Jump to content

Guidelines

Regulamin Forum PSX Extreme

 

 

Wstęp

 

1. Poniższy regulamin obowiązuje bezwzględnie dla wszystkich ogólnie dostępnych działów Forum PSX Extreme. Jego przepisy dotyczą wszystkich użytkowników, bez wyjątku, niezależnie od stażu, zasług oraz koneksji. Nieprzestrzeganie regulaminu wiąże się z konsekwencjami podanymi w dalszej części regulaminu.

 

2. Niektóre działy forum posiadają swoje wewnętrzne regulaminy. Użytkownik zobligowany jest do ich znajomości oraz przestrzegania.

 

3. W sprzecznych sytuacjach nie określonych przez regulamin decyzje zawsze podejmuje administrator.

 

4. Forum PSX Extreme i elementy z nimi związane prowadzone są przez Idea Ahead z siedzibą w Warszawie przy Alei Komisji Edukacji Narodowej 36A/93A.

 

5. Zabronione jest kopiowanie jakichkolwiek treści opublikowanych na Forum PSX Extreme jak i innych elementach związanych z nimi związanych.

 

6. Publikując jakiekolwiek teksty na Forum PSX Extreme i innych elementach z nimi związanych, zgadzasz się na nieodpłatne kopiowanie, powielanie, publikowanie tych treści przez publikacje Idea Ahead.

 

 

Część pierwsza - Obowiązki i ograniczenia użytkowników

 

1. Zabronione jest poniżanie oraz obrażanie innych osób; pamiętaj, że to co jest dobrym żartem dla Ciebie, niekoniecznie musi być zabawne dla kogoś innego.

 

2. Należy unikać używania słów i zwrotów uznawanych potocznie za wulgarne bądź obraźliwe.

 

3. Należy unikać postów niewnoszących nic do dyskusji. Jeśli chcesz tylko komuś przytaknąć, to lepiej nic nie pisz.

 

4. Unikaj pisania kilku postów pod rząd, lepiej edytować jednego posta, niż zaśmiecać forum kilkoma zbędnymi.

 

5. Nowe tematy należy zakładać we właściwych działach forum. Nowych tematów nie należy zakładać, jeśli ich treść odpowiada któremuś z już istniejących.

 

6. Przed napisaniem czegokolwiek, sprawdź ortografię, gramatykę i pisownię. Pamiętaj, że forum służy porozumiewaniu się pomiędzy ludźmi, niezrozumiała forma przekazu przeczy tej idei.

 

7. Jeśli szukasz jakiejś informacji, potrzebujesz pomocy lub opinii to pamiętaj, że odpowiedź może już istnieć w zasobach forum. Użyj opcji SZUKAJ, zanim założysz nowy temat lub zadasz pytanie.

 

8. Dbaj o to, żeby nazwa tematu korespondowała z jego treścią. Ułatwiasz tym samym korzystanie z forum innym użytkownikom. Pamiętaj, że forum to nie czat, nie oczekuj natychmiastowej odpowiedzi. Zabronione jest uprawianie "spoilingu" w tematach do tego nie przeznaczonych.

 

9. Nie wolno podawać linków do programów bądź stron mających charakter destrukcyjny lub mających na celu jedynie utrudnianie pracy z komputerem osobie otwierającej link lub uruchamiającej program. Zamieszczanie trojanów, keyloggerów, flooderów, próba włamań na konta innych użytkowników etc. przy wykorzystaniu forum jest surowo zabronione i oprócz bana może się zakończyć zawiadomieniem odpowiednich organów ścigania.

 

10. Użytkownik jest odpowiedzialny za wszystkie posty napisane z jego konta - nieważne kto aktualnie pisał posta.

 

11. Zakładanie tematów powtarzających się, spamowanie, pisanie bez składu, jednozdaniowe wypowiedzi nic niewnoszące do tematu nie są mile widziane i mogą być podstawą do ostrzeżenia użytkownika.

 

12. Zabronione jest reklamowanie obcych stron WWW, za wyjątkiem tematów do tego przeznaczonych. W szczególności zabronione jest podawanie linków do serwisów aukcyjnych (i/lub konkretnych aukcji).

 

13. Treści antysemickie, rasistowskie, zdecydowanie szowinistyczne, pornograficzne i inne treści zabronione przez prawo, a także nawoływanie do przemocy są zabronione.

 

14. Zabronione jest zakładanie tematów związanych z tzw. "składkami" na PlayStation Network. Wszelkie tematy tego typu będą zamykane, a autorzy banowani.

 

15. Obowiązują ograniczenia techniczne dotyczące avatarów, podpisów oraz wklejanych grafik. W przypadku nieprzestrzegania ograniczeń użytkownik może zostać ukarany ostrzeżeniem. W przypadku niezastosowania się do zaleceń administratora/moderatora użytkownikowi może zostać cofnięta możliwość używania avataru lub posiadania podpisu.

- Maksymalny rozmiar avatara to 100 na 100 pikseli.

- Maksymalna waga avatara to 200 kB.

  • W przypadku Adminów, Moderatorów oraz grupy Seniorów waga avatara wynosi 500 kB.

 

- Podpis nie dłuższy niż 350 znaków, bez powiększania czcionki.

- Sygnatura oraz obraz(y) w podpisie po zsumowaniu maksymalnie 640 na 160 pikseli, nie więcej niż 250 kB (każda rozpoczęta linijka tekstu w standardowej czcionce liczona jest jako 10 pikseli).

  • W przypadku Adminów, Moderatorów oraz grupy Seniorów waga sygnatury wynosi 1 MB.

 

- Maksymalny rozmiar wklejanych w postach grafik to 640 na 480 pikseli.

- Duże wklejane grafiki są automatycznie skalowane przez oprogramowanie forum - nie należy nadużywać tej funkcji.

- Maksymalny rozmiar umieszczanych gifów to 10 MB na post. Większa ilość lub "cięższe" grafiki wymagają umieszczenia ich jako linki.

 

16. Absolutnie zabronione jest podszywanie się pod moderatorów/adminów, grożenie innym użytkownikom banem, itp.

 

17. Absolutnie zabronione jest zakładanie dodatkowych kont. Jeden użytkownik = jedno konto. W przypadku odkrycia, iż użytkownik korzysta na forum z dwóch (lub więcej) kont - wszystkie zostaną zbanowane.

 

18. W interesie każdego użytkownika forum jest dbanie o aktualność (i poprawność działania) podanego w swoim profilu adresu e-mailowego. Użytkownicy dostają na niego wszelkie informacje o działaniu forum. Aktualność adresu e-mailowego jest jedyną możliwością odzyskania hasła do forum.

 

19. Podając link do zewnętrznej strony niebędącej bezpośrednim odnośnikiem do filmu (np. na You Tube) bądź grafiki, użytkownik zobowiązany jest wrzucić cały tekst do posta oraz podać informację odnośnie spoilerów (jeśli takie w treści występują). Link jest jako dodatek. W przypadku dłuższych tekstów zalecane jest użycie opcji

20. W celu zachowania przejrzystości, uprasza się o unikanie cytowania długich wpisów, postów zawierających grafiki lub inne media. Jeżeli chcesz użyć cytatu, by odpowiedzieć na post, skup się tylko na właściwym fragmencie, usuwając pozostałą część.

 

 

Część druga - Prawa użytkowników

 

1. Każdy użytkownik ma prawo do własnych opinii i poglądów oraz do tego, żeby traktowano go z szacunkiem.

 

2. Każdy użytkownik ma prawo wypowiadać się swobodnie na forum, zakładać tematy i pisać posty, o ile jego wypowiedzi nie łamią regulaminu.

 

3. Użytkownicy szczególnie zasłużeni dla rozwoju forum mogą liczyć na wyróżnienie w różnych jego formach - przyjęcie do grupy Senior Member, Premium, indywidualny tytuł, etc.

 

4. Użytkownik chcący zgłosić naruszenie regulaminu powinien skorzystać z opcji "Raportuj" przy danym poście, zaznaczając w treści raportu powód jego wysłania. Raporty nie będą publikowane, zgłaszający pozostaje anonimowy. Nie służą one jednak załatwianiu osobistych "porachunków" czy robienia sobie żartów. Nagminne i bezpodstawne raportowanie również może być przyczyną wyciągnięcia konsekwencji wobec zgłaszającego.

 

 

Część trzecia - Forum

 

1. Forum podzielone jest według kryteriów tematycznych. Wymagane jest uszanowanie tej struktury, poprzez zakładanie tematów w odpowiednich działach. Podstawą skutecznego poruszania się po forum, odnajdowania poszukiwanych informacji oraz prowadzenia dyskusji we właściwych działach, jest znajomość tej struktury. Zapoznanie się z nią jest pierwszą rzeczą, którą powinien zrobić nowy użytkownik.

 

2. Forum PSX Extreme nie jest forum warezowym i nie zamierzamy pomagać Wam w propagowaniu piractwa. Wszelkie dyskusje mające na celu jego propagowanie lub pomoc w uskutecznianiu będą surowo karane.

 

3. Zabronione jest umieszczanie odnośników do nielegalnego oprogramowania lub gier. Zamieszczenie takiego linka jest równoznaczne z BANEM na Forum (z pominięciem drogi "5 Ostrzeżeń").

 

4. Moderatorzy zobowiązani są do kasowania linków i zgłaszania konkretnych przypadków administratorom Forum.

 

 

Część czwarta - Statusy oraz Shoutbox

 

1. W Statusach oraz Shoutboksie obowiązuje regulamin taki sam jak na forum. W szczególności dotyczy to wymogu zachowania odpowiedniego poziomu kultury.

 

2. Shoutbox oraz Statusy nie służą do handlu - nie zamieszczaj ogłoszeń, reklam, linków do aukcji, gier przeglądarkowych, referali etc.

 

3. Shoutbox nie jest miejscem do prowadzenia pełnowymiarowych konwersacji. Odpowiednim miejscem na rozmowy są przeznaczone do tego celu tematy na forum.

 

 

Moderatorzy

 

1. Moderatorzy mają prawo zamykać, kasować lub edytować tematy lub posty, które w jakikolwiek sposób łamią regulamin forum.

 

2. Moderatorzy zobowiązani są traktować użytkowników forum z szacunkiem oraz podchodzić do wykonywanych zadań jak najbardziej bezstronnie.

 

3. Moderatorzy mają prawo karać użytkownika ostrzeżeniem w przypadku łamania jakiegokolwiek punktu regulaminu.

 

4. Moderatorzy mają prawo składać wniosek o ukaranie użytkowników forum, jeśli mają przeświadczenie, że doszło do rażącego naruszenia regulaminu forum. Ostateczną decyzję podejmuje zawsze administrator.

 

5. Użytkownik ma prawo zgłoszenia skargi na stronniczego jego zdaniem lub niesprawiedliwego moderatora do administratora. Skarga taka powinna zostać przesłana w postaci prywatnej wiadomości do jednego z administratorów. Pamiętać należy, że skargi źle umotywowane lub tendencyjne mogą być powodem do ukarania użytkownika. Decyzję podejmuje tu administrator.

 

6. W związku z powyższym, wszelkie próby dyskusji na temat niesłusznej w mniemaniu użytkownika decyzji moderatora forum z nim samym - publicznie bądź przez prywatną wiadomość - są bezcelowe. Ponadto, niezachowanie szacunku dla samej osoby moderatora, obrażanie go itp. mogą być podstawą do dalszego karania.

 

 

Kary

 

1. Za nieprzestrzeganie regulaminu użytkownikom grożą kary przewidziane poniżej. W sprzecznych sytuacjach nie określonych przez regulamin decyzje zawsze podejmuje administrator.

 

2. W zależności od stopnia naruszenia regulaminu stosuje się następującą gradację kar:

- Upomnienie PW od moderatora lub administratora. Łączy się z tym obowiązek do niezwłocznego zastosowania się do jego treści.

- Ostrzeżenie (w przypadku otrzymania 5 ostrzeżeń użytkownik karany jest banem na forum). Ostrzeżenia wiążą się również z tymczasową blokadą na pisanie:

1. ostrzeżenie + 2 dni blokady

2. ostrzeżenie + 4 dni blokady

3. ostrzeżenie + 8 dni blokady

4. ostrzeżenie + 16 dni blokady

5. ostrzeżenie jest równoznaczne z banem.

- Odebranie użytkownikowi prawa do posiadania avatara lub podpisu.

- Tymczasowy zakaz postowania na forum.

- Tymczasowy zakaz dostępu do określonych działów.

- Bezterminowy zakaz dostępu do określonych działów.

- Tymczasowy ban na konto.

- Bezterminowy ban na konto.

- Powiadomienie providera internetowego danego użytkownika (w przypadku szczególnie rażących form naruszenia regulaminu).

- Powiadomienie odpowiednich organów władzy publicznej (w przypadku naruszeń prawa Rzeczpospolitej Polskiej).

 

3. Użytkownik upomniany ostrzeżeniem winien jest naprawić szkodę jaka wyrządził. Może się to odbyć poprzez:

- Dostosowanie swojego avatar/podpisu do regulaminowych wymiarów.

- Przeproszenie pokrzywdzonego.

- Własnoręczną edycje posta będącego podstawą do ukarania.

- Prośbę skierowaną do moderatora odpowiedniego działu o wykasowanie tematu naruszającego regulamin.

 

4. Użytkownik po naprawieniu szkody może zgłosić ten fakt moderatorowi i wnieść o cofnięcie ostrzeżenia. Dotyczy to wyłącznie ostrzeżeń za nieregulaminowe avatary/podpisy lub posty/temat wymagające zachowania odpowiedniej formy zgodnie z regulaminami wewnętrznymi działów.

 

5. W innych przypadkach moderator wystawiający ostrzeżenia, bądź inna osoba do tego uprawniona cofnie ostrzeżenie kiedy uzna to za stosowne, w związku z poprawą postawy ukaranego użytkownika lub upływem czasu.

 

 

Przepisy końcowe oraz porządkowe

 

1. Administratorzy, moderatorzy i inne osoby sprawujące funkcje administracyjne nie odpowiadają za treści publikowane na forum.

 

2. Administratorzy strony mogą w sposób całościowy lub częściowy publikować wpisy użytkowników w magazynie PSX Extreme, a użytkownik nie będzie wnosił z tego tytułu żadnych roszczeń.

 

3. Jeśli chcesz skontaktować się w sprawie Twojego konta, skontaktuj się z administratorem, natomiast, jeśli chcesz skontaktować się z kimś w sprawie postu lub tematu, skontaktuj się z moderatorem ogólnym lub moderatorem poszczególnych forów.

 

 

Forum PSX Extreme / ostatnia aktualizacja: 11 czerwca 2019

×
×
  • Create New...