Jump to content

Domowy dysk sieciowy


WisnieR

Recommended Posts

Szukam rozwiązania na domowy dysk sieciowy. Z laptopów już praktycznie przestałem korzystać (mają ponad 10 lat) i praktycznie telefon zastąpił mi komputer we wszystkim poza jedną rzeczą - pamieć masowa. Tutaj mam zewnętrzny dysk USB, który niestety nie wiem czemu ale nie działa mi z HUBem USB-C i moim telefonem więc praktycznie muszę kopiować pliki z telefonu na ten dysk przez laptopa. Dysk ten służy mi też za zewnętrzny katalog Lightrooma. Od tygodnia testuje rozwiązanie Samsung DEX, gdzie mój S20 FE + TV + KiM bezprzewodowe robią mi za stanowisko robocze i jestem więcej niż zadowolony. Nawet zdjęcia mi się lepiej obrabia na telefonie, bo LR Mobile działa na nim szybciej niż LR na 12-letnim lapku, do tego jakość obrazu na TV jest lepsza niż, ten stary panel TN w rozmiarze 14cali co mam w lapku. Jedyny problem w tym rozwiązaniu to fakt, że nie działa mi ten dysk WD Passport jak go podpinam do huba więc na razie operuje na karcie SD, ale docelowo chciałbym to zmienić. 

 

Interesuje mnie rozwiązanie - dysk podpięty do routera i dostęp do niego przez sieć domową. Dostęp z sieci zewnętrznej to miły dodatek ale nie jest konieczny. Czyli włączam sobie mój telefon jako stację roboczą na TV, ściągam sobie jakie chce zdjęcia do obróbki na telefon z dysku sieciowego, obrabiam i je tam z powrotem exportuje. Do tego trzymam tam wszystkie inne zdjęcia, które do tej pory są porozrzucane na dwóch laptopach.

 

Myślę o czymś takim:

WD My Cloud Home

 

Tylko to nie jest chyba typowe rozwiązanie dysku sieciowego, bo to taka udawana prywatna "chmura". Dostęp do tego dysku ma się z aplikacji WD przez login i hasło z każdego miejsca na ziemi co nie jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Do tego jak się zagłębiam w temat to prędkość przesyłu danych ogranicza oczywiście upload internetu, nawet jeśli oba urządzenia są w tej samej sieci domowej co jest niedorzeczne bo powinno wtedy iść po maksymalnej prędkości połączenia między dyskiem a siecią domową.

 

Teoretycznie powinien spełnić moje wymagania, poza jednym, że do obsługi muszę używać na telefonie tej aplikacji, zamiast mieć ten dysk widoczny z poziomu androida jako sieciowy dysk zewnętrzny. Nie wiem też czy zadziała np. z TV, tak aby przez DLNA puszczać z niego filmy na TV.

 

Ktoś coś?

 

Link to comment
  • Replies 8
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie no ludzie to ma być po prostu domowy magazyn na zdjęcia i pliki, żebym nie musiał wyciągać laptopa z szafy. Żadnych cudów nie oczekuje tylko ma się bezproblemowo łączyć z innymi urządzeniami. Oglądanie filmów to tylko coś dodatkowego, do tego zawsze mogę sticka USB użyć. Z resztą oglądam to ostatnio tylko mandaliorana z dysku ze względu na brak Disneya u nas. Reszta idzie z oficjalnych apek na TV. Rozwiązania za 2k to trochę na wyrost mi się wydaje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.