Jump to content

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - First Assault


Frantik

Recommended Posts

 

 

Trwa jeszcze darmowy weekend z ową gierką na Steamie. Na początku kręciłem nosem, że wygląda to to jak kolejna tania, chińska gierka f2p, ale pograłem jak na razie 3 godzinki i nie mogę wyjść z podziwu, jak przyjemnie się w to pyka. Gameplayowo tytuł przywodzi na myśl nieco starsze odsłony CoDa (jeszcze bez latania po ścianach i jetpacków), z tym że tutaj giwery mają wyczuwalny odrzut, a sam feeling strzelania jest dalece bardziej miodny. Dość zwarte mapy, nastawione na dynamiczne starcia piechurów. Prócz tego cybernetyczne powerupy, jak np. czasowa niewidzialność, zwiększona odporność na obrażenia z regeneracją hp i tym podobne. Wszystko dopełnia standardowe levelowanie, unlocki i zdobywanie expa. Jedynym novum wydaje się być system SkillSync - działa to chyba tak, że możemy współdzielić umiejętność specjalną naszej postaci z okolicznymi członkami drużyny i vice versa.

 

Całość pływa w GitSowej otoczce - grywalne postacie wybieramy spośród członków znanej z pierwowzoru Sekcji 9 , a walczymy z randomowymi najemnikami przypominającymi nieco Helghastów z Killzone'a. w czasie gry słyszymy (anglojęzyczne) głosy doskonale znane z anime, a cyberpunkowy klimat mile łechce. Można by marudzić, że Ghost in the Shell zasługuje na coś więcej niż sieciową strzelankę - co najmniej na coś na miarę Deus Eksa, no ale cóż... Grę robi wydaje Nexon. Z trybów mamy drużynowy deathmatch, dominację i CS-owe podkładanie bomby. Zanim wskoczymy w pvp, musimy odbębnić prosty samouczek - jak widać nic szczególnie odkrywczego. Przy okazji wyboru preferowanego trybu rozgrywki możemy oglądać kilkunastosekundowe wstawki wzięte żywcem z anime.

 

Gra, póki co, dostępna jest w early accesie. Niewykluczone, że skończy jako f2p, ale nie jest to pewne. Przynajmniej, na obecną chwilę, to nie pay2win - kupować możemy jedynie estetyczne bzdety. Raczej nic, co zaburzyłoby balans. Obecnie, w promocji trwającej do 3. maja, można niniejszy tytuł o przydługiej nazwie, nabyć w najtańszym pakiecie za całe 2,49 euro, czyli przysłowiowe 10zł z groszem. Jak dla mnie uczciwa cena za dość miodną sieciową strzelankę w cyberpunkowym klimacie. Devsi ponoć dość żywo rozwijają projekt i, od czasu zamkniętej bety w grudniu zeszłego roku, jest coraz lepiej w każdym aspekcie.

 

Osobiście nie napotkałem jeszcze lagów, większych bugów i cziterów, odpukać.

 

Aaa... gra jest już spolszczona i ma śmiesznie niskie wymagania sprzętowe, z GTS 450 w wymaganiach zalecanych - czyli powinna ruszyć nawet i na pralce. Graficznie jest schludnie, choć czasem można przyuważyć rozmytą teksturę rodem sprzed dekady. Hm, tyle. No, może jeszcze na uwagę zasługują bardzo soczyste headshoty, jakie można sadzić i samemu dostać.  :thumbsup:

 

Jakby ktoś chciał razem pograć, to mój nick w grze to CyberDzike :)

Edited by Frantik
Link to comment
  • Replies 0
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...