Skocz do zawartości

Studia, forumek for the rescue!


szaden

Rekomendowane odpowiedzi

Forumek już kilka razy pomagał mi w zaliczeniu zajęć czy różnych projektach na studiach, więc po raz kolejny zwracam się do was o pomoc i dawkę inspiracji...

 

Mam teraz na studiach zajęcia z nowych mediów i jako zaliczenia mamy przygotować projekt. Ma on być jakąś formą wykorzystania nowych mediów w celu komunikacji ze światem. Może być blogiem, mikroblogiem, vlogiem czy wszystkim na raz. Ważne, żeby zaistniał naprawdę i zyskał jakiś rozgłos. Co najzabawniejsze każda z grup ma go utrzymać w sekrecie do momentu zaliczenia, kiedy zaprezentuje go przed innymi. Projekt ma dotyczyć marketingu, reklamy, designu, nowych mediów albo wszystkich tych zagadnień na raz. Forma jest całkowicie dowolna.

 

Moja grupa postanowiła założyć blog, który wzmocnimy poprzez twitter, pinterest, facebooka i google+. Zastanawiamy się ciągle nad formą, która pozwoli nam na zgromadzenie jak największej ilości czytelników. Wpadliśmy na pomysł bloga, który miałby inspirować ludzi  i pokazywać różne twórcze rzeczy z narzuconej tematyki. Nie wiemy tylko czy to kogokolwiek zainteresuje? Jak myślicie?

Tutaj moja prośba do Was, żebyście w miarę możliwości rzucili mi jakieś pomysły. Z góry mówię, że totalnie absurdalne jak blog prowadzony przez taliba, który zgłębia tajniki marketingu równocześnie przygotowując się do zamachu, odpadają xD Te mniej absurdalne i intrygujące chętnie przyjmę.

W zamian za pomoc gwarantuje podziękowania na stronie projektu, plusiki na forum oraz może nawet przesłanie jakiegoś dobrego piwka :) Forumku pomóż!

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

weź pieska i rób mu zdjęcia że jest chory, był przypalany bity głodzony i że go rehabilitujecie, wrzucajcie codzienne foty jak pies staje się szczęśliwszy, weźcie psa na karuzele i róbcie mu głupie foty. piesek musi być śliczny i jednocześnie wygladać jak sierota.

 

albo udawajcie porawanie że szukacie jakiejś osoby, proście o szukanie wymaginowanej osoby (nie wiem czy to legalne) i na face booku wrzucajcie jakies produkty (lokowanie produktu) ze był widziany w tej i tej kurtce, kupował ten i ten produkt w tym i tym sklepie.

 

granie na skrajnych emocjach zawsze na propsie

sorry nie doczytałem ze to ma być o komunikacji :FFFFF

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza

Mam dla ciebie za(pipi)isty pomysł. ARG. Forma marketingu z użyciem nowych mediów. Najbardziej popularne było chyba IloveBees przy kampanii Halo, a w Polsce GameOddyssey, w którym szukało sie po całej Polsce znaków stojących za uprowadzeniem dziewczyny. To była kampania Alan Wake. 

 

http://polygamia.pl/Polygamia/1,95338,7840603,Wystartowal_ARG_z_Alanem_Wake___mozna_wygrac_10_tysiecy_.html

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@Q-Jot znam, ale to też raczej pomysł na kampanię produktu :) Zaliczenie otrzymujemy za projekt blog, vloga, mikrobloga itp. który będzie działać do momentu zakończenia zajęć, a może nawet dłużej... Musi też w jakiś sposób nawiązywać do wymienionych przeze mnie tematów. To co podałeś to świetny sposób na wypromowanie naszego projektu, ale nie może być chyba jego istotą. Mimo wszystko dzięki za przypomnienie o tym. Grywalizacja dzisiaj bardzo modna.

Edytowane przez szaden
Odnośnik do komentarza

Możesz stworzyć bloga, prowadzonego przez grupę ludzi, która wzięła na cel większe sklepy. Ich zadaniem byłoby opisywanie różnych śmiesznych, kompromitujących czy ciekawych wydarzeń w sieciowkach. Byście wymyślili np przygodę w biedronce, gdy sprzedawca pobił złodzieja czy coś. Tu można manipulować z antyreklama/reklamą i przedstawienie sklepów X w złym switle, a Z w dobrym.

 

Albo zróbcie bloga o prowadzeniu bloga(prawidłowe słownictwo, wyjaśnienie tanich chwytów itp)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Takie przyszłościowe pytanie mam, w następnym roku akademickim zaczne już robić pracę inżynierską (zastanawiam sie nad budową własnej tokarki, a z tym troche mi zejdzie), ogólnie układ branża w której pracuje + studia bardzo mi sie podoba i sie zastanawiam, czy w momencie uzyskania tytułu inżyniera, czyli po 3,5 roku studiów i w momencie gdy będę robił magisterke, nie opłacałoby mi się wziąć drugiego kierunku?? Powiedzmy jak teraz studiuję inżynierię produkcji, to potem pocisnąć na jakąś mechanikę i budowę maszyn, ewentualnie jakieś BHP. Chodzi mi o uzupełnienie tego co robię. Czy lepiej rozwijać się dodatkowo w innym kierunku?

Odnośnik do komentarza

weź pieska i rób mu zdjęcia że jest chory, był przypalany bity głodzony i że go rehabilitujecie, wrzucajcie codzienne foty jak pies staje się szczęśliwszy, weźcie psa na karuzele i róbcie mu głupie foty. piesek musi być śliczny i jednocześnie wygladać jak sierota.

 

albo udawajcie porawanie że szukacie jakiejś osoby, proście o szukanie wymaginowanej osoby (nie wiem czy to legalne) i na face booku wrzucajcie jakies produkty (lokowanie produktu) ze był widziany w tej i tej kurtce, kupował ten i ten produkt w tym i tym sklepie.

 

granie na skrajnych emocjach zawsze na propsie

sorry nie doczytałem ze to ma być o komunikacji :FFFFF

 

Dobre! Potem mega twistem okaze sie fakt, ze to szaden go przypalal i glodzil. Mysle, ze jest szansa na rozglos wiekszy niz ogolnokrajowy.

Edytowane przez Jaczes
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.