Skocz do zawartości

Zbyt jasny obraz - Sony Bravia


izon

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze,

 

zwracam się z takim może trochę nietypowym problemem ale nie jestem wstanie znaleźć na niego rozwiązania.

 

Posiadam TV Sony Bravia W43809C, telewizor ten słynie z dosyć mocno świecącej matrycy dlatego na dzień dobry zbiłem podświetelenie ekranu z 35 na 7.

 

TV świetnie sprawdza się w filmach np, z komputera, doskonale odwzorowuje barwy i jest bardzo komfortowy dla oczu. Gorzej z graniem, gdzie mam wrażenie biel zbyt mocno świeci. Widoczne jest to zwłaszcza w grze Wiedźmin 3, gdzie w ciemnych lokacjach jest czasami nawet zbyt ciemno, natomiast na powierzchni słońce/biel/niebieski tak daje po gałach, że po pół godziny bolą mnie oczy. p. na monitorze komputera obojętnie co by nie było na ekranie stopień jasności jest ten sam, na TV mam wrażenie jakbym patrzył w prawdzie słońce, przykład na printscreenie poniżej - na monitorze patrzy się na to komfortowo, na TV podczas tego typy sceny na podczas gry, obraz aż oślepia.

 

the-witcher-3-wild-hunt-bloom-001-on-640

 

Dodam, że problem nie występuje w każdej grze, zwłaszcza w Wiedźku, moim zdaniem albo jest problem z grą albo z kalibracją TV pod kątem gier, no bo jednak filmy ogląda się świetnie. Może trzeba poustawiać jakoś parametry bieli?

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 5
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Nie znam tego modelu itd, ale nie ma czasem włączonej opcji "czujnika światła" w "oszczędzaniu energii"? Bravie czasami mają tą opcję włączoną, a trzeba ją wyłączyć. Trzeba poszukać tego ustawienia, bo nie wiem czy ten model takowy posiada.

 

Poza tym jakkolwiek dziwnie to nie zabrzmi radziłbym podpiąć tv do internetu i niech sobie pobierze najnowszy soft. Czasem może pomóc. :dunno:

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Nie znam tego modelu itd, ale nie ma czasem włączonej opcji "czujnika światła" w "oszczędzaniu energii"? Bravie czasami mają tą opcję włączoną, a trzeba ją wyłączyć. Trzeba poszukać tego ustawienia, bo nie wiem czy ten model takowy posiada.

 

Poza tym jakkolwiek dziwnie to nie zabrzmi radziłbym podpiąć tv do internetu i niech sobie pobierze najnowszy soft. Czasem może pomóc. :dunno:

 

Dzięki za odpowiedź, co do czujnika światła to oczywiście jest wyłączony. TV jest z androidem, więc jest cały czas podłączony do neta, sprawdzę jeszcze, czy mam najnowszą wersję aktualizacji. Co raz bardziej dochodzę do wniosku, że to chyba nietolerancja na Wieśka, bo na zagranicznych forach ludzie uskarżają się na podobne problemy właśnie przy tej grze.

Odnośnik do komentarza

Przy każdym nowym TV kalibracja jest wskazana. Są specjalne firmy które to wykonują u klienta, każdy telewizor jest inny więc nie są to jakieś tam ustawienia z netu tylko jest to kalibracja z użyciem profesjonalnego sprzętu. 

Nie przesadzałbym, co to znaczy, że każdy telewizor jest inny, to sprzęt składany z tych samych podzespołów przez maszynę, a nie człowieka jak skrzypce. Potestowałem i co raz bardziej stwierdzam,że to wina Wiedźka, ludzie piszą, że na różnych ekranach gra wygląda zupełnie inaczej i podejrzewam,że akurat u mnie jest taki przypadek, że jest przejaskrawiona.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.