Skocz do zawartości

The Book of Unwritten Tales 2


blantman

Rekomendowane odpowiedzi

Gra wyszła na konsolach nie jest jak jedynka PC exclusive. Ja właśnie sobie odświeżam jedynkę tym razem po angielsku na steam ale druga część już na konsoli zakupiona leży i czeka. Czy ktoś z was już gra albo zamierza ? W dobie popularności samo przechodzących się gier w stylu walking dead czy Game of Thrones ta gra powraca do korzeni przygodówek. Dużo humoru i parodi wszystkiego od filmów i seriali poprzez gry. Świetna graficznie (tak pixarowo), muzyka na wysokim poziomie tak jak i dubbing. Ja polecam bo po recenzjach widać że to ulepszona jedynka a jedynkę przechodzę ponownie po kilku latach więc coś w tej grze musi być. Dla mnie najlepsze przygodówki z humorem od czasów monkey island 3.

 

Odnośnik do komentarza

Teraz ponownie przechodzę jedynkę i fabuła raczej jedynki jest zamknięta. Z tego co rozumiem z recenzji to ci sami bohaterowie w drugiej części ale inna historia. Inny bad guy. Przeczytaj streszczenie fabuły abyś wiedział kto to wilbur czy ivo.

 

To jeden żart z jedynki na zachętę :

 

Edytowane przez blantman
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pograłem troszkę w dwójkę i naprawdę zachęcam niezdecydowanych za 99 zł na xbox one czy chyba tyle samo na ps4 dostajecie grę na ponad 20 godzin . Przezabawne dialogi, piękna grafika i świetne udźwiękowienie. Sam początek strzeszcza w mocnym skrócie historie z pierwszej części a zaraz potem jako ivo można dotykając pewnych przedmiotów w pokoju powspominać. Gra zapowiada się zacnie miałem tylko sprawdzić a prawie 3 h non stop grałem :)

 

Edycja po 6 h :)

 

 

GRa to majstersztyk humoru. Spoiler ukazujący dow(nene) mały ale zdradzający pewny gag który najfajniej odkryć samemu : 

 

 

W pewnym momencie spotykamy gadającą książkę Emmet the book. Która twierdzi że może nas przenieś w czasie. No i przenosimy się 3 razy.  za każdym razem grafika się zmienia. Wpierw jest ręcznie rysowana potem pixelowa w stylu pierwszego monkey island a na końcu zwykła tekstówka :D. Bohater oczywiście komentuje każdą zmianę.

 

 

 

Mamy tu odnośniki do wszystkich blockbusterów ostatnich lat, do książek, gier  czy seriali. Nawet jest świetne nawiązanie do House of Cards. Od czasów monkey island 3 chyba nie bawiłem się tak dobrze przy przygodówce. Na pewno 2 razy lepsza od unwriten tales 1 . broken age ,  Deponii czy borderlands.

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...