Jump to content

Początek końca instalacji Windows 7 i 8.1 na nowych komputerach


Guest

Recommended Posts

"Intel wprowadził małą modyfikację uniemożliwiającą instalację Windows 7 i 8.1 na nowych komputerach. Ostatnie płyty główne Intela na których można zainstalować Windows 7 i 8.1, to te zbudowane w oparciu o chipset Z370(nie ma sterowników grafiki zintegrowanej, ale to nieistotny problem w desktopie). Nowe ekonomiczne chipsety H370, B360, H310 nie posiadają już wsparcia dla systemów innych niż Win 10. Również karty sieciowe Intela z serii 9xxx nie posiadają sterowników do Windows 7 i 8.1

https://techreport.com/review/33420/exploring-intel-h370-b360-and-h310-chipsets

 

U AMD podobnie, z tym, że Windows 8.1 został już całkiem pozbawiony wsparcia w nowych chipsetach oraz nie wydają już nowych sterowników grafiki dla tego sytemu. Ostatnie płyty główne na których można zainstalować Windows 7, to te zbudowane w oparciu o chipset X470 oraz nieco starsze: X399, X370, B350, A320. Windows 8.1 nie posiada już sterowników do tych chipsetów. Uwaga - procesory AMD APU Raven Ridge nie posiadają sterowników do Windows 7"

Link to post


Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.