Jump to content

Prośba o wypełnienie kwestionariusza ankiety - Wpływ piractwa komputerowego na wymianę plików wśród internautów


as9

Recommended Posts

Cześć wszystkim. :)

 

Chciałbym zaprosić użytkowników tego wspaniałego forum do wypełnienia kwestionariusza ankiety na temat wymiany różnych plików multimedialnych (w tym oczywiście także i gier) w internecie oraz wpływu, jaki wywiera na nią piractwo komputerowe. Ankieta jest jak najbardziej anonimowa, a jej wyniki umożliwią mi przeprowadzenie do końca badania będącego ostatnią częścią pracy dyplomowej.

 

Badanie to ma głównie socjologiczny charakter, ale odwołuje się również do aspektów prawnych, ekonomicznych, technicznych. Jest tym samym dość obszerne tematycznie. Ma na celu nie tylko zgłębienie procesów warunkujących wymianę plików (legalnych/nielegalnych) między internautami czy też zapoznanie się z ich stosunkiem do piractwa komputerowego, ale też m.in. przeanalizowanie aktywności kulturowej respondentów, ich świadomości na temat procesu tworzenia kultury, na temat samej pracy twórców, których treści pozyskują, itp. Poniższa ankieta oczywiście odwołuje się również i do tych wszystkich wymienionych kwestii.

 

Ankieta złożona jest wprawdzie z 23 pytań, więc z pewnością mogłoby się wydawać, iż jej wypełnienie mogłoby zająć dużo czasu, jednakże pragnę zauważyć, że zdecydowana większość pytań to pojedynczy wybór (brak pytań otwartych; istnieje poza tym możliwość wprowadzenia własnego komentarza przy każdym pytaniu, czyli przykładowo rozwinięcie odpowiedzi, bądź zwrócenie na coś uwagi). Sprawia to, że cała ankieta mija szybko i przyjemnie. Jedynie 3 ostatnie pytania wymagają odrobinę dłuższego zastanowienia. Wypełnienie całego kwestionariusza nie powinno zająć tym samym więcej niż 10 minut (zwykle trwa ono 6-8 min.).

 

Link do ankiety -> ANKIETA

 

Oczywiście wszelkie komentarze na temat ankiety, jak i ewentualne pytania jej dotyczące są mile widziane w tym temacie :)

 

Z góry dziękuję wszystkim za wypełnienie kwestionariusza, pozdrawiam i życzę miłego dnia!

Link to comment
  • Replies 0
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...