmyślał chyba nad tymi różnicami kulturowymi i doszedł do takich dziwnych wniosków.

Odnośnik do komentarza

Zima, polowanie ? Od razu na mysl przyszlo mi Red Dead Redemption. Hmmm, tego jeszcze nie bylo - przynajmniej w 3 i 4 czesci, ciekawe co tam sie bedzie dzialo. ;)

Haruka jest starsza i troche inaczej wyglada, jakos ja przemodelowali - przynajmniej tak wyglada na tych screenach, jak nie ona.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

I kolejna porcja screenów, a także krótkie info na temat tego prowadzenia taksówki i polowania Saejimy:

http://andriasang.co..._drama_screens/

Haruka wyrasta na niezłą j-idolkę :D

A czy wygląda jakoś inaczej to nie sądzę, po prostu dorasta więc wiadomo, że wiecznie jak małe dziecko nie będzie wyglądać.

Zmieniająca się pogoda w real time w trakcie tego polowania brzmi przynajmniej na papierze bardzo fajnie.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Wow - ale screenow ! :o

 

Fakt - inne uczesanie i makijarz potrafia diametralnie zmienic kobiety, nastolatki zreszta tez. Dorastanie tez ma znaczycy wplyw, wiec nic dziwnego, ze Haruka w roli idolki wyglada nieco inaczej. ;)

 

Ciekawe jakie misje poboczne bedzie mial Akiyama bo na razie nic o nich nie wspominali.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.