Skocz do zawartości

Sleepy Hollow


blantman

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma tematu to zakładam. Na pewno są tu fani fantastyki a pojawił się nowy serial. Jestem świeżo po pilocie i na razie mi się bardzo podoba. Fabuła głupia jak w supernatural czy Grimm ale lubię takie klimaty. Fajna para głównych bohaterów i zobaczymy co się z tego rozwinie. 

 

Nie będę się rozwijać co i jak w fabule bo pewnie tekst o fabule będzie jeszcze głupszy niz sama fabuła :D. Mamy parę murzynka policjant i osiemnasto wieczny żołnierz znający zapewne Conora z AC III :) . Mamy też w pilocie jeźdźca bez głowy oraz Sulu jako bad guya :) .

 

Polecam obejrzeć chociaż pilota.

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

Po 2 odcinkach przypomina troszkę klimatem pierwsze sezony supernatural :) Nie zrozum mnie źle to zupełnie inny serial z inną fabułą ale klimat taki mroczniejszy jest. Coś co supernatural zgubił po 3 sezonie. Nie jest to poziom z początków serialu o braciach Winchester ale i tak fajnie jest. Wg autorów zakładam że serial miał być chororem no ale to nie wyszło ;) Bać się nie będziesz ale fabuła jest poważna.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

nie oglądam supernatural, ale słyszałem, że w którymśtam sezonie pojawia się apokalipsa. tutaj też bo jeździec bez głowy to śmierć, jeden z czterech jeźdzców apokalipsy właśnie, a bohaterowie z odcinka na odcinek mierzą się z kolejnymi demonami i takimi tam pomiotami przy okazji lekko ciągnąc główny wątek do przodu. innego takiego serialu obecnie nie ma i nie zapowiada się więc jeśli ktoś lubi takie klimaty (nie koniecznie "supernatural") to polecam z braku alternatywy (no nie licząć "grimm"). do tego kablówkowy model 13 odcinków na sezon i wczesne potwierdzenie drugiego sezonu pozwalają przypuszczać, że nie będzie to zbytni tasiemiec i plan na rozwój fabuły istnieje.

 

miejscami mroczny klimat, charyzmatyczni bohaterowie i przyzwoite jak na telewizje efekty specjalne czynią ten serial doskonałą pozycją do obiadu tudzieź prasowania.

Edytowane przez tk___tk
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

nie oglądam supernatural, ale słyszałem, że w którymśtam sezonie pojawia się apokalipsa. tutaj też bo jeździec bez głowy to śmierć, jeden z czterech jeźdzców apokalipsy właśnie, a bohaterowie z odcinka na odcinek mierzą się z kolejnymi demonami i takimi tam pomiotami przy okazji lekko ciągnąc główny wątek do przodu. innego takiego serialu obecnie nie ma i nie zapowiada się więc jeśli ktoś lubi takie klimaty (nie koniecznie "supernatural") to polecam z braku alternatywy (no nie licząć "grimm"). do tego kablówkowy model 13 odcinków na sezon i wczesne potwierdzenie drugiego sezonu pozwalają przypuszczać, że nie będzie to zbytni tasiemiec i plan na rozwój fabuły istnieje.

 

miejscami mroczny klimat, charyzmatyczni bohaterowie i przyzwoite jak na telewizje efekty specjalne czynią ten serial doskonałą pozycją do obiadu tudzieź prasowania.

 

Dokładnie tak.

Właśnie skoczyła się połowa drugiego sezonu i było również bardzo dobrze, jak rok temu.

John Noble po raz kolejny wygrał serial i pokazał jak dobry aktor potrafi stworzyć całkowicie odmienną rolę od Doktora Bishopa.

Dobrze, że

skończyli już wątek z Molochem. Obstawiam, że dzielny murzyn Irving powróci jednak, jako że Henry jest w posiadaniu jego duszy i pewnie będzie miał nad nim kontrolę albo coś.

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Przyznam, że nadal w akcie desperacji czasem zdarza mi się zapuścić Sleepy Hollow, w trzecim już sezonie. Nadal idealny zapychacz do prasowania, coś jak The Blacklist czy inny Bates Motel*, choć to oczywiście zupełnie inne klimaty. Już w drugim sezonie zacząłem się niepokoić, gdy zaczęło się

 

 

wskrzeszanie bohaterów

 

 

 

No ale

 

 

był chociaż Moloch, Jeździec, Henry i ta ruda laska. Teraz głównym złym jest murzyn, chyba ten sam, który  w "300" usłyszał słynne "This is SPARTA!!" i poleciał do dziury.  Albo chociaż bardzo do tamtego podobny. :P Jest jakimś złym, pradawnym bóstwem, które chce odzyskać dawną moc. Towarzyszy mu Pandora, ta od puszki. Luju, tak nijakich czarnych charakterów nie widziałem od dawna.

 

 

Serial znów jest w 100% proceduralem, gdzie głównym wątkiem jest, uwaga... powstrzymywanie  złych i kolejnych poczwar, które tamci przysyłają. Od czasu do czasu lubi dowalić też telenowelą motzno. Konstrukcja odcinków jest na ogół bliźniacza: gdzieś w Sleppy Hollow jakaś maszkara kogoś morduje, Abbie naradza się z Ichabodem, ten rozkminia, że chyba już o czymś podobnym kiedyś słyszał, wyciąga zakurzony wolumin, który akurat ma pod ręką i tam znajdują cudowny sposób na załatwienie stwora. Zła babka się wówczas bardzo denerwuje, niczym Rita z Power Rangers, i koniec odcinka  :scratch_one-s_head:

 

A tak w ogóle to twórcy serialu wykpili się z zakończenia drugiego sezonu, gdzie:

 

 

Abbie wraz ze złą już Katriną przeniosły się do XVIII wieku. Czasu, gdy Crane po raz pierwszy zmierzył się z Jeźdźcem. Na początku 3 sezonu dowiadujemy się, ze nic takiego nie miało miejsca - Katrina po prostu nie żyje, a Abbie jest teraz agentem FBI

No ja Was proszę... Tym niemniej jest w tym wszystkim jakiś pierwiastek guilty pleasure i męczę dalej.

 

* Choć przygody młodego Normana w obecnym sezonie trzymają, póki co, zaskakująco wysoki poziom i śledzę je nawet z umiarkowanym zaciekawieniem. 

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jakimś cudem serial dostał zamówienie na czwarty sezon.  :scratch_one-s_head:

 

Moim zdaniem sezon 3. powinie być ostatnim, skoro już w ogóle musiał się pojawić. No padaka straszna. Jedynym ciekawym zagraniem było może

 

 

"uśmiercenie" Abbie. I to ponoć na dobre - aktorka rzekomo na amen pożegnała się z serialem. W jej miejsce dostaniemy tą całą Betsy Ross, która okazała się siedzieć w jakimś innym wymiarze i ciągle myśli, że mamy XVIII wiek. Będzie to więc taka babska, bardziej badassowa wersja Crane'a z początku serialu.

Tania zagrywka? Hmm...

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...