Skocz do zawartości

Domowy dysk sieciowy


WisnieR

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam rozwiązania na domowy dysk sieciowy. Z laptopów już praktycznie przestałem korzystać (mają ponad 10 lat) i praktycznie telefon zastąpił mi komputer we wszystkim poza jedną rzeczą - pamieć masowa. Tutaj mam zewnętrzny dysk USB, który niestety nie wiem czemu ale nie działa mi z HUBem USB-C i moim telefonem więc praktycznie muszę kopiować pliki z telefonu na ten dysk przez laptopa. Dysk ten służy mi też za zewnętrzny katalog Lightrooma. Od tygodnia testuje rozwiązanie Samsung DEX, gdzie mój S20 FE + TV + KiM bezprzewodowe robią mi za stanowisko robocze i jestem więcej niż zadowolony. Nawet zdjęcia mi się lepiej obrabia na telefonie, bo LR Mobile działa na nim szybciej niż LR na 12-letnim lapku, do tego jakość obrazu na TV jest lepsza niż, ten stary panel TN w rozmiarze 14cali co mam w lapku. Jedyny problem w tym rozwiązaniu to fakt, że nie działa mi ten dysk WD Passport jak go podpinam do huba więc na razie operuje na karcie SD, ale docelowo chciałbym to zmienić. 

 

Interesuje mnie rozwiązanie - dysk podpięty do routera i dostęp do niego przez sieć domową. Dostęp z sieci zewnętrznej to miły dodatek ale nie jest konieczny. Czyli włączam sobie mój telefon jako stację roboczą na TV, ściągam sobie jakie chce zdjęcia do obróbki na telefon z dysku sieciowego, obrabiam i je tam z powrotem exportuje. Do tego trzymam tam wszystkie inne zdjęcia, które do tej pory są porozrzucane na dwóch laptopach.

 

Myślę o czymś takim:

WD My Cloud Home

 

Tylko to nie jest chyba typowe rozwiązanie dysku sieciowego, bo to taka udawana prywatna "chmura". Dostęp do tego dysku ma się z aplikacji WD przez login i hasło z każdego miejsca na ziemi co nie jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Do tego jak się zagłębiam w temat to prędkość przesyłu danych ogranicza oczywiście upload internetu, nawet jeśli oba urządzenia są w tej samej sieci domowej co jest niedorzeczne bo powinno wtedy iść po maksymalnej prędkości połączenia między dyskiem a siecią domową.

 

Teoretycznie powinien spełnić moje wymagania, poza jednym, że do obsługi muszę używać na telefonie tej aplikacji, zamiast mieć ten dysk widoczny z poziomu androida jako sieciowy dysk zewnętrzny. Nie wiem też czy zadziała np. z TV, tak aby przez DLNA puszczać z niego filmy na TV.

 

Ktoś coś?

 

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 8
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mam SYNOLOGY DS220+, wcześniej miałem SYNOLOGY DS120j i świetnie to działało

 

 

Filmy elegancko przez Plexa. Używam jako baza domowych multimediów i domowe biuro.

 

Odnośnik do komentarza

Nie no ludzie to ma być po prostu domowy magazyn na zdjęcia i pliki, żebym nie musiał wyciągać laptopa z szafy. Żadnych cudów nie oczekuje tylko ma się bezproblemowo łączyć z innymi urządzeniami. Oglądanie filmów to tylko coś dodatkowego, do tego zawsze mogę sticka USB użyć. Z resztą oglądam to ostatnio tylko mandaliorana z dysku ze względu na brak Disneya u nas. Reszta idzie z oficjalnych apek na TV. Rozwiązania za 2k to trochę na wyrost mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...