Skocz do zawartości

Sony HMZ-T + PS4


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś próbował takiego zestawu. ??

 

W Saturnie pojawił się HMZ-T3 Sony. Poprosiłem o możliwość przetestowania, nie mięli podpiętego PS4. Spróbuję jutro do nich podjeść i poprosić o podpięcie i przetestuje.

Miałem możliwość przetestowania okuarów ( film ) i mam mieszane uczucia. Całe to gadanie o tym że wielki ekran etc. jakoś nie zrobiło na mnie wielkiego wrażenia i dupy nie urywa. Może dla tego że nie było zamontowanej obudowy wokół oczu.  

 

Spodziewałem się naprawdę wielkiego ekranu i efektu ekranu w kinie, a tutaj moje pierwsze odczucie było jak bym patrzył na film na wyświetlaczu z  PS Vita w pudełku.

 

Dajcie znać o swoich doświadczeniach. 

Edytowane przez kakus
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 3
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

od początku mojej zabawy z 3D miałem nieodparte wrażenie, że jest to tylko bajer i dodatek, który szczególnie w grach wyróżniał się mało sugestywnym efektem - jest bo jest.

Przez czysty przypadek ostatnio okazyjnie nabyłem HMZ T1 za jedyne 400usd i tak naprawdę dlatego, że cena była atrakcyjna i nawet jak bym chciał dalej to odsprzedać na pewno bym nie stracił.

Podłączyłem do ps3 sprawdzam automatyczne wykrywanie sprzętu, pojawia się info, że podłączyłem 72" tv (zapowiada się sympatycznie) odpalam klasycznie GT5 bo 3D w tej grze jest najbardziej sugestywne, od razu w opcjach ustawiam głębię i efekt na 100% (abstrakcyjne ustawienie na TV ale co tam)

pierwszy lepszy furnik jaki miałem ustawiony, pierwsza lepsza trasa, odpalam i ...... zaliczam gigantyczny opad szczęki!!!!! takiej głębi tak sugestywnego obrazu nie dane mi było obserwować nigdzie indziej .... liczniki maja taką głębię, że potrafisz wyodrębnić wypukłą ramkę, że wskazówka prędkościomierza porusza się w niecce 1cm głębokości przyciski na desce rozdzielczej mają swoja grubość, potrafisz zdefiniować tworzywo... siedząc w fotelu kierowcy w końcu masz wrażenie że przed tobą jeszcze 2m blachy i wozidełko nie kończy się za przednia szybą :) wszystko jest tak czytelne i sugestywne jak bym siedział w tym samochodzie naprawdę.

Sam tor również staje się bardziej czytelny, nie szukam już tabliczek z oznaczeniem ile metrów do zakrętu, są tak widoczne i wyalienowane że z dużej odległości można je odczytać, band unikasz jak ognia bo są na tyle sugestywne ze masz wrażenie, że kontakt z nimi naprawdę zakończy się nieszczęściem ... jestem porażony efektem 3D zaimplementowanym w GT5.

Pozostałe gry również nie odstają, choć już po gt nie ma efektu woow:) wszystkie parametry ma max! i jazda

Pragnę podkreślić, że w żadnym z testowanych materiałów nie uświadczyłem rozdwojenia obrazu!!!!

 

co do filmów to wole oglądać je na 55" TV ... 720p w wypadku HMZ t1 to za mało aby cieszyć się w pełni filmami z BD

 

po czasie dodam, że tylko do GT5 nadają się te okulary:) ich 3 odsłona to sprawa kosmetyczna to dalej 720p wiec szkoda kasy zostaw sobie na morpheus-a

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Testowałem t3. Nie polecam ani do konsoli ani do pc. Ze względu na rozdzielczość 720p, dlatego że obraz nie jest całkiem ostry albo masz "fokus na środku albo po bokach ciężko ustawić na całym ekranie. Małe czcionki np w bf4 nieczytelne. Dla kogoś z lekką wadą wzroku może być ciężko z dostosowaniem obrazu przyjaznego dla oka.

film 3d-10/10 prawie jak w kinie.
film 2d-7/10 mocno spada jakość.
konsola-6/10 gry typu tekken fajnie reszta gdzie ważne są szczegóły bida. Na dłuższą metę meczy okablowanie (zasilacz,słuchawki) i sam hełm średnio wygodny.
pc- 4/10

Radzę poczekać,  aż będzie 1080p,wbudowany zasilacz, regulacja dioptrii i więcej  ustawień ekranu. Całość powinna kosztować 1400, a nie 4700...

Edytowane przez Othis
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...