Skocz do zawartości

The Newsroom


Kalel

Rekomendowane odpowiedzi

The-Newsroom-poster-HBO-550x815.jpg

 

Nowa, wakacyjna propozycja od HBO. Jak na razie sezon pierwszy ma 4 odcinki ( dzisiaj wyszedł 4) i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Idąc za Filmwebem:

 

"Bohaterami Newsroomu są prezenter wiadomości (Jeff Daniels), jego nowa producentka wykonawcza (Emily Mortimer), pracownicy newsroomu (John Gallagher Jr., Alison Pill, Thomas Sadoski, Dev Patel, Olivia Munn) oraz ich szef (Sam Waterston). Razem podejmują momentami nieco idealistyczną walkę, aby rzetelnie przedstawiać wiadomości w serwisie informacyjnym, wbrew korporacyjnym i komercyjnym interesom, nie bacząc na swoje skomplikowane życie prywatne"

 

Prócz tego serial pokazuje kulisy pracy w dużej stacji i szczerze nie wiedziałem że to coś tak "ogromnego". Każda historia, każdy news jest oparty w 100 % na rzeczywistości ( akcja dzieje się na przestrzeni lat 2010/2011) co daje niezwykłe poczucie realizmu. No i interakcje wszelakie między bohaterami jak i samo słownictwo medialne "powala" a dla Jeffa Danielsa ten serial to fenomenalny "powrót z aktorskiego grobu"

Edytowane przez Kalel
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 18
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

powrót sorkina do telewizji był wystarczającym powodem aby mnie przyciągnąć do serialu. co prawda na początku wydał mi się zbyt moralizujący, ale z każdym odcinkiem za sprawą charakterystycznych, błyskotliwych dialogów i doskonałej obsady podoba mi się coraz bardziej i tym bardziej cieszy fakt, że już zamówiono kolejny sezon i przez jakiś czas pewnie jeszcze ekipa z newsroomu zagości na antenie. obok veep najlepsza tegoroczna propozycja hbo.

Edytowane przez tk___tk
Odnośnik do komentarza

Przez 1szy odcinek przebrnąłem, ale już w drugim nie mogłem wytrzymać mordy i akcentu Mortimer. Cóż za fatalny dobór aktorki.

 

W dodatku w całym newsroomie wszyscy są tak zaangażowani i podjarani każdym strzępkiem informacji, zwrotem akcji, w dodatku używają tak poważnego tonu, jakby co najmniej znajdowali się w Sztabie Ratowania Wszechświata.

Odnośnik do komentarza

Przez 1szy odcinek przebrnąłem, ale już w drugim nie mogłem wytrzymać mordy i akcentu Mortimer. Cóż za fatalny dobór aktorki.

 

W dodatku w całym newsroomie wszyscy są tak zaangażowani i podjarani każdym strzępkiem informacji, zwrotem akcji, w dodatku używają tak poważnego tonu, jakby co najmniej znajdowali się w Sztabie Ratowania Wszechświata.

 

Jedyną osobą, jak na mój gust, całkowicie zaangażowaną w te "newsy" jest Jim (Gallagher Jr., ten młody co leci na Allison Pill) nie licząc ofc McAvoya, którego intencje są pokazane w epizodzie 4. No i w sumie podoba mi się ten "pompatyczny" co nieco charakter serialu jeżeli chodzi o wszelkie akcje związane z weryfikowaniem i podawaniem informacji. Pokazuje jak daleką drogę przechodzi taka informacja i jak znaczące stały się newsy wszelkiego rodzaju w naszych czasach.

 

@up

Bycie trochę dupkiem i posiadanie własnej "ekipy" nie czyni z głównego bohatera Housea

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

@up

 

a jak na mój gust tak właśnie jest. Pierwsze 5 odcinków -> skupiamy się na pracy w tytułowym "newsroomie" i całym procesie powstawania wiadomości jak i na wiadomościach samych w sobie. Przedstawienie postaci ofc jest, ale wszelkie romanse schodzą na plan 2gi

 

druga połowa 1 sezonu -> Love is in the air !!!!

 

Obejrzałem cały sezon jednak dwa ostatnie odcinki "przebolałem". Nie wiem czy będę oglądał drugi sezon.

Odnośnik do komentarza

Jestem po pierwszym odcinku. Dosyć mieszane uczucia. Podoba mi się oczywiście styl Sorkina bo dzięki niemu Social Network miał dobre dialogi. Ciekawe przedstawione postaci i kulisy pastowania newsów. Z drugiej strony podniecenie postaci widoczne przez większą część odcinka. Jest dobrze, może dzięki kolejnym odcinkom przekonam się do tej formy.

Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Odkopuję bo za tydzień finał całego serialu a ostatni odcinek wgniata w fotel końcówką .

 

Dla mnie najlepszy serial od kilku ładnych lat Sorkin jednak wie jak robić seriale. Studio 60 czy Prezydencki Poker nadal są w moim top 10 seriali.  Jeff Daniels to kawał dobrego aktora nigdy go z tej strony nie znałem ale w tym serialu gra mistrzowsko. Emmy i złoty glob murowany za ten rok. Szkoda że już koniec. Ktoś jeszcze nadal ogląda ? Chętnie pogadam o finale za tydzień z wami :D

Odnośnik do komentarza

No i koniec! W tamtym tygodniu Sons of Anarchy a w tym Newsroom. Dwa najlepsze seriale ostatnich lat obok Breaking bad.

 

Finał świetny. Szczególnie końcowe 15 minut z piosenką, mową pogrzebową oraz powrotem do 'normalności'. Serial perfekcyjny.

 

Ta scena z pierwszego odcinka podsumowuje cały serial najlepiej.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...